Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździć.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 09:30

Zastanówcie się czasem, jakie bezdety produkujecie. Jeden trudzi się żeby prostą informację przekazać jak największą ilością słów a drugi wypisuje, że na SoRO nie da się skręcić w lewo mimo że oznakowanie dowodzi czegoś zupełnie innego. Po prostu tragedia, niereformowalni człekokształtni.
szymon1977 napisał(a):Blad w rozporzadzeniu
Nie zrozumiałeś, jak zwykle. To była aluzja do stronnictwa SJS, który widzi błędy w rozporządzeniu, bo nie podobają mu się P-8 na wlocie skrzyżowania. Tobie zresztą też nie są one "po drodze" i dlatego wymyśliłeś sobie, że zmiana kierunku jazdy to coś innego niż skręcanie. Było to wiele razy dyskutowane, ale nie dociera. Czytaj § 87. 2. aż się w główce uporządkuje, że nie ma żadnej różnicy między skręcaniem a zmianą kierunku jazdy wynikającego z P-8b.
szymon1977 napisał(a):Zabronione jest bowiem w jezyku prawnym stosowanie kilku roznych okreslen na jedno i to samo.
Pod warunkiem że znaczenie tych określeń znajduje się w definicjach legalnych aktu prawnego. W PoRD nie zdefiniowano, czym jest skręcanie ani kierunek jazdy, więc w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę znajdujące się w PoRD wszystkie normy zawierające te frazy (wspomniany § 87 również). Następnie należy zawęzić ogólne(niezwykle szyeroki kontekst wstępny) znaczenie słownikowe tych pojęć do poszczególnych kontekstów tak, żeby znaczenie poszczególnych norm prawnych odnoszących się do kierunku jazdy nie budziło zastrzeżeń, nie sprowadzało normy ad absurdum. Jeżeli przyjąć PoRD za spójny system norm określonej tematyki, to powyżej naszkicowane dociekanie odpowiada czemuś na kształt wykładni systemowej.
szymon1977 napisał(a):Masz wiec tutaj przyklad skrzyzowania, przez ktore przejezdzasz prosto
A właśnie że nie, bo przejeżdżam zawijasami. Nie odkryłeś hameryki, że przez skrzyżowanie się przejeżdża.
szymon1977 napisał(a):za to skrecasz wjezdzajac na nie, a zmienia kierunek jazdy zjezdzajac z niego
Gdzie to masz napisane? W słowniku PWN na pewno nie, tym bardziej nie w PoRD. To są konfabulacje najniższej kategorii, pospolite kłamstewka, nieurodzaje Twojego IQ.
Czyli "wjeżdżając na nie" skręcasz nie zmieniając kierunku jazdy a "zjeżdżając z niego" zmieniasz kierunek jazdy lecz nie skręcasz... czy tak?
szymon1977 napisał(a):slownikiem jezyka polskiego, skladnia zdania...
Mimo że nieraz obnażyłeś na forum swoją niewiedzę na temat j. polskiego, to i tak uważam że masz o nim większe pojęcie niż o wykładniach, o których coś tam wyczytałeś na wiki. Uważaj na to Wiki, bo niejaki "mredrek" (skądinąd znaFca tematyki rond na skalę kosmiczną) dorwał się do tego medium - na szczęście jego wpisy są równie pięknie i często kasowane TAM jak na forach internetowych.

===========================
SJS napisał(a):Wszystkie pojazdy na tym skrzyżowaniu poruszają się W KIERUNKU WSKAZANYM NA ZNAKU C-12 , a więc jadąc dookoła wyspy kierunku jazdy nie zmieniają.
Pierwszy człon zdania nie ma związku z drugim a całe zdanie zawiera błąd logiczny.
Wszystkie pojazdy poruszają się zgodnie z dyspozycją C-12, dwa z nich w kierunku na wprost a dwa pozostałe w lewo. Czy masz problem ze wzrokiem, że nie widzisz P-8?
SJS napisał(a):Jadą w kierunku wskazanym na znaku C-12.
... i po się powtarzasz? A to nie można skręcić w lewo i jednocześnie zastosować się C-12 :?: Człowieku, zejdź już z drzewa.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez szymon1977 » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 10:26

