Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździć.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szerszon » niedziela 28 lutego 2016, 08:47

A więc dalej preferujesz paplaninę nad rzeczową dyskusję.
Masz pytania..czekam.
Proponuję wyjść od definicji pojęć: RUCH, JAZDA.
TAK WIĘC WIESZ CO TO JEST?
Wskaż te definicje w PoRD. Podejrzewam, że te, które chcesz przedstawić łatwo da się obalić przepisami. Robię to podając przepisy dotyczące F-10 T-18, C-1-C-8 itp
Zaraz ci wyjdzie ,że ruch prawostronny jest kierunkiem jazdy :lol:
Po sposobie prowadzenia dyskusji przez ciebie wniskuję, że nie wiesz co to jest bądź świadomie unikasz odpowiedzi
Idealnie pasuje do ciebie...masz podane pytania na które unikasz odpowiedzi. Dlaczego skrzyżowanie jest dla ciebie drogą ?
Sposobem walki z sofizmatami jest unikanie niedomówień i wieloznaczności, przez stosowanie definicji.
Dawaj... :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez SJS » niedziela 28 lutego 2016, 08:53

Zadałem ci pytanie co to jest RUCH oraz JAZDA.
Domyślam się, że nie doczekam się odpowiedzi.

Tak więc jak ty chcesz dyskutować o przepisach RUCHU, skoro nawet nie wiesz co to jest i nie jesteś w stanie podać definicji?

Nic dziwnego, że jedyne na co cię stać to sofizmat i bezsensowna paplanina.



JAKUB napisał(a):Są jakieś wnioski, bo ja zaczynam wątpić w moje kompetencje.?!?@,$,£,€,PLN.
Wnioski możesz wyciągnąć sam z tego artykułu, ankiety i komentarzy.
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... Id,2150595

Koncepcja przedstawiana przez Szerszona to margines akceptowany przez tych którzy kupili prawo jazdy na targu.
Na szczęście zdecydowana większość jeździ poprawnie.
SJS
 
Posty: 239
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 11:12

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szymon1977 » niedziela 28 lutego 2016, 13:22

dylek napisał(a):na skrzyżowaniu - serio jest napisane "na specjalnym rodzaju skrzyżowani..."
Nie jest napisane, ale c-12 nie stawia się przed dowolnym skrzyżowaniem a przed skrzyżowaniem "specjalnym" (w "220" masz ściśle określone, które skrzyżowanie jest na tyle "specjalne", że stawia się przed nim c-12).
dylek napisał(a):"...na którym obowiązują specjalne (nigdzie nie spisane) zasady" ?
Sugerujesz, że na skrzyżowaniu bez wyspy centralnej i bez c-12 także na środku jest coś, wokół czego ruch się odbywa dookoła w takim kierunku jak wskazany na c-12... którego nie ma?
dylek napisał(a):I jakby na ten tekst nie patrzeć, to nijak z niego nie wychodzi to co lansujecie, że §36.1 brzmi:
"Na specjalnym rodzaju skrzyżowania jest jeden kierunek jazdy wskazany na znaku".
A jednak wyszło, że skrzyżowanie oznakowane c-12 jest dość "specjalne" i to właśnie dlatego, że wszyscy NA SKRZYŻOWANIU dookoła wyspy jadą w tym jednym jedynym kierunku wskazanym na c-12 w jakimkolwiek kierunku nie jechaliby PRZEZ SKRZYŻOWANIE.
.....
.....
LeszkoII napisał(a):Ja Ci udowodniłem...
Wyciągniętym z potraktowania nazwy własnej znaku objętej cudzysłowem jako dyspozycji do niego wnioskiem, że Ustawodawca wbrew zasadom języka prawnego zastosował dwa różne pojęcia "skręcanie" i "kierunek jazdy przez skrzyżowanie" jako synonimy i dokładając do tego trzecie "zmiana kierunku jazdy" udowodniłeś, że nie tylko do interpretowania języka prawnego ale nawet do czytania tekstu pisanego ze zrozumieniem masz zbyt słabe przygotowanie teoretyczne.
.....
LeszkoII napisał(a):§ 87 traktuje o jeździe w kierunku na strzałce, czyli o kierunku jazdy z pasa ruchu, na którym umieszczono P-8b. Jeżeli jest to strzałka w lewo, to włączasz lewy kierunkowskaz a jeżeli w prawo, to prawy...
...pod warunkiem, że jazda przez skrzyżowanie w kierunku pokazanym strzałką p-8 pokrywa się ze zmianą kierunku jazdy w stronę pokazaną strzałką p-8. A ponieważ "zmiana kierunku jazdy" nie może być synonimem "kierunku jazdy przez skrzyżowanie" musi więc istnieć skrzyżowanie, na którym zmiana kierunku jazdy nie pokrywa się, z kierunkiem jazdy przez skrzyżowanie. Więc swój "elementarz" pozostaw dla siebie, bo nie potrzeba ronda pierścieniowego abyś kandydatów na PJ wyprowadził nim w pole.
.....
LeszkoII napisał(a):Znajdź w tym zdaniu podmiot...
Pokazać palcem? Nie pokażę. Bo w zdaniu go nie ma. Jest gdzieś obok. Tak samo jak nie ma go w $36.1.

