LeszkoII napisał(a):STARYSZOFER napisał(a):Oczywiście, poprawne skrzyżowanie o ruchu okrężnym oznakowane znakami C-12 nie może mieć takiej geometrii.
Oczywiście
może mieć. Udowodnij przepisami prawa, że takie oznakowanie byłoby zabronione. Skontaktowałeś się już z właściwym ministrem?
Słaby jesteś. Nie znasz podstawowych pojęć , nie znasz podstawowych zasad projektowania drog i oznakowania. Zajrzyj do odpowiednich rozporządzeń, m.in rozporządzenia w sprawie warunków technicznych dla znaków i ich umieszczania na drogach oraz do wytycznych projektowania skrzyżowań drogowych.
LeszkoII napisał(a):STARYSZOFER napisał(a):Przykłady prawidłowych skrzyżowań o ruchu okreżnym oznakowanych znakami C-12 podano w punkcie 8.4 rozporządzenia o warunkach technicznych znaków i warunkach ich umieszczania na drogach.
Nie tylko w tym punkcie. To są jedynie przykłady spełniające zarówno samą treść normy przywołanej w dyspozycji C-12, jak też warunków technicznych dla stosowania tego znaku.
To są przykłady prawidlowych skrzyżowań o ruchu okrężnym ze znakiem C-12. Nieprawidłowych przykładow takie jak twoje -tam nie znajdziesz.
STARYSZOFER napisał(a):To wynika właśnie z brzmienia §36.1. Ruch okrężny to specjalna organizacja ruchu, gdzie kierunek ruchu jest wyznaczony znakiem C-12. Żadna inna organizacja ruchu nie przewiduje takiego kierunku jazdy.
Analogiczne zapisy prawne z rozporządzenia dotyczące rozumienia "kierunku ruchu" znajdują swoje odzwierciedlenie w dyspozycji znaku D-3, czemu słusznie nie zaprzeczasz.
Nie rozumiesz. Nie dość, że C-12 i D-3 to zupełnie inna kategoria znakow, to jeszcze kierunek wskazany na tych znakach jest zupełnie inny.
STARYSZOFER napisał(a):Z tego powodu skrzyżowania o ruchu okrężnym ze znakiem C-12, powinny mieć prawidłową geometrię (zgodną z rozporządeniem), czyli okrężnie biegnącą jezdnie wokół wyspy lub placu oraz odchodzące w prawo od tej jezdni wyloty skrzyżowania.
To już są bzdety nie mające pokrycia w prawie. Bzdety te wynikają z niezrozumienia treści § 36, co Ci własnie udowodniłem.
Nie dość, że nic nie udowodniłeś to jeszcze cały czas rozmydlasz dyskusję i unikasz konkretnych definicji, bo tylko w ten sposób udaje ci sie unikać obnażenia głupot jakie wypisujesz. Skup się jeszcze raz na tym:
STARYSZOFER napisał(a):Ponieważ dyskusja z szerszonem i leszkiem przypomina intelektualne bagno z uwagi na ich brak znajomości podstawowych pojęć , proponuję zacząć od podstaw. Na początek definicja kierunku.
Kierunek - strona w którą ktoś lub coś się zwraca lub porusza (słownik PWN). Oczywiście może też jechać - w takim przypadku będzie to kierunek jazdy.
Ponieważ ruch pojazdu to jazda, a więc w przypadku pojazdu - kierunek ruchu nazywamy kierunkiem jazdy.
Ktoś się nie zgadza? Jakieś obiekcje prostowaczu rond z warszawy?
Jeżeli się nie zgadzasz, podaj własne definicje.
Jeżeli nie podasz uznam, że jesteś zwykłym trollem, którego jedynym zadaniem tutaj jest trollowanie.
benio101 napisał(a):Kierunek, to zgodnie z definicją, prawa strona:
KW art. 1 pkt z napisał(a):określenie "kierunek ruchu" oznacza prawą stronę
Beniu korzystasz z błędnego tłumaczenia ze strony gddkia.
W oryginale jest pojęcie „kierunek ruchu drogowego” i pojęcie „odpowiadający kierunkowi ruchu drogowego” i oznacza lewą lub prawą stronę w zależności czy dany przepis dotyczy ruchu lewo lub prawostronnego. Takie pojęcie nie występuje w polskiej ustawie.