LeszkoII napisał(a):Gdzie to masz napisane?
Wynika to wprost z ogolnego znaczenia omawianych tu a uzytych w PoRD pojec. To nie moj problem, ze ich nie rozumiesz i z braku lepszej opcji traktujesz jako jedno i to samo. A moze pokusisz sie o opisanie wlasnym slowami jakie jest ogolne znaczenie okreslen "zmiana kierunku jazdy" i "kierunek jazdy przez skrzyzowanie"?
.....
LeszkoII napisał(a):...czemuś na kształt wykładni...
Przypominam, ze powodem do stosowania jakiejkolwiek wykladni jest blad w literalnej tresci PoRD a nie prezentowany tu przez Ciebie brak zrozumienia literalnej tresci PoRD i pojec w nim uzytych.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 13:15

Zauważyłem, że wszędzie tam gdzie pojawi się szymon to rozwiązanie problemu/sytuacji/zagadnienia zamienia się w nieskończoną dyskusję o wyższości konia nad wielbłądem, czy czarne jest czarne i dlaczego jest czarne, itd. Będzie jeszcze 50-100 stron o tym czy na rondzie się skręca czy zmienia kierunek? Czy to ma jakieś znaczenie w realnym poruszaniu się po tym rondzie?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2116
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 13:44

szymon1977 napisał(a):Wynika to wprost z ogolnego znaczenia omawianych tu a uzytych w PoRD pojec.
Zacytuj to ogólne znaczenie podając źródła i wyjaśnij, w jakim konkretnym(szczególnym a nie ogólnym) kontekście je rozumiesz oraz dlaczego tak a nie inaczej je rozumieć należy. Dajesz konkrety a nie bajki, z Krakowa do Berlina przez Łódź i masz piękną zmianę kierunku jazdy w sensie słownikowym.
szymon1977 napisał(a):To nie moj problem, ze ich nie rozumiesz
Nawet nie potrafisz napisać z sensem tego, co sam rozumiesz, więc nie przypisuj sobie zdolności do oceniania rozumowania innych tutaj osób. Masz zadanie domowe i zaległości, więc do roboty.
szymon1977 napisał(a):A moze pokusisz sie o opisanie wlasnym slowami jakie jest ogolne znaczenie okreslen "zmiana kierunku jazdy" i "kierunek jazdy przez skrzyzowanie"?
Ja bazuję [przede wszystkim na treści przepisów a nie na hasełkach słowników internetowych, po d które da się podpiąć wiele.... Po pierwsze: § 87.
szymon1977 napisał(a):Przypominam, ze powodem do stosowania jakiejkolwiek wykladni jest blad w literalnej tresci PoRD
Błędem jest to, że chcesz wysłać na bezrobocie prawników, w tym członków TK. Bo skoro ktoś dokonuje wykładni (a może nie ma ku temu przesłanek?), to rzekomo ma oznaczać istnienie błędów "w literalnej postaci prawa" :lol: Twoje wnioskowanie jest powalające, zbija z nóg.
Blacksmith napisał(a):Czy to ma jakieś znaczenie w realnym poruszaniu się po tym rondzie?
Dla szymona ma to ogromne znaczenie. Egzystencjalne "być albo nie być". Intencje ustawodawcy zaszyte w słowniku PWN: skręcać to nie zmieniać kierunku jazdy, kierunek jazdy... czasem przez skrzyżowanie a czasem na skrzyżowaniu. Prawda objawiona, prawda prawdziwego polaka. Z ronda zawsze w prawo.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez szymon1977 » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 13:55

LeszkoII napisał(a):Intencje ustawodawcy zaszyte w słowniku PWN!
A moze Ustawodawca piszacy niby po polsku ale nadajacy tylko sobie znane znaczenie slowom, ignorujacy skladnie zdania i zasady jezyka prawnego? Obudz sie Lesiu z koszmaru, w ktory usilujesz nas wciagnac!
LeszkoII napisał(a):Ja bazuję przede wszystkim na treści przepisów a nie na hasełkach słowników internetowych...
To blad! Znaczenie slowek powonienes poznac przed przystapieniem do czytania tresci PoRD a nie probowac je odgadnac po przeczytaniu tresci PoRD.
.....
Blacksmith napisał(a):...czy czarne jest czarne i dlaczego jest czarne...
To nie szymon1977 wmawia, że wbrew zasadom jezyka prawnego i wykladni prawa czarne=szare=biale (skrecanie=zmiana kietunku jazdy=kierunek jazdy przez skrzyzowanie inny niz na wprost).