Podmiotem opisanej w zdaniu czynności jest każdy, kto wykonywał/wykonuje/wykonywać będzie opisaną w zdaniu czynność. Więc każdy kto na skrzyżowaniu odbywał/odbywa/odbywać będzie ruch dookoła wyspy zrobi to w kierunku wskazanym na c-12. I Ty także jeżeli jechałeś/jedziesz/jechać będziesz dookoła wyspy to w kierunku wskazanym na c-12.

Ale informacja przekazana przez c-12 jest o wiele szersza. Bo nie tylko Ty dookoła wyspy jechałeś/jedziesz/jechać będziesz w kierunku wskazanym na c-12, ale każdy, kto na skrzyżowaniu jechał/jedzie/jechać będzie to w kierunku wskazanym na c-12. Ba nawet ktoś kto odbywał/odbywa/odbywać będzie jakiś inny rodzaj ruchu niż jazda zrobi to w kierunku wskazanym na c-12 (np. kolumna pieszych).

I jeszcze jedno małe coś. Strzałka nie obrazuje kierunku ruchu jakiegokolwiek na skrzyżowaniu a tylko kierunek ruchu dookoła wyspy, więc każdy, kto na skrzyżowaniu jest/był/będzie i jechał/jedzie/jechać będzie, ale nie dookoła wyspy to może to zrobić w innym kierunku niż wskazany na znaku c-12. Dlatego zjechać ze skrzyżowanie każdy mógł/może/móc będzie podczas gdy strzałka wskazywałaby w jakim kierunku należy odbyć ruch czy jaki należy mieć kierunek jazdy to wszyscy jeździliby w kółko w nieskończoność.
.....
LeszkoII napisał(a):...mandat otrzyma...
Oczywiście, że otrzyma... ale nie za odbycie ruchu w kierunku innym niż nakazany mu przez znak c-12.
.....
LeszkoII napisał(a):...przeanalizuj turbinowe SoRO i na tej podstawie naucz się, co oznacza C-12...
Co oznacza c-12 mam wprost opisane $36.1. i nie muszę niczego analizować ani Twoim wzorem przekręcać bo literalna treść $36.1. pasuje do każdego rodzaju ronda.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez LeszkoII » niedziela 28 lutego 2016, 13:55

