Ale to wciąż jest norma prawna dotycząca znaku drogowego z rozporządzenia weźmy "QWERTY". Poza szykiem zdania, nie widzę różnicy."Tabliczka XYZ oznacza, że [zakaz dłubania w nosie] obowiązuje w godzinach wieczornych".
i porównajmy ją z innym zapisem:
"Tabliczka ABC oznacza [zakaz dłubania w nosie], obowiązujący godzinach wieczornych".
Może kilka realniejszych przykładów, skoro Cię to interesuje:
"Umieszczony na znaku zakazu albo tabliczce napis określający dni lub okres doby oznacza, że zakaz obowiązuje w tym czasie"
"Znak C-12 "ruch okrężny" oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się"
"Znak C-12 występujący łącznie ze znakiem A-7 oznacza pierwszeństwo kierującego"
mp0011, zbyt wiele doszukujesz się w konstrukcji stylistycznej tekstu prawnego. Np. dałoby się przerobić obecny §36 ust. 2 na "Znak C-12 występujący łącznie ze znakiem A-7 oznacza, że wjeżdżający(wchodzący) na skrzyżowanie obowiązany jest ustąpić pierwszeństwa kierującym znajdującym się na skrzyżowaniu" i wiele innych lepszych lub gorszych stylistycznie rozwiązań.
Jedną z podstawowych zasad tworzenia aktów prawnych jest minimalizm objętości treści tekstu pod warunkiem, że przepis będzie stylistycznie poprawny i zrozumiały.
Wiadomym jest, że P-17 odnosi się do zakazu zatrzymania i w rozporządzeniu dodatkowo określono że zakaz obowiązuje na całej długości linii. Natomiast Ty starasz się zrobić z tej dyspozycji jakiś suplement do przepisów ustawy (art. 49) - bez żadnych odwołań. Na siłę? Żeby przyznać Dworakowi rację? Przecież on nieomylny