Blacksmith napisał(a):Czy to ma jakieś znaczenie w realnym poruszaniu się po tym rondzie?
Zrozumienie czym jest zmiana kierunku jazdy a czym kierunek jazdy prez skrzyzowanie ma znaczenie elementarne w kwestii przepisow dotyczacych zarowno pierwszego jak i drugiego i to nie tylko na rondzie.
Blacksmith napisał(a):...wszędzie tam gdzie pojawi się szymon...
Symon raczej nie pojawia sie w watkach, w ktorych powszechnie odroznia sie czarne od bialego.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez sankila » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 15:20

Blacksmith napisał(a):czy na rondzie się skręca czy zmienia kierunek? Czy to ma jakieś znaczenie w realnym poruszaniu się po tym rondzie?
Owszem, dla tych, którzy nie lubią dostać strzała od zjeżdżającego z ronda lewym pasem - ma to znaczenie.

Ale to nie @szymon wywołuje gównoburzę o skręcaniu, natomiast @szymon jest na tym forum ostatnim Mohikaninem, który traktuje poważnie twórców wyżej wymienionej i usiłuje z nimi dyskutować. Reszta dawno dała sobie spokój i tylko podkpiwa, bo z czym tu dyskutować - z "TYM"?
" nie protestuję przed prawym kierunkowskazem w takich sytuacjach [chodzi o zjazd z ronda - przyp. sankila]. protestuje tylko przed nazwaniem tego zmianą kierunku jazdy, ponieważ taka sama zmianą byłby wjazd na rondo. A lewy kierunkowskaz i zmiana kierunku jazdy w prawo głupio by wyglądał, nieprawdaż"

Miodzio; jak lewy kierunkowskaz i zmiana kierunku jazdy w prawo głupio wygląda, to wystarczy, że skrętu w prawo nie nazwiemy zmianą kierunku jazdy i lewy kierunkowskaz przestanie głupio wyglądać.
No sorry, ale trzeba mieć niezły odlot, żeby coś takiego wymyślić!

Szymona czeka dłuuuga dyskusja ...
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez mp0011 » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 15:23

https://youtu.be/NVO7rADtq70

Przejazd przez rondo bez zmiany kierunku ;)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2472
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez SJS » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 17:13

LeszkoII napisał(a):
SJS napisał(a):Wszystkie pojazdy na tym skrzyżowaniu poruszają się W KIERUNKU WSKAZANYM NA ZNAKU C-12 , a więc jadąc dookoła wyspy kierunku jazdy nie zmieniają.
Pierwszy człon zdania nie ma związku z drugim a całe zdanie zawiera błąd logiczny. Wszystkie pojazdy poruszają się zgodnie z dyspozycją C-12, dwa z nich w kierunku na wprost a dwa pozostałe w lewo.

Bzdura Leszko.

Jeżeli poruszają się zgodnie z dyspozycją C-12 - to jadą na skrzyżowaniu w kierunku wskazanym na znaku C-12.

To treść §36.1, która cię albo przerasta, albo ją ignorujesz brnąc w zaparte. Prawdopodobnie to drugie, bo nie trzeba jakiejś wybitnej inteligencji, żeby zrozumieć co to znaczy.
SJS
 
Posty: 239
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 11:12

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 18:41

SJS, znaczenie znaku C-12 nie ma żadnego związku ze znaczeniem znaku F-10, dlatego stosowanie się do jednego z nich nie pociąga za sobą zachowań sprzecznych z drugim znakiem, i na odwrót. Są to odmienne, niezależne od siebie normy prawne. Wracamy do sytuacji, gdzie wymieniałem 4 przypadki:

1. kierujący stosuje się do C-12 oraz stosuje się do F-10;
2. kierujący stosuje się do C-12 oraz nie stosuje się do F-10;
3. kierujący nie stosuje się do C-12 oraz stosuje się do F-10;
4. kierujący nie stosuje się ani do C-12 ani do F-10.