szymon1977 napisał(a):Wyciągniętym z potraktowania nazwy własnej znaku objętej cudzysłowem jako dyspozycji do niego wnioskiem, że Ustawodawca wbrew zasadom języka prawnego zastosował dwa różne pojęcia "skręcanie" i "kierunek jazdy przez skrzyżowanie" jako synonimy i dokładając do tego trzecie "zmiana kierunku jazdy" udowodniłeś, że nie tylko do interpretowania języka prawnego ale nawet do czytania tekstu pisanego ze zrozumieniem masz zbyt słabe przygotowanie teoretyczne.
Jedno zdanie napisane tak chaotycznie, niegramatycznie, niestylistycznie, że... odpuszczam. W tak samo chaotyczny i niezrozumiały sposób podchodzisz do PoRD.
szymon1977 napisał(a):...pod warunkiem, że jazda przez skrzyżowanie w kierunku pokazanym strzałką p-8 pokrywa się ze zmianą kierunku jazdy w stronę pokazaną strzałką p-8.
A skąd będę wiedział, czy "się będzie pokrywać" skoro jestem na wlocie skrzyżowania. Widząc na wlocie strzałkę w lewo, zakładam że będę skręcał/zmieniał kierunek jazdy w lewo z włączonym lewym kierunkowskazem.
szymon1977 napisał(a):A ponieważ "zmiana kierunku jazdy" nie może być synonimem "kierunku jazdy przez skrzyżowanie" musi więc istnieć skrzyżowanie, na którym zmiana kierunku jazdy nie pokrywa się, z kierunkiem jazdy przez skrzyżowanie.
Niby dlaczego? W "220" jedynie potwierdzono, że kierunek jazdy dobywa się przez skrzyżowanie, ponieważ opuszczanie jednej drogi i zajmowanie innej jest właśnie skręcaniem vel zmianą kierunku jazdy naturalnie przez skrzyżowanie, bo jakby inaczej...
szymon1977 napisał(a):Pokazać palcem? Nie pokażę. Bo w zdaniu go nie ma. Jest gdzieś obok. Tak samo jak nie ma go w $36.1.
Poprawna odpowiedź, niesłychane :wow: W takim razie, ten ruch sam się nie odbywa, więc ktoś musi go odbywać. Ruch odbywa kierujący. Cóż za zmiana poglądu o 180%. Nie tak dawno pisałeś, że to nie ja odbywam ruch na skrzyżowaniu... :roll:
szymon1977 napisał(a):literalna treść $36.1. pasuje do każdego rodzaju ronda.
Oczywiście, że pasuje, bo nie narzuca prawoskrętów ani nie kasuje lewoskrętów.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szerszon » niedziela 28 lutego 2016, 18:41

SJS napisał(a):Zadałem ci pytanie co to jest RUCH oraz JAZDA.
Domyślam się, że nie doczekam się odpowiedzi.
Poczekam na twoje definicje związane z PoRD. Potem je dopasuję doposzczególnych przepisów. Już chyba raz mialeś to zrobione...niezły ubaw z tego był.
Tak więc jak ty chcesz dyskutować o przepisach RUCHU, skoro nawet nie wiesz co to jest i nie jesteś w stanie podać definicji?
O przepisach ruchu drogowego jak najbardziej możemy.
Nic dziwnego, że jedyne na co cię stać to sofizmat i bezsensowna paplanina.
Pytania czekają na odpowiedź z uzasadnieniem.
Wnioski możesz wyciągnąć sam z tego artykułu, ankiety i komentarzy.
Pytałem..masz napisane jak zawrócić na rondzie o dwóch pasach ruchu ? Ta ankieta i komentarze są guzik warte...gimbaza dorwała się do netu.
Koncepcja przedstawiana przez Szerszona to margines akceptowany przez tych którzy kupili prawo jazdy na targu.
Czy gdzieś jest napisane, która część osób uczestniczących w ankiecie kupiła PJ na targu ?
Na szczęście zdecydowana większość jeździ poprawnie.
Większość nie jest wykładnia prawa. Zdecydowana większość przekracza prędkość..to też jeździ poprawnie ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez sankila » niedziela 28 lutego 2016, 19:03

papadrive napisał(a):Zawróciła, jadąc niezgodnie z dyspozycją znaku C-12.
A co chciałaś tym udowodnić?
Że dwukrotnie zmieniła kierunek jazdy: najpierw wjeżdżając pod prąd, a później - zjeżdżając zgodnie z kierunkiem ruchu.
To nie wystarczy?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szerszon » niedziela 28 lutego 2016, 19:31

sankila napisał(a):
papadrive napisał(a):Zawróciła, jadąc niezgodnie z dyspozycją znaku C-12.
A co chciałaś tym udowodnić?
Że dwukrotnie zmieniła kierunek jazdy: najpierw wjeżdżając pod prąd, a później - zjeżdżając zgodnie z kierunkiem ruchu.
To nie wystarczy?
Zawracanie to nie dwa skręty w lewo :lol: Pojechanie pod prąd to nie inny kierunek jazdy..po prostu troszkę za wcześnie skręciła...
A gdzie jest ten "zgodny kierunek ruchu" ?
I jak tam z tym równaniem ? :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szymon1977 » niedziela 28 lutego 2016, 20:55

