szymon1977 napisał(a):1.Z punkt uwidzenia przepisów i to i to jest jazdą możliwie blisko prawej krawędzi (a więc zgodą z Art.16.4.) w sytuacji, gdy żaden przepis nie nakazuje inaczej.
2.Znów utożsamiłeś przejazd na wprost przez skrzyżowanie z przejazdem przez skrzyżowanie bez zmiany kierunku jazdy.szerszon napisał(a):Jadąc prosto przez skrzyżowanie sygnalizujesz to dwa razy prawym kierunkowskazem...
3.Dopóki w przepisach będą zobowiązany sygnalizować kierunkowskazem każdą zmianę kierunku jazdy a nie kierunek przejazdu przez skrzyżowanie (położenie drogi, którą zamierzam ze skrzyżowania wyjechać względem drogi, którą do skrzyżowania dojeżdżam).szerszon napisał(a):Długo jeszcze będziesz lansował to pojęcie bez pokrycia w przepisach ?
4.Przypominam:
KIERUNEK PRZEJAZDU PRZEZ SKRZYŻOWANIE A ZMIANA KIERUNKU JAZDY NA SKRZYŻOWANIU
(TEMAT OGÓLNY)
Może w końcu wyjaśnisz we właściwym wątku dlaczego utożsamiasz te dwa odmienne pojęcia?
Nie wiem na jakiej podstawie chcesz ten art 16.4 lansować jako kontrę do Art 22.2.
Dlatego twierdzenie że nie ma przepisu nakazującego i w związku z tym konsekwencji w wyborze toru jazdy jest zbyt daleko posuniętą interpretacją przez Ciebie.
2. A jest zmiana kierunku jazdy ?
Chyba tylko w twojej teorii, gdzie wjazd na skrzyżowanie o ruchu okrężnym nazywasz zmianą kierunku jazdy i twoim autorskim twierdzeniu o "kierunku przejazdu przez skrzyżowanie" z którym sie nie zgadzam w różnej formie

3. Ależ Ty chcesz sygnalizować zmianę kierunku ruchu , która w tym przypadku nie ma odniesienia do zmiany kierunku jazdy.
Zmianę kierunku ruchu nazywasz jak sądzę z tego wszystkiego , zmiana kierunku jazdy przez skrzyżowanie.
4. Nie musisz.

Nie będę się tam wypowiadał z tego powodu,ze nie zgadzam się z Tobą, co równie dobrze mogę napisać tutaj.
=============
Może przestaniemy traktować skrzyżowanie o ruchu okrężnym jako oddzielny byt wśród reszty skrzyżowań, póki nie ma odrębnych przepisów dotyczących tego typu skrzyżowań.