Natomiast z niewytłumaczalnych powodów traktujesz te dyspozycje jako wyłączające się, co w efekcie prowadzi do absurdalnego wniosku jakoby w rozporządzeniach dot. znaków wystąpił błąd. Póki co zakładamy, że błędu nie ma i stosujemy PoRD.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez SJS » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 19:13

LeszkoII napisał(a):SJS, znaczenie znaku C-12 nie ma żadnego związku ze znaczeniem znaku F-10, dlatego stosowanie się do jednego z nich nie pociąga za sobą zachowań sprzecznych z drugim znakiem, i na odwrót. Są to odmienne, niezależne od siebie normy prawne.


Człowieku kiedy w końcu pojmiesz, że na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym pojazdy jadą W KIERUNKU WSKAZNYM NA ZNAKU C-12 ?
Przerasta cię to? Dla takich jak ty powinien być zakaz wjazdu na skrzyżowania o ruchu okrężnym.
SJS
 
Posty: 239
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 11:12

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 20:05

A Ty kiedy wreszcie pojmiesz, że spełnienie warunków, jakie stawia się kierującemu przez umieszczenie C-12 na każdym wlocie, w żadnym razie nie wyklucza możliwości wykonywania manewrów zmiany kierunku jazdy (np. w lewo czy zawracania) bądź też kontynuowania jazdy w kierunku na wprost?

Wymyślasz sobie, że § 36.1. kasuje § 87 albo że w rozporządzeniu mamy błędy. Później płacz, że głupotę nazywam głupotą.

Bo jak inaczej nazwać komentarz do ostatniej grafiki @dylka: "za to skrecasz wjezdzajac na nie, a zmienia kierunek jazdy zjezdzajac z niego" :?: Przejęzyczeniem?

Oto grafika, żeby nie było niedomówień:

Obrazek
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez SJS » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 20:29

LeszkoII napisał(a):A Ty kiedy wreszcie pojmiesz, że spełnienie warunków, jakie stawia się kierującemu przez umieszczenie C-12 na każdym wlocie, w żadnym razie nie wyklucza możliwości wykonywania manewrów zmiany kierunku jazdy.

Oczywiscie, że możesz zmienić kierunek jazdy wskazany na znaku C-12 na inny kierunek zjeżdżając z ronda i wykonując przy tym skręt w prawo.

Nic innego nie wchodzi w rachubę.

Oczywiscie można powiedzieć potocznie, że na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym skręcasz w lewo, albo zawracasz, ale nie ma to nic wspólnego z prawem o ruchu drogowym.

P.s.
Jadąc tak jak brązowy i zielony, zgodnie z twoją idiotyczną interpretacją przepisów - nie można użyć prawego kierunkowskazu przy zjeździe, gdyż nie zmienia się kierunku jazdy.
Tak więc Leszko próbujesz wprowadzić REWOLTĘ, nie mającą ani z przepisami, ani z powszechną praktyką na drodze - NIC WSPÓLNEGO. Współczuję braku wyobrażni i umiejętności czytania przepisów z sensem.
SJS
 
Posty: 239
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 11:12

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez szymon1977 » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 20:42

LeszkoII napisał(a):...znaczenie znaku C-12 nie ma żadnego związku ze znaczeniem znaku F-10, dlatego stosowanie się do jednego z nich nie pociąga za sobą zachowań sprzecznych z drugim znakiem, i na odwrót.
Zgadza sie! Kierujacy PRZED skrzyzowaniem zajmuje pas ruchu, na ktorym namalowano strzalke f-10/p-8 wskazujaca kierunek, w ktorym zamierza przejechac PRZEZ skrzyzowanie, a strzalkom na c-12 nic do tego. Natomiast niezaleznie w jakim kierunku kierujeacy przejezdza PRZEZ skrzyzowanie, to NA skrzyzowaniu jedzie w takim kierunku jak wskazany na c-12, a strzalkom na f-10/p-8 (tym sprzed skrzyzowania) nic do tego.

Nazywamy rzeczy po imieniu,...
LeszkoII napisał(a):...zakładamy, że błędu nie ma i stosujemy PoRD...
...w jego litetalnej tresci Lesiu. Potrzeby przekrecania po Twojemu nie ma.

