Witam.
Może ktoś zna taki przypadek , albo wie coś na ten temat.
Mam wyrok z artykułu 178a & 1 k.k. i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych art.42 & 2 k.k na okres 3 lat za jazdę po spożyciu . Zakaz ten mam do maja 2010 r. Jestem kierowcą zawodowym a prawo jazdy zatrzymano mi za jazdę na rowerze
1.)Czy mogę wyrobić prawo na Ukrainie , Litwie lub Mołdawii. Oczywiście zdaję sobie sprawę , że nie mógłbym prowadzić pojazdów na terenie Polski.
2.) Czy mógłbym wymienić teraz to ukraińskie prawko na polskie czy musiałbym czekać , aż minie termin zakazu prowadzenia pojazdów tj. maj 2010 r. I czy wogóle mógłbym wymienić bez zdawania egzaminu sprawdzającego.
4.)Co byłoby dalej z moim polskim prawem jazdy po upłynięciu terminu zakazu prowadzenia pojazdów gdybym miał już inne (zagraniczne).
Są to moje hipotetyczne rozważania , ale czy takie rozwiązanie nie naruszałoby polskich przepisów. Jeżeli nie kolidowałoby to z naszym prawem , to myślę , że może warto byłoby się nad tym zastanowić.
Pozdrawiam i dziękuję