LeszkoII napisał(a):Oczywiście, że pasuje, bo nie narzuca prawoskrętów ani nie kasuje lewoskrętów.
Tak samo C-12 nie narzuca lewoskrętów i nie kasuje prawoskrętów - pasuje więc nie tylko do ronda kwadratowego i turbinowego, ale i do ronda pierścieniowego, a nawet Placu w Głogowie czy Rynku Krakowskiego.
.....
LeszkoII napisał(a):...pisałeś, że to nie ja odbywam ruch na skrzyżowaniu...
Nigdy nie pisałem, że nie odbywasz ruchu na skrzyżowaniu - pisałem, że na c-12 nie jest pokazane jak Ty odbywasz ruch na skrzyżowaniu, ani jak Ty masz odbyć swój ruch na skrzyżowaniu. Na c-12 pokazane jest jak odbywa się ruch na skrzyżowaniu niezależnie gdzie Ty byłeś/jesteś/czy będziesz. Na c-12 pokazane jest w jakim kierunku wszyscy będący na skrzyżowaniu odbywali/odbywają/odbywać będą swój ruch. Dlatego Ty, jeżeli będziesz na skrzyżowaniu to swój ruch także odbędziesz w kierunku wskazanym na c-12 (np. pojedziesz swoim pojazdem na skrzyżowaniu w takim kierunku jak pokazany na c-12).
LeszkoII napisał(a):W takim razie, ten ruch sam się nie odbywa, więc ktoś musi go odbywać.
Ameryki nie odkryłeś. Ale nadal tego ruchu nie odbywasz Ty. Bo Ty, nawet jeżeli akurat jesteś na skrzyżowaniu, i Ty akurat odbywasz ruch w taki kierunku jak pokazany na c-12 (np. jedziesz swoim pojazdem na skrzyżowaniu w takim kierunku jak pokazany na c-12) to Ty jesteś tylko częścią ruchu odbywającego się na skrzyżowaniu a nie jego całością. Miejmy więc nadzieję, że nie jedziesz swoim pojazdem na skrzyżowaniu w innym kierunku niż pokazany na c-12 jakkolwiek nie przekręcałbyś treści $36.1. bo zaburzyłbyś porządek ruchu drogowego.
.....
LeszkoII napisał(a):...kierunek jazdy dobywa się przez skrzyżowanie...
Jazda przez skrzyżowanie może odbyć się w jednym z trzech kierunków. Jazda się odbywa i jazda ma kierunek. Kierunek nie odbywa się. Nie ma czegoś takiego jak kierunek odbywania.
LeszkoII napisał(a):...opuszczanie jednej drogi i zajmowanie innej jest właśnie skręcaniem vel zmianą kierunku jazdy naturalnie przez skrzyżowanie...
Być może. Ale w PoRD ani słowa o "opuszczaniu jednej drogi i zajmowaniu innej", "skręcaniu przez skrzyżowanie" ani "zmianie kierunku jazdy przez skrzyżowanie".
.....
LeszkoII napisał(a):Widząc na wlocie strzałkę w lewo, zakładam że będę skręcał/zmieniał kierunek jazdy w lewo z włączonym lewym kierunkowskazem.
To błąd! Bo zamiast cokolwiek bezpodstawnie zakładać wystarczy popatrzeć na geometrię i oznakowanie w miejscu, w którym się własnie znajdujesz. A może potrafisz z c-12 odczytać jak będą pasy ruchu na skrzyżowaniu wymalowane?
.....
LeszkoII napisał(a):Jedno zdanie napisane tak chaotycznie, niegramatycznie, niestylistycznie, że...
Zabawnie to brzmi z usta autora określeń "kierunek odbywania" czy "kierunku odbywającego się". Zapomniałem, że zrozumienie zdania złożonego Cię przerasta, postaram się napisać tę samą treść w bardziej przystępnej formie.
1. Stwierdziłeś, że "zmiana kierunku jazdy", "skręcanie", "kierunek jazdy przez skrzyżowanie" to synonimy.
2. Jedna z zasad języka prawnego zabrania używania różnych określeń na jedno i to samo, stąd...
3. ...jedna z zasad wykładni prawa zabrania rozumienia różnych określeń jako jedno i to samo (zakaz wykładni synonimicznej).
4. Wyszło Ci tak dlatego, że potraktowałeś nazwę własną znaku objętą w cudzysłów jako treść dyspozycji do tegoż znaku.
5. Jedna z zasad języka prawnego nakazuje stosować się do reguł j. polskiego...
6. ...co wyklucza zamieszczenie dyspozycji do znaku w ujętej cudzysłowem nazwie własnej tegoż znaku.

