LeszkoII napisał(a):Oczywiście, że pasuje, bo nie narzuca prawoskrętów ani nie kasuje lewoskrętów.
Tak samo C-12 nie narzuca lewoskrętów i nie kasuje prawoskrętów - pasuje więc nie tylko do ronda kwadratowego i turbinowego, ale i do ronda pierścieniowego, a nawet Placu w Głogowie czy Rynku Krakowskiego......
LeszkoII napisał(a):...pisałeś, że to nie ja odbywam ruch na skrzyżowaniu...
Nigdy nie pisałem, że nie odbywasz ruchu na skrzyżowaniu - pisałem, że
na c-12 nie jest pokazane jak Ty odbywasz ruch na skrzyżowaniu, ani jak Ty masz odbyć swój ruch na skrzyżowaniu. Na c-12 pokazane jest jak odbywa się ruch na skrzyżowaniu niezależnie gdzie Ty byłeś/jesteś/czy będziesz.
Na c-12 pokazane jest w jakim kierunku wszyscy będący na skrzyżowaniu odbywali/odbywają/odbywać będą swój ruch. Dlatego Ty, jeżeli będziesz na skrzyżowaniu to swój ruch także odbędziesz w kierunku wskazanym na c-12 (np. pojedziesz swoim pojazdem na skrzyżowaniu w takim kierunku jak pokazany na c-12).
LeszkoII napisał(a):W takim razie, ten ruch sam się nie odbywa, więc ktoś musi go odbywać.
Ameryki nie odkryłeś. Ale nadal tego ruchu nie odbywasz Ty. Bo Ty, nawet jeżeli akurat jesteś na skrzyżowaniu, i Ty akurat odbywasz ruch w taki kierunku jak pokazany na c-12 (np. jedziesz swoim pojazdem na skrzyżowaniu w takim kierunku jak pokazany na c-12) to
Ty jesteś tylko częścią ruchu odbywającego się na skrzyżowaniu a nie jego całością. Miejmy więc nadzieję, że nie jedziesz swoim pojazdem na skrzyżowaniu w innym kierunku niż pokazany na c-12 jakkolwiek nie przekręcałbyś treści $36.1. bo zaburzyłbyś porządek ruchu drogowego.
.....
LeszkoII napisał(a):...kierunek jazdy dobywa się przez skrzyżowanie...
Jazda przez skrzyżowanie może odbyć się w jednym z trzech kierunków. Jazda się odbywa i jazda ma kierunek. Kierunek nie odbywa się. Nie ma czegoś takiego jak kierunek odbywania.
LeszkoII napisał(a):...opuszczanie jednej drogi i zajmowanie innej jest właśnie skręcaniem vel zmianą kierunku jazdy naturalnie przez skrzyżowanie...
Być może. Ale w PoRD ani słowa o "opuszczaniu jednej drogi i zajmowaniu innej", "skręcaniu przez skrzyżowanie" ani "zmianie kierunku jazdy przez skrzyżowanie".
.....
LeszkoII napisał(a):Widząc na wlocie strzałkę w lewo, zakładam że będę skręcał/zmieniał kierunek jazdy w lewo z włączonym lewym kierunkowskazem.
To błąd! Bo zamiast cokolwiek bezpodstawnie zakładać wystarczy popatrzeć na geometrię i oznakowanie w miejscu, w którym się własnie znajdujesz.
A może potrafisz z c-12 odczytać jak będą pasy ruchu na skrzyżowaniu wymalowane?.....
LeszkoII napisał(a):Jedno zdanie napisane tak chaotycznie, niegramatycznie, niestylistycznie, że...
Zabawnie to brzmi z usta autora określeń "kierunek odbywania" czy "kierunku odbywającego się". Zapomniałem, że zrozumienie zdania złożonego Cię przerasta, postaram się napisać tę samą treść w bardziej przystępnej formie.
1. Stwierdziłeś, że "zmiana kierunku jazdy", "skręcanie", "kierunek jazdy przez skrzyżowanie" to synonimy.
2. Jedna z zasad języka prawnego zabrania używania różnych określeń na jedno i to samo, stąd...
3. ...jedna z zasad wykładni prawa zabrania rozumienia różnych określeń jako jedno i to samo (zakaz wykładni synonimicznej).
4. Wyszło Ci tak dlatego, że potraktowałeś nazwę własną znaku objętą w cudzysłów jako treść dyspozycji do tegoż znaku.
5. Jedna z zasad języka prawnego nakazuje stosować się do reguł j. polskiego...
6. ...co wyklucza zamieszczenie dyspozycji do znaku w ujętej cudzysłowem nazwie własnej tegoż znaku.
Nie chce mi się dalej zagłębiać w Twoje potknięcia więc przejdźmy do sedna: z odczytanej przez siebie treści $87 wywnioskowałeś, że PoRD został napisany wbrew zasadom języka prawnego.
Ponieważ odczytując treść $87 popełniłeś elementarny błąd wnioskuję, że jednak z PoRD jest wszystko w porządku. Zwłaszcza, że jeżeli iść dalej Twoim tokiem rozumowania dochodzimy do takich kuriozów jak, np. pojazd, który na skrzyżowaniu odbywa ruch w innym kierunku niż (ma na skrzyżowaniu inny kierunek ruchu niż kierunek jazdy).