Natomiast jeśli parametrycznie zmniejszyć rozmiar rozważanego skrzyżowania, choćby do rozmiarów mini/małego ronda, to art. 25.1 jest możliwy do praktycznego zastosowania.
Niczego nie udowodniłeś - skoro łapiesz się skrajności, to bądź na tyle obiektywny i do swojego tzw. "dowodu" załącz następujący przypadek --> http://goo.gl/maps/9LnGT
Wykreślamy A-7 i zostaje samo C-12, pojazdy z pierwszego planu skręcają w prawo, pojazd kombi zawraca. Kto ma pierwszeństwo?
Nie mam problemów, zachowuję się wówczas w jedyny możliwy sposób. Jednak gdy napotykam na mniejsze skrzyżowania (nie koniecznie SoRO bez A-7) to niczego nie dzielę, bo zbliżam się do JEDNEGO SKRZYŻOWANIA i ani mi w głowie art. 25.3. Większe skrzyżowania regulowane są znakami drogowymi ustalającymi pierwszeństwo, często nawet w obrębie jednego skrzyżowania (wtedy dotyczą najbliższej jezdni).scooby14444 napisał(a):Twoja interpretacja sprawia że masz problemy na dużych skanalizowanych skrzyżowaniach a także na SoRO, dlatego że cały czas traktujesz skrzyżowanie jako całość.
"Zwariowałeś" na temat tego SoRO. Przeprowadzę Twój tok rozumowania na przykładzie.scooby14444 napisał(a):Analogiczny błąd popełniasz z art 22. Też sprowadziłeś go to stosowania na skrzyżowaniu jako całości. A trzeba go stosować do miejsc Zmiany Kierunku Jazdy (w przypadku SoRO przy opuszczeniu skrzyżowania).
===========
Przykład I.
1.) Podstawa prawna:
§ 35. 1. Znaki: C-1 do C-11 zobowiązują kierującego do ruchu w kierunku zgodnym ze strzałkami; znaki te mogą być umieszczone na przedłużeniu osi drogi (jezdni) lub na samej jezdni.
§ 35. 2. Znaki, o których mowa w ust. 1, obowiązują na najbliższym skrzyżowaniu lub w miejscu, gdzie występuje możliwość zmiany kierunku jazdy.
2.) Z puli znaków bierzemy C-9.
3.) Zbliżamy się do tego miejsca http://goo.gl/maps/jZ1vX
4.) Zmieniamy kierunek ruchu=jazdy (???) nie zawracając.
5.) Włączamy prawy kierunkowskaz (lub jakiś-jaki?-inny), gdyż zmieniamy kierunek ruchu=jazdy - z kierunku ruchu zgodnego ze strzałką na znaku na kierunek ruchu pierwotny przed znakiem C-9.
=======
Przykład II.
Podstawa prawna:
Takie samo brzmienie w WT z dz.u. nr 170.Najczęściej ze znakiem A-30 stosowane są następujące tabliczki wskazujące:(...)
T-18 nieoczekiwaną zmianę kierunku ruchu o przebiegu wskazanym na tabliczce.
A.) Zbliżamy się do miejsca ---> http://goo.gl/maps/H8T32 Droga prosta i nie zmienia przebiegu.
B.) Za przejściem dla pieszych zmieniamy kierunek ruchu=jazdy w prawo (???)
=======
Ci objeżdżający wyspę z lewej strony, faktycznie poruszają się "pod prąd" objeżdżając wyspę z lewej strony, choć ciągle jadą na wprost. Fajny przykład.dylek napisał(a):FILM, gdzie wszyscy mają ten sam kierunek jazdy (prosto), a różne kierunki ruchu na rondzie.