LeszkoII napisał(a):Bo jak inaczej nazwać komentarz do ostatniej grafiki @dylka: "za to skrecasz wjezdzajac na nie, a zmienia kierunek jazdy zjezdzajac z niego" Przejęzyczeniem?
Opisem sytuacji wykonanym w tym samym jezyku, w ktorym napisano PoRD.

Opisy wykonane w dialekcie L, w ktorym to zmiana kierunku jazdy=skrecanie=kierunek jazdy przez skrzyzowanie inny niz na wprost nie powinny nikogo interesowac. Przeciez ustawodawca zgodnie z zasadami jezyka prawnego piszac PoRD nie poslugiwal sie dialektem L ani zadnym innym, a czysta polszczyzna, zgodnie z jej regulami i ogolnym znaczeniem slow. Wybacz wiec, ze w dyskusju dotyczacej napisanego czysta polszcztzna PoRD fragmenty wypowiedzi napisane w Twoim autorskim dialekcie L pomine. Bo rownie dobrze zamiast zakladac, ze "zmiana kierunku jazdy" oznacza "kierunek jazdy przez skrzyzowanie inny niz na wprost" moglibysmy sprobowac odczytac tresc PoRD zakladajac, ze "i" znaczy "ja"... zaraz, zaraz, przeciez "ja" znaczy "tak".
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 kwietnia 2016, 21:00 przez szymon1977, łącznie zmieniany 2 razy
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 20:55

SJS napisał(a):Oczywiscie, że możesz zmienić kierunek jazdy wskazany na znaku C-12 na inny kierunek zjeżdżając z ronda i wykonując przy tym skręt w prawo. Nic innego nie wchodzi w rachubę.
Wielokrotnie manifestowałeś tutaj na forum, że na SoRO to tylko w jednym kierunku można jechać, powołując się na § 36. 1. A teraz się dowiaduję, że na SoRO możesz zmienić kierunek jazdy wskazany na C-12 zjeżdżając z ronda. Brak konsekwencji i logiki w tym dziwacznym rozumieniu przepisów.
SJS napisał(a):Nic innego nie wchodzi w rachubę.
Nie wchodzi w rachubę "jazda po angielsku", ale zakazu skrętu w lewo par. 36 nie przewiduje.
SJS napisał(a):Oczywiscie można powiedzieć potocznie, że na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym skręcasz w lewo, albo zawracasz, ale nie ma to nic wspólnego z prawem o ruchu drogowym.
Zupełnie jak szymonowe: "własny, chwilowy kierunek jazdy". Skręcam w lewo tak samo, jak na każdym skrzyżowaniu. W lewo to znaczy w lewo i nic nie wymyślisz innego.
SJS napisał(a):nie można użyć prawego kierunkowskazu przy zjeździe, gdyż nie zmienia się kierunku jazdy.
A jak użyję, to zgłosisz na policję? Będę włączał prawy, kiedy uznam to za stosowne, np. gdy zechcę zaparkować na chodniku.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez szymon1977 » poniedziałek 18 kwietnia 2016, 21:07

LeszkoII napisał(a):W lewo to znaczy w lewo i nic nie wymyślisz innego.
Ale w lewo to mozna skrecic, zmienic kierunek jazdy albo przejechac przez skrzyzowanie. I wcale jedno nie musi oznaczac drugiego, a drugie trzeciego. W prost przeciwnie, zgodnie z zasadami jezyka prawnego a co za tym idzie wykladni prawa jedno nie moze oznaczac drugiego, a drugie trzeciego. Co nie wyklucza oczywiscie istnienia sytuacji, w ktorej jedno z drugim i z trzecim sie pokrywa. Ale z uzycia w PoRD trzech roznych pojec wynika wprost, ze musi istniec sytuacja, w ktorej jedno z drugim a drugie z trzecim sie nie pokrywa. Wlasnie mamy do czynienia z taka sytuacja - rondo pierscieniowe.

Wiec wybacz LeszkoII ale znajomosc j. polskiego na poziomie szkoly podstawowej i zasad jezyka prawnego i wykladni prawa na poziomie regolek z Wikipedii wystarczy, aby Twoich wypowiedzi nie traktowac powaznie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 kwietnia 2016, 21:19 przez szymon1977, łącznie zmieniany 2 razy
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości