szymon1977 napisał(a):Skąd pomysł, że dwie odrębne dwukierunkowe DDR będące częścią jednej i tej samej drogi tworzą razem jedną dwukierunkową DDR z oddzielnymi jezdniami przeznaczonymi dla ruchu rowerów w przeciwnych kierunkach?
Nie wiem gdzie żeś to przeczytał. Potrafisz odróżnić kierunkowość drogi dla rowerów od kierunku ruchu dla jakiego jest dana DDR wyznaczona?
szymon1977 napisał(a):A no to, że bez żadnych podstaw pojawiła się teoria, że sokoro cała droga jest dwujezdniowa i na każdej z jezdni jest dozwolony jeden kierunek określony znakiem D-3 to dwie DDR umieszczone po przeciwnych stronach tej drogi stają się jedną dwujezdniową DDR z oddzielnymi jezdniami przeznaczonymi dla ruchu rowerów w przeciwnych kierunkach.
Nie. Obie te DDR są dwukierunkowe bo tak ktoś sobie wymyślił. Różnica jest tylko taka, że ta z prawej jest wyznaczona dla kierunku przed siebie a ta z lewej dla przeciwnego. Zrozum to w końcu.
Dwukierunkowość jakiejś części drogi nie świadczy o tym, że jest wyznaczona dla obu kierunków. Może być wyznaczona dla jednego kierunku a jedynie z dopuszczeniem ruchu w kierunku przeciwnym.
szymon1977 napisał(a):Nie śledzę wątku na bieżąco, ale widzę, że poziom absurdu jest tutaj bardzo wysoki.
Skoro dla ciebie nie ma absurdu to jak nazwiesz drogę składającą się z:
chodnik | DDR | jezdnia | DDR | chodnik? Chodniki i DDR oczywiście dwukierunkowe. Czy to jest zatem droga z ruchem prawostronnym? Bo jeśli dla Ciebie możliwość jazdy w danym kierunku automatycznie oznacza, że jest dla niego wyznaczona to ta droga jest jakaś wielokierunkowa. O ruchu prawostronnym mowy nie ma bo będą z lewej strony drogi idę/jadę pod prąd. Bo chyba nie zaprzeczysz, że ruch prawostronny polega na tym, że z prawej strony drogi poruszamy się przed siebie a z lewej w kierunku przeciwnym?
lith napisał(a):Należy jechać możliwie blisko prawej strony.
Tak. Prawej strony
drogi. A gdzie jest prawa strona drogi? Z prawej strony DDR umieszczonej po lewej stronie drogi?
lith napisał(a): To znaczy, ze jak masz DDR po lewej stronie to masz jechać po prawej stronie tej DDR, a nie koniecznie na prawej połowie drogi jak to sobie wymyśliłeś.
To chyba nie wiesz czym jest droga a czym DDR. Podpowiem. Droga składa się z DDR. DDR jest na tym samym poziomie co jezdnia. Widać większość myli nazewnictwo bo DDR nie jest drogą w rozumieniu PoRD. Nawet samodzielna DDR jest częścią drogi.