papadrive napisał(a):Nic nie mieszam. Pytanie było, czy dwie, przecinające się (rozwidlające/łączące się) jezdnie tej samej drogi tworzą skrzyżowanie? Czy dwie jezdnie tej samej drogi (dwujezdniowej), połączone są np. "przełączką", to jest to skrzyżowanie?
Mieszasz bo nie takie było pytanie sam sobie dołożyłeś, że są to jezdnie jednej drogi a to bzdurą jest. Cały czas chodzi o to że łącznica nie jest częścią drogi nie jest dodatkową jezdnią, jest osobną drogą a ty mieszasz że to jest to samo
papadrive napisał(a):I znów nie rozumiesz. Napisałem niżej w formie zapytania:
papadrive napisał(a):Jeśli droga poprzeczna łączy się tylko z jedną z jezdni drogi dwujezdniowej, bez połączenia/przejazdu na drugą, to jest to skrzyżowanie?
Ależ bardzo dobrze rozumiem, nie wyszło z łącznicami więc próbowałeś wmówić, że połączenie "drogi 1" z jedną jezdnią "drogi 2", ponieważ nie przechodzi przez pas zieleni więc nie przecina owej drogi nie jest skrzyżowaniem

niestety skrzyżowanie to również połączenie więc jak najbardziej jest to skrzyżowaniem.
papadrive napisał(a):Dalej odpowiedziałem sam sobie:
papadrive napisał(a):Przez tę jedną jezdnię, drogi są połączone.
Henq napisał(a):Tak są, tak jest to skrzyżowanie,...
Zgadzam się z tym.
Więc połączenie "drogi 1" z "drogą 2" jednak tworzy skrzyżowanie

to teraz na szybko:
Witosa - "droga 1"
wyjazd z drogi
łącznica - "droga 2"
połączenie drogi 1 z drogą 2 nazywa się..?papadrive napisał(a):... proponuje byś jednak przeczytał PoRD i nie wprowadzał innych w błąd, albo chociaż zechciał zrozumieć co tam jest napisane, zastanów się dlaczego jest taki zapis przy znakach drogowych:
- Kod: Zaznacz cały
Nie dotyczy to skrzyżowania na drodze dwujezdniowej, na którym wlot drogi poprzecznej znajduje się tylko z lewej strony i nie ma połączenia z prawą jezdnią.
No i jak Ty to rozumiesz? Bo coś mi się zdaje, że też nie bardzo, ale mam nadzieję, że się mylę.
No ale jak mam to rozumieć, no chyba tak jak jest to napisane, droga dwujezdniowa, dochodzi do niej inna droga czy to w postaci znaku A6b/c czy A6d/e tylko do jednej jezdni (bo nie przecina pasa zieleni logiczne chyba) to jest to skrzyżowanie, nie rozumiem jak można inaczej to rozumować
papadrive napisał(a):papadrive napisał(a):Możesz wskazać gdzie tak pisałem? Pisałem, zgodnie z rozporządzeniem, o różnych funkcjach jezdni, rozdzielonych bocznym pasem dzielącym.
ależ proszę bardzo:
papadrive napisał(a):Taką funkcję spełnia łącznica lub zjazd do obiektu, np. MOP. I nie są to oddzielne drogi, tylko wydzielone jezdnie.
próbujesz wmówić, że łącznica to jest to samo co zjazd do obiektu a tak nie jest,...
Wiesz co oznacza spójnik "lub"? Może być to, albo tamto. Dwie różne rzeczy.
Ale co ma tu do rzeczy "lub"? Dla ciebie łącznica spełnia taką samą funkcję jak zjazd do obiektu, a to jest bzdurą.
papadrive napisał(a):No nie mów, że jesteś tak krótkowzroczny i widzisz tylko "drogę 1" pod wiaduktem i "drogę 2" nad wiaduktem, a ich połączenie to jezdnia jednej z tych dwóch dróg...
Te drogi się nie łączą, bo byłoby to skrzyżowanie. One się krzyżują, a połączenie pomiędzy nimi realizowane jest na węźle drogowym, który jest specyficznym tworem, przeznaczonym do zjechania (opuszczenia) jednej drogi i wjazdu na inną. Na taki węzeł składają się wyjazdy, łącznice i wjazdy. To, co biegnie pod wiaduktem lub przez wiadukt, jest przejazdem drogowym. Dla kierunków skrętnych są oddzielne jezdnie, zwane łącznicami. Łącznica odchodząca od drogi jest do niej przypisana, a łącząca się z drogą inną, może tworzyć z nią skrzyżowanie. Skrzyżowaniem, również, może być między łącznicami.
Taka łącznica, co prawda, często posiada wszelkie atrybuty drogi (jednię, pobocza, pasy awaryjne; może być nawet dwujezdniowa), ale nie jest odrębną drogą. Choć, przyznaję, nie zawsze i w niektórych przypadkach swój początek i koniec ma na skrzyżowaniach.
Ale nikt tutaj nie pisze o tym że Witosa i Al Solidarności tworzą skrzyżowanie, przecież ewidentnie widać że nie są na jednym poziomie. Wszyscy ci piszą że skrzyżowanie jest w miejscu połączenia Witosa z łącznicą (zjazd łączy się z łącznicą) i łącznicy z Al Solidarności (tu nawet mamy na łącznicy dwa pasy).
I niestety zawsze swój początek łącznica ma na skrzyżowaniu a koniec również na skrzyżowaniu odpowiednie znaki kierunku oraz ostrzegawcze informują o tym.
papadrive napisał(a):... a pas zieleni miedzy nimi ma szerokość 100m albo więcej?

