Moderatorzy: dylek, ella, klebek
przez JAKUB » piątek 04 grudnia 2015, 06:40
przez LeszkoII » piątek 04 grudnia 2015, 10:09
Liczysz na to, że w PoRD znajdują się zapisy, jakimi tutaj nas raczysz?szymon1977 napisał(a):...na ktorych nie bylo tego, co podobno napisalem.
szymon1977 napisał(a):Wystarczy mi art.5. aby to co oznakowano jak skrzyzowanie traktowac jako skrzyzowanie nawet, jezeli definicji skrzyzowania nie spelnia.
szymon1977 napisał(a):Przypominam, ze zgodnie z wytycznymi (pierwsze dwa zdania 220.2.2.8.) wyjazd z obiektu moze byc oznakowany a-7 tylko poza skrzyzowaniem
szymon1977 napisał(a):skrzyzowanie nie odwoluje zakazu, tylko zakaz obowiazuja do skrzyzowania
Sofista i młodzieniec:
- Powiedz mi – zwraca się sofista do jakiegoś młodego amatora dyskusji – czy jakaś rzecz może jednocześnie posiadać jakąś własność i nie posiadać jej?
- Oczywiście, że nie – odpowiada zagadnięty.
- No to zobaczymy. A miód jest słodki?
- Jest.
- A żółty też jest?
- Tak, miód jest słodki i żółty. Więc cóż z tego?
- Zaraz, zaraz, mój chłopcze, nie niecierpliw się. Powiadasz więc, że miód jest słodki i żółty jednocześnie. A żółty to słodki, czy nie?
- Jak to? Żółty to żółty, a nie słodki!
- Więc żółty, powiadasz, nie słodki?
- Oczywiście!
- Posłuchaj, powiedziałeś o miodzie, że jest słodki i żółty. Ale skoro zgodziłeś się, że żółty znaczy nie słodki, to tak jakbyś powiedział, że miód jest słodki i nie słodki. A przecież z całym przekonaniem twierdziłeś na wstępie naszej rozmowy, że żadna rzecz nie może jednocześnie posiadać i nie posiadać tej samej własności.
przez szymon1977 » piątek 04 grudnia 2015, 11:29
Od pierwszej strony czekam na fragment 220 pozwalajacy drogowcom przed skrzyzowaniem postawic a-7 na czym innym niz droga podporzadkowana - cytatu brak. A tasiemce nt. takiej sytuacji coraz dluzsze. Bo choc skrzyzowanie jest skrzyzowaniem, to na skrzyzowaniu jest nie na skrzyzozowaniu, dlatego przed skrzyzowaniem to nie przed skrzyzowaniem, wiec choc a-7 przed skrzyzowaniem to przed innym miejscem.JAKUB napisał(a):... tak dużo piszecie, a gdzie treść.
Niech sie Twoj "sofista" na j. polski do podstawowki zglosi, skoro nie widzi roznicy pomiedzy zwrotami "zolty oznacza nie slodki" a " zolty nie oznacza slodki". Ty tez sie zglos skoro analfabete za przyklad podajesz.Sofista napisał(a):...zgodziłeś się, że żółty znaczy nie słodki...
przez szymon1977 » piątek 04 grudnia 2015, 14:31
220 napisał(a):2.2.8. ...w innych miejscach przecinania się kierunków ruchu...
Sprzeczne z pozostalym oznakowaniem.szerszon napisał(a):...T-6 na zdjęciu...
przez LeszkoII » piątek 04 grudnia 2015, 16:02
Na skrzyżowaniu a konkretnie na drodze twardej, na którą wjeżdżam z drogi gruntowej stosując Art. 17. oraz §5.6. w stosunku do kierujących na drodze poprzecznej.szymon1977 napisał(a):kropa znajduje sie na skrzyzowaniu czy w innym miejscu?
przez szymon1977 » piątek 04 grudnia 2015, 18:34
Skup sie Leszku-sofisto! Drugie zdanie 2.2.8. mowi o stawianiu a-7, gdy kierunki ruchu przecinaja sie w innym miejscu niz skrzyzowanie, a nie gdy przeciecie kierunkow ruchu nie jest skrzyzowaniem. A w przedmiotowej sytuacji kierunki ruchu przecinaja sie na skrzyzowaniu, a nie w innym miejscu.LeszkoII napisał(a):...nie powinno to interesować drogowców, którzy umieścili A-7 w celu oznaczenia połączenia drogi wewnętrznej z droga publiczną, które to połączenie nie jest skrzyżowaniem.
Nadal nie wykazales, ze drogowcy moga oznakowac za pomoca a-7 dochodzaca do skrzyzowania droge jako inna niz podporzadkowana, a kwestia okreslania PP na podst. art.17.2. przez kierujacego pojazdem zblizajacym sie do skrzyzowania droga oznakowana jako droga podporzadkowana nie istnieje.LeszkoII napisał(a):...notoryczne przemilczanie kwestii "Art. 17.2. vs Art. 25.1."
Nie Lesiu, to tylko kolejny Twoj wymysl, ktoremu starasz sie przypisac moje autorstwo.LeszkoII napisał(a):...wg. Ciebie...
...to po co zwracasz sie z tematem sofizmatow akurat tutaj i akurat do mnie?LeszkoII napisał(a):Nie mam zamiaru tutaj(a w szczególności z Tobą) dyskutować na temat sofizmatów...
To go przemysl, bo wlasnie strzeliles nim sobie samoboja.LeszkoII napisał(a):...to miał być przykład do przemyślenia...
Zakaz?LeszkoII napisał(a):...a nie do dyskusji.
Ty splodziles tasiemcowe OT na temat sofizmatow, posadzajac mnie przy okazji o "zabiegi sofizmatyczne", ale to ja robie OT?LeszkoII napisał(a):Celowo robisz ten OT?
przez szerszon » piątek 04 grudnia 2015, 20:32
Bo ty tak twierdzisz ? Dla mnie wszystko się zgadza. Wyjazd z drogi gruntowej nie jest częścią skrzyżowania, co WYRAŹNIE pokazano na znaku.Sprzeczne z pozostalym oznakowaniem.
To zacytuj gdzie jest napisane innym miejscu niż skrzyżowanie..tu sobie dopowiedziałeś i nawet nie zdajesz sobie tego sprawy. Pisałem ci..nie ma powodów oddzielać przecięcia się kierunków ruchu wynikających z ruchu pojazdów drogami tworzącymi przecięcie czyli skrzyżowanie od innego miejsca czyli np drogi gruntowej przylegającej do skrzyżowania.gdy kierunki ruchu przecinaja sie w innym miejscu niz skrzyzowanie,
Pomówiłeś publicznie leszka...no i co ? Nie stać ciebie na podanie dowodów albo publicznie teraz przeprosić ?
..czy te zakazy obowiązują do skrzyżowania równorzędnego , czy w związku z tym ,że nie jest to skrzyżowanie z D-1/A-7( "zdefiniowane" w rozporządzeniu) obowiązują dalej ? Podobno mamy nie mieszać artykułów z paragrafami ?
przez LeszkoII » piątek 04 grudnia 2015, 20:46
Pierwsze zdanie 2.2.8. mówi o klasycznym przypadku, tj. A-7 umieszczone na wlotach skrzyżowania (porównaj to sobie z wytycznymi oznakowania dróg-wlotów podporządkowanych skrzyżowania - za pomocą znaków poziomych, które powinny być w pełni kompatybilne z oznakowaniem pionowym - to też wklejałem).szymon1977 napisał(a):Drugie zdanie 2.2.8. mowi o stawianiu a-7, gdy kierunki ruchu przecinaja sie w innym miejscu niz skrzyzowanie, a nie gdy przeciecie kierunkow ruchu nie jest skrzyzowaniem
Zanim się przetną, musisz włączyć się do ruchu - w przedmiotowej sytuacji. Właśnie to włączanie się do ruchu nie wynika ani ze znaku A-7 ani z faktu występowania skrzyżowania, na którego tworzące je drogi twarde wjeżdża się z drogi gruntowej.szymon1977 napisał(a):A w przedmiotowej sytuacji kierunki ruchu przecinaja sie na skrzyzowaniu, a nie w innym miejscu.
Wykazałem, tylko że manifestujesz swoje problemy z logicznym rozumowaniem. Inni jakoś nie mają takich problemówszymon1977 napisał(a):Nadal nie wykazales, ze drogowcy moga oznakowac za pomoca a-7 dochodzaca do skrzyzowania droge jako inna niz podporzadkowana
Pojechałeś skarpetkamiszymon1977 napisał(a):a kwestia okreslania PP na podst. art.17.2. przez kierujacego pojazdem zblizajacym sie do skrzyzowania droga oznakowana jako droga podporzadkowana nie istnieje.
przez szymon1977 » sobota 05 grudnia 2015, 01:26
Jak Ci nie pasuje Kodeksowa nazwa "skrzyzowanie" to miejsce przecinania sie kierunkow ruchu z pierwszego zdania 2.2.8 nazwij sobie "miejsce-X" i nie wciskaj, ze drogowcy w "miejscu-X" postawili znaki a-7 na podstawie zarowno pierwszego jak i drugiego zdania, skoro gdy w "miejscu-X" postawili a-7 na podstawie zdania pierwszego, to na podstawie zdania drugiego mogli postawic tylko w miejscu innym niz "miejsce-X".szerszon napisał(a):...gdzie jest napisane innym miejscu niż skrzyżowanie...
Wyjezdzajac z drogi oznakowanej jako wewnetrzna - owszem. Ale wyjezdzajac z drogi oznakowanej jako podporzadkowana? Nie.LeszkoII napisał(a):Zanim się przetną, musisz włączyć się do ruchu...
A moze istotna jest tzw. "nieobecnosc skrzyzowania"? Sofista!LeszkoII napisał(a):...nieistotna jest tzw. "obecność skrzyżowania"...
...tak jak napisano, a nie tak jak Ty to wykrecasz.LeszkoII napisał(a):...należy rozumieć...
OT - w sytuacji nie ma ani rowerzysty, ani DDR, ani pieszego wiec nie wypowiadalem sie na temat przepisow dotyczacych rowerzysty, ani DDR, ani pieszego.LeszkoII napisał(a):...rowerzystę jadącego DDR albo pieszego?
przez szerszon » sobota 05 grudnia 2015, 08:31
Nie to ,że mi nie pasuje ..tylko to że sobie zmyślasz i tworzysz własny przepis, który nie istnieje i na jego podstawie usiłujesz przekonywać do swoich racji. Masz już w tym wprawę w postaci "faktycznego rzeczywistego własnego kierunku jazdy na skrzyżowaniu bo widać resorakiem w piaskownicy"szymon1977 napisał(a):Jak Ci nie pasuje Kodeksowa nazwa "skrzyzowanie"
Znak A-7 może być umieszczany także w innych miejscach przecinania się kierunków ruchu,
Fakt istnienia A-7 nie tworzy z drogi wewnętrznej czy gruntowej drogi podporządkowanej tylko z tego powodu,że połączenie znajduje się przy skrzyżowaniu.Po to jest paragraf 5.6, który tak samo uporczywie ignorujesz jak troszkę trudniejsze pytania, które pokazują ,że nie masz racji.Wyjezdzajac z drogi oznakowanej jako wewnetrzna - owszem. Ale wyjezdzajac z drogi oznakowanej jako podporzadkowana? Nie.
Nie jest to wyszczególnione. To twój bezpodstawny wymysł.A moze istotna jest tzw. "nieobecnosc skrzyzowania"?
W tym rzecz,że ty wymyśliłeś sobie własny pkt, a nie stosujesz tego co napisano....tak jak napisano, a nie tak jak Ty to wykrecasz.
To jest dopiero wybiórcze stosowanie przepisów... podałem ci przykład z A-7 przed PdR...to znowu kolejne inne miejsce ? To jakis inny PoRD obowiązuje ?OT - w sytuacji nie ma ani rowerzysty, ani DDR, ani pieszego wiec nie wypowiadalem sie na temat przepisow dotyczacych rowerzysty, ani DDR, ani pieszego
Gdzie cytaty na potwierdzenie ?Pomówiłeś publicznie leszka...no i co ? Nie stać ciebie na podanie dowodów albo publicznie teraz przeprosić ?
..czy te zakazy obowiązują do skrzyżowania równorzędnego , czy w związku z tym ,że nie jest to skrzyżowanie z D-1/A-7( "zdefiniowane" w rozporządzeniu) obowiązują dalej ? Podobno mamy nie mieszać artykułów z paragrafami ?
przez LeszkoII » sobota 05 grudnia 2015, 09:42
Po pierwsze: nie jako podporządkowana, tylko jak podporządkowana - czyli masz stosować §5.6. To już było wyjaśnione a teraz widzę, że dalej do tego wracaszszymon1977 napisał(a):Wyjezdzajac z drogi oznakowanej jako wewnetrzna - owszem. Ale wyjezdzajac z drogi oznakowanej jako podporzadkowana? Nie.LeszkoII napisał(a):Zanim się przetną, musisz włączyć się do ruchu...
^^co to ma być? Człowieku zastanów się, kto ma czytać te bzdety.szymon1977 napisał(a):Jak Ci nie pasuje Kodeksowa nazwa "skrzyzowanie" to miejsce przecinania sie kierunkow ruchu z pierwszego zdania 2.2.8 nazwij sobie "miejsce-X" i nie wciskaj, ze drogowcy w "miejscu-X" postawili znaki a-7 na podstawie zarowno pierwszego jak i drugiego zdania, skoro gdy w "miejscu-X" postawili a-7 na podstawie zdania pierwszego, to na podstawie zdania drugiego mogli postawic tylko w miejscu innym niz "miejsce-X".
przez szymon1977 » sobota 05 grudnia 2015, 12:45
Z teoria stawiania znaku a-7 na mocy drugiego zdania 220.2.2.8. w tym samym miejscu przecinania sie kierunkow ruchu, w ktorym postawiono znak a-7 na mocy zdania pierwszego powinienes przeczytac Ty i Szerszon. Splodziliscie kolejne dwa tasiemce o miejscu oznakowanym niezgodnie z dwoma pierwszymi zdaniami 220.2.2.8.LeszkoII napisał(a):co to ma być? Człowieku zastanów się, kto ma czytać te bzdety.