Nie chce mi się dalej zagłębiać w Twoje potknięcia więc przejdźmy do sedna: z odczytanej przez siebie treści $87 wywnioskowałeś, że PoRD został napisany wbrew zasadom języka prawnego. Ponieważ odczytując treść $87 popełniłeś elementarny błąd wnioskuję, że jednak z PoRD jest wszystko w porządku. Zwłaszcza, że jeżeli iść dalej Twoim tokiem rozumowania dochodzimy do takich kuriozów jak, np. pojazd, który na skrzyżowaniu odbywa ruch w innym kierunku niż (ma na skrzyżowaniu inny kierunek ruchu niż kierunek jazdy).
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szerszon » niedziela 28 lutego 2016, 21:10

szymon1977 napisał(a):

Jazda przez skrzyżowanie może odbyć się w jednym z trzech kierunków. Jazda się odbywa i jazda ma kierunek. Kierunek nie odbywa się. Nie ma czegoś takiego jak kierunek odbywania.
Jest za to kierunek jazdy. I przetrenuj gdzieś na uboczu tę liczbę możliwych kierunków jazdy..bo to kuje w oczy.
Ale w PoRD ani słowa o "opuszczaniu jednej drogi i zajmowaniu innej", "skręcaniu przez skrzyżowanie" ani "zmianie kierunku jazdy przez skrzyżowanie".
Na przykładach oznakowania skrzyżowań wiadomo o co chodzi. To takie mała podpowiedź m.in dla ciebie. Oczywiście w PoRD także nie ma ,że zmienia sie kierunek jazdy jadąc cały czas tą samą drogą. Tak więc twój argument jest tak chybiony aż kuje w oczy.
Bo zamiast cokolwiek bezpodstawnie zakładać wystarczy popatrzeć na geometrię i oznakowanie w miejscu, w którym się własnie znajdujesz.
No co ty nie powiesz :lol: :lol: :lol:
Przecież przy F-10 i P-8x jest napisane, kiedy sie stosuje..m.in gdy są wątpliwości co do kierunków jazdy..a ty taki bystrzak,że aż w oczy kuje.
2. Jedna z zasad języka prawnego zabrania używania różnych określeń na jedno i to samo, stąd...
Weź ją sobie do serca.
5. Jedna z zasad języka prawnego nakazuje stosować się do reguł j. polskiego...
Rzeczywisty faktyczny własny kierunek jazdy na skrzyżowaniu bo widać aż w oczy kuje.
Zwłaszcza, że jeżeli iść dalej Twoim tokiem rozumowania dochodzimy do takich kuriozów jak, np. pojazd, który na skrzyżowaniu odbywa ruch w innym kierunku niż (ma na skrzyżowaniu inny kierunek ruchu niż kierunek jazdy).
Kiedy zrozumiesz, bo wskazać nie potrafisz,że nie ma czegoś takiego jak kierunek jazdy na skrzyżowaniu. Czy mógłbyś w końcu odnosić się do przepisów ?
Nikt rozsądny nie ma zamiaru dywagować nad twoimi wymysłami.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szymon1977 » niedziela 28 lutego 2016, 21:28

szerszon napisał(a):Kiedy zrozumiesz, bo wskazać nie potrafisz,że nie ma czegoś takiego jak kierunek jazdy na skrzyżowaniu.
Coś Ci się pokręciło. Twierdzisz, że wg PoRD na skrzyżowaniu jadący pojazd nie ma kierunku jazdy? Być może. Aby to potwierdzić wykaż, że:
- jadący pojazd nie ma W OGÓLE kierunku jazdy,
- jadący pojazd choć ma kierunkek jazdy PRZED i ZA skrzyżowaniem, to NA skrzyżowaniu go traci,
- jedący pojazd odbywa NA skrzyżowaniu swój ruch w inny sposób niż jazda,
- choć jadący pojazd w rzeczywistości NA skrzyżowaniu ma kierunek jazdy, to któryś z zapisów PoRD nakazuje ten kierunek jazdy pominąć.
.....
szerszon napisał(a):I przetrenuj gdzieś na uboczu tę liczbę możliwych kierunków jazdy...
Przetrenowałem:
- PRZEZ skrzyżowanie oznakowane c-12 można przejechać w jednym z czterech kierunków, takim jak pokazany na f-10/p-8,
- NA skrzyżowaniu oznakowanym c-12 można pojechać w jednym kierunku, takim jak pokazany na c-12.
A może zaprezentujesz jak na skrzyżowaniu oznakowanym na c-12 jedziesz w innym kierunku niż ten pokazany na c-12?
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szerszon » niedziela 28 lutego 2016, 21:51

szymon1977 napisał(a):Coś Ci się pokręciło. Twierdzisz, że wg PoRD na skrzyżowaniu jadący pojazd nie ma kierunku jazdy?

Ależ co ja mam wykazywać. pokaż przepis na potwierdzenie twych wywodów o kierunku jazdy na skrzyżowaniu. po co ta całą dyskusja ? Masz ? Nie masz ? Jak nie masz to daruj sobie te własne określenia, bo to nie one są punktem dyskusji.
Aby to potwierdzić wykaż, że:
- jadący pojazd nie ma W OGÓLE kierunku jazdy,
- jadący pojazd choć ma kierunkek jazdy PRZED i ZA skrzyżowaniem, to NA skrzyżowaniu go traci,
- jedący pojazd odbywa NA skrzyżowaniu swój ruch w inny sposób niż jazda,
- choć jadący pojazd w rzeczywistości NA skrzyżowaniu ma kierunek jazdy, to któryś z zapisów PoRD nakazuje ten kierunek jazdy pominąć.

1. ma kierunek jazdy..może go nawet zmienić.
2. Nie na skrzyżowaniu tylko przez skrzyżowanie.A jak go zmienia to na skrzyżowaniu jest w trakcie jego zmiany, czyli nie można mówić o tym ,ża ma jakiś konkretny kierunek skoro go zmienia. Twoje NA ma na celu powiązanie z paragrafem 36 pierwszeństwie pojazdów na skrzyżowaniu przed wjeżdżającymi. Potem wolta iż ruch =jazda=kierunek jazdy i trutututu!!!! mamy kierunek jazdy na skrzyżowaniu na wprost i zmiana kierunku jazdy w drogę poprzeczną. :lol: :lol: :lol: przecież to widać aż w oczy kuje.
3. Co to ma do rzeczy ? Jak bedzie szła kolumna pieszych a może to też "jedzie" ? :lol: :lol: :lol:
Dlaczego wiążesz czynność z kierunkiem ?
4. ma kierunek jazdy przez skrzyżowanie co jest ujęte w przepisach, a nie na skrzyżowaniu co jest twoim wymysłem podobnym iż nie idziesz do sklepu tylko na sklep :lol: :lol: :lol:
Dlatego padam ze śmiechu , gdy walisz teksty o języku polskim i wykładni prawa lub języku prawnym...przecież twoje dyletanctwo aż kuje w oczy.
- PRZEZ skrzyżowanie oznakowane c-12 można przejechać w jednym z czterech kierunków, takim jak pokazany na f-10/p-8,
Pisz konkretnie. Sa to kierunki jazdy..a teraz ..cieszę się ,że umiesz jednak zliczyć więcej niż do trzech, ponieważ jeszcze nie tak dawno pisałeś...
Jazda przez skrzyżowanie może odbyć się w jednym z trzech kierunków.
Jestem pod wrażeniem ,że tak szybko poduczyłeś się matematyki.
- NA skrzyżowaniu oznakowanym c-12 można pojechać w jednym kierunku, takim jak pokazany na c-12.
Można mieć jeden z czterech kierunków jazdy stosując się do C-12, który nie ma nic wspólnego z kierunkiem jazdy-nie jesteś w stanie tego udowodnić.
Dlatego stosujesz takie niedopowiedzenia pisząc w obydwu przypadkach o kierunkach bez konkretnego określenia czy jest to kierunek jazdy usiłując sprawić wrażenie,że piszesz o tym samym.Tani mierny zabieg..myślisz ,że ktoś się na to złapie ? :lol: :lol: :lol:
A może zaprezentujesz jak na skrzyżowaniu oznakowanym na c-12 jedziesz w innym kierunku niż ten pokazany na c-12?
To ci napiszę po raz dziesiąty, a jak będzie potrzeba to i dwudziesty. Nawet gdy pojadę w innym kierunku niz ruch się odbywa a dojadę do tego samego zjazdu mój kierunek jazdy będzie taki sam tylko zrealizowany niezgodnie z przepisami.
Tego też nie możesz pojąć aż w oczy kuje :lol: :lol: :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szymon1977 » niedziela 28 lutego 2016, 22:05