przecież to niedorzeczne

, zaraz ktoś ci wstawi rysunek (węzeł typu WA) z taką łącznicą i zapyta skąd wiesz w którym miejscu kończy się "droga 1" a zaczyna "droga 2"
Na pewno nie wskażesz przepisu, który mówiłby o szerokości pasa dzielącego.
A skąd będę wiedział, że jestem już na innej drodze? Znaki, kolego, znaki pokażą.
Znaki

zapewne A7 po nim poznasz że jesteś już na innej drodze jak go miniesz a teraz szybciutko gdzie ustawia się A7? Zapewne nie na skrzyżowaniu bo to niedorzeczne by było
papadrive napisał(a):tylko nie jesteś w stanie odpowiedzieć jaki ten pas zieleni może być szeroki

...
A Ty potrafisz podać max. szerokość tego pasa zieleni?
... a wg lokalizacji z linka autora to grubo ponad 50m

więc ci uświadamiam że "droga 1" i łącząca się z nią "łącznica" to osobna droga i wówczas szerokość pasa zieleni
nie ma znaczenia.
Na oko ten pas ma 20 m. Po zmierzeniu wyszło 18,68 m. Jego szerokość nie ma znaczenia.
No czyli śmiało może mieć 500 kilometrów?

papadrive napisał(a):To Ty kojarzysz łącznicę jako drogę, nie ja. Zwróciłem Ci uwagę na A-6d/e, gdzie jest o łącznicy i innej drodze.
Gdyby łącznica była inną drogą, nie byłaby wyszczególniona w tym przepisie.
- Kod: Zaznacz cały
A6d/e - ostrzega o skrzyżowaniu z jednokierunkową drogą podporządkowaną, której wlot występuje po stronie wskazanej na znaku.
Ejże, czy aby coś nie pomyliłeś?
Gdyby znaki A6 d/e oznaczały to samo co A 6 b/c, to mijałoby się z celem ich stosowania. A wspomnieć należy, że A6 b/c dotyczą także dróg podporządkowanych niezależnie pod jakim kątem łączą się z drogą z PP.
Ja cię proszę czytaj definicje z PoRD dokładnie wiele niepotrzebnych dyskusji tutaj była by zbędna.
A6b/c -
skrzyżowanie z drogą podporządkowaną ... (ostrzega o skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną...)
A6d/e -
wlot drogi jednokierunkowej (ostrzega o skrzyżowaniu z
jednokierunkową drogą podporządkowaną...)
Widzisz różnice? O ile znaki A6b/c również można stawiać na drodze głównej przed drogami jednokierunkowych ale w sytuacji gdzie na takich drogach połączenie realizowane jest jak by kolizyjnie, tak znaki A6d/e stawia się tylko i wyłącznie przed skrzyżowaniem z drogą jednokierunkową i to tylko w miejscu gdzie droga dochodzi bezkolizyjnie czyli na zasadzie "wlotu".
---
oskbelfer napisał(a):papadrive napisał(a):Na autostradach nie ma skrzyżowań, a mimo to są możliwości przemieszczenia się z jednej na drugą. Cud? Helikopter w akcji?
Nie pojmuję, dlaczego inni nie pojmują tak banalnej sprawy ?
A ja nie potrafię zrozumieć: skoro uczy się innych o przepisach i ma się w nicku OSK dlaczego można wykazywać się taką krótkowzrocznością i tak zamkniętą wyobraźnią tylko na skrzyżowanie które wygląda tak:

Czyżbyś egzaminy zdawał 50lat temu gdzie tylko takie były skrzyżowania?

może trzeba iść z duchem postępu?
oskbelfer napisał(a):Czyżby w życiu nie "opuszczali" autostrady "zjazdem" ?
Czyżby nigdy nie widzieli znaków "koniec autostrady" ?
A może gdy opuszczają autostradę "zjazdem" to tej zjazd jest już inną drogą ? A jeśli tak - to w którym miejscu zaczyna się ta inna droga ?
A w którym miejscu kończy się wyjazd oznaczony A7
No i w wątku autostrad nie jednokrotnie cytowane były wytyczne ministra na temat projektowania zjazdów i wjazdów autostradowych i było jak byk jakie odległości maksymalnie mogą takowe być, a potem to już połączenie z inną drogą, a z def
połączenie dwóch dróg to skrzyżowanie ale skoro tak podstawowych rzeczy jak ustawa nie dopuszcza się do siebie to później powiela się takie głupoty
oskbelfer napisał(a):Na autostradach nie ma skrzyżowań
Nie wiem może w końcu to do ciebie dotrze, autostrady nie posiadają skrzyżowań, ale na zasadzie przecięcia drogi tak jak to ma miejsce w drogach niższej klasy, ale dwie autostrady na różnych poziomach muszą się jakoś łączyć, a łączą się za pomocą węzła drogowego, niejednokrotnie cytowane wytyczne mówią wprost że węzeł drogowy to typ skrzyżowania, ale jak już wspomniałem widocznie ciężko ci doczytać coś nowego tylko klapki na oczach i powtarzasz swoje utarte slogany.
---
szymon1977 napisał(a):Quiz:


brawo

ale zapomniałeś o:

tu akurat nie można mówić o
- Kod: Zaznacz cały
innych miejscach przecinania się kierunków ruchów
, a tylko o skrzyżowaniu więc zapewne znów wina drogowców albo ustawodawca się myli

Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.