PRZEZ s... taki sam, NA s... przeciwny. "Stosujesz takie niedopowiedzenia pisząc w obydwu przypadkach o kierunkach bez konkretnego określenia."
.....
szerszon napisał(a):Dlaczego wiążesz czynność z kierunkiem ?
Bo mowa o kierunku czynności.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szerszon » niedziela 28 lutego 2016, 22:12

PRZEZ s... taki sam, NA s... przeciwny.
Uparty jesteś z tym "na". Szkoda ,że to tylko taki "...upór". Poczekam na przepisy.
Bo mowa o kierunku czynności.

Odróżniasz coś takiego jak
jazda od jeździć ?
Odróżniasz rzeczownik od czasownika ? :lol: :lol: :lol:
ja jazda
ty jazda on jazda czy ja jeżdżę, ty jeździsz on jedzie ? :lol: :lol: :lol:
aż w oczy kuje.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez LeszkoII » niedziela 28 lutego 2016, 22:18

szymon1977 napisał(a):Tak samo C-12 nie narzuca lewoskrętów i nie kasuje prawoskrętów
Przecież tak właśnie napisałem, co dowodzi że C-12 nie ma związku z kierunkiem jazdy w przeciwieństwie do F-10/F-11.
szymon1977 napisał(a):
leszkoII napisał(a):...pisałeś, że to nie ja odbywam ruch na skrzyżowaniu...
Nigdy nie pisałem, że nie odbywasz ruchu na skrzyżowaniu
szymon1977 napisał(a):
leszkoII napisał(a):W takim razie, ten ruch sam się nie odbywa, więc ktoś musi go odbywać.
Ale nadal tego ruchu nie odbywasz Ty.
:help: :help: :help:
szymon1977 napisał(a):pisałem, że na c-12 nie jest pokazane jak Ty odbywasz ruch na skrzyżowaniu
Naprawdę??? :hmm: To ciekawe skąd mam wiedzieć, w jaki sposób mam odbywać ruch, którego podobno "nie odbywam" a nawet "nie można napisać, że nie odbywam" go na skrzyżowaniu :lol: Przypomina się słynne "jestem za a nawet przeciw" albo nowe "mam przyznać się do kłamstwa?"
szymon1977 napisał(a):Na c-12 pokazane jest w jakim kierunku wszyscy będący na skrzyżowaniu odbywali/odbywają/odbywać będą swój ruch.
To oczywiste i wynika z § 36 ust. 2. (żeby nie angażować "Dz. U. 220", gdzie napisano otwarcie o umieszczaniu znaku na wszystkich wlotach). Tylko po co dzielić na: wszyscy razem versus każdy z osobna. Po co doszukiwać się 5 dna... Zaczynasz dopisywać słowa do § 36 - teraz pojawiło się "wszyscy". Jak każdy się zastosuje, to wszyscy się zastosują :lol: A jak nikt się nie zastosuje, to wszyscy dostaną mandat. Nie komplikuj banałów.
szymon1977 napisał(a):i Ty akurat odbywasz ruch w taki kierunku jak pokazany na c-12
W jednym poście same sprzeczności. Nie marnuj czasu chłopie, nie zawracaj gitary.
Ostatnio zmieniony niedziela 28 lutego 2016, 22:22 przez LeszkoII, łącznie zmieniany 1 raz
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szerszon » niedziela 28 lutego 2016, 22:21

W jednym poście same sprzeczności. Nie marnuj czasu chłopie, nie zawracaj gitary.

Zapętlił się. :help: Wynika to z lawirowania, aby nie napisać coś konkretnego. Dlatego pisze o kierunkach bez określenia jakich..wymyśla swoje "na" itp.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 50 gości
cron