Oznakowanie wykonano sprzecznie z wytycznymi czy wytyczne napisano sprzecznie z oznakowaniem?szerszon napisał(a):...T-6 z pierwszych postów.
przez LeszkoII » sobota 05 grudnia 2015, 13:32
Jeżeli połączenie drogi gruntowej z drogą publiczną jest dla Ciebie skrzyżowaniem, to istotnie "w tym samym miejscu". Na szczęście nie jest skrzyżowaniem i dlatego to połączenie wyczerpuje znamiona miejsca innego niż skrzyżowanie i o żadnym Art. 25.1. przed Art. 17. nie może być mowy. W ankiecie udzieliłeś błędnej odpowiedzi.szymon1977 napisał(a):Z teoria stawiania znaku a-7 na mocy drugiego zdania 220.2.2.8. w tym samym miejscu przecinania sie kierunkow ruchu, w ktorym postawiono znak a-7 na mocy zdania pierwszego powinienes przeczytac Ty i Szerszon. Splodziliscie kolejne dwa tasiemce o miejscu oznakowanym niezgodnie z dwoma pierwszymi zdaniami 220.2.2.8.
przez szymon1977 » sobota 05 grudnia 2015, 14:00
Tak Ci sie tylko wydaje, bo zakladasz, ze znak a-7 na drodze gruntowej postawiono sprzecznie z wytycznymi (dwa pierwsze zdania 220.2.2.8.).LeszkoII napisał(a):W ankiecie udzieliłeś błędnej odpowiedzi.
Za to w drugim zdaniu 220.2.2.8. napisano, ze a-7 umieszcza sie takze w innych miejscach przecinania sie kierunkow ruchu, niz umieszczono na podst. zdania pierwszego, co oznacza, ze nie umieszcza sie a-7 w tym samym miejscu przecinania sie kierunkow ruchu, co umieszczono na podst. zdania pierwszego.LeszkoII napisał(a):Przy D-47 nie napisano, że można umieszczać go "przed skrzyżowaniem", co nie oznacza że nie można.
Nie polaczenie ma byc innym miejscem, a przecinania sie kierunkow ruchu ma byc w innym miejscu... a oba sa w tym samym. Ale nawet nie wnikajac w szczegoly polaczenie drogi gruntowej z poprzeczna jest w tym samym miejscu (zaznaczonym szarym kwadratem) co polaczenie drogi dochodzacej od gory z poprzeczna.LeszkoII napisał(a):...połączenie wyczerpuje znamiona miejsca innego niż skrzyżowanie...
przez szerszon » sobota 05 grudnia 2015, 16:27
Powołujesz sie na 2.2.8 i coś czego nie napisali.Gdzie masz napisane o swojej doklejce.."niż skrzyżowanie" ?
No wskaż, gdzie jest to twoje doklejone "niż skrzyżowanie.Z teoria stawiania znaku a-7 na mocy drugiego zdania 220.2.2.8. w tym samym miejscu przecinania sie kierunkow ruchu, w ktorym postawiono znak a-7 na mocy zdania pierwszego powinienes przeczytac Ty i Szerszon.
Wszystko jest w porządku..jest masa takich miejsc, gdzie przy wyjeździe z drogi wewnętrznej stoi A-7. Jedyna różnica w tym przypadku to "łamane pierwszeństwo" które pomaga pokazać jak błądzisz.Oznakowanie wykonano sprzecznie z wytycznymi czy wytyczne napisano sprzecznie z oznakowaniem?
Nie masz tego napisanego. Wymyśliłeś sobie.Za to w drugim zdaniu 220.2.2.8. napisano, ze a-7 umieszcza sie takze w innych miejscach przecinania sie kierunkow ruchu, niz umieszczono na podst. zdania pierwszego,
I jest. Przecięcie jadących drogami skrzyzowania jest w innym a z wyjeżdżajacym z drogi gruntowej w innym...tak ok metra.Nie polaczenie ma byc innym miejscem, a przecinania sie kierunkow ruchu ma byc w innym miejscu...
I co ?Pomówiłeś publicznie leszka...no i co ? Nie stać ciebie na podanie dowodów albo publicznie teraz przeprosić ?
I co ? Pewnie OT ?..czy te zakazy obowiązują do skrzyżowania równorzędnego , czy w związku z tym ,że nie jest to skrzyżowanie z D-1/A-7( "zdefiniowane" w rozporządzeniu) obowiązują dalej ? Podobno mamy nie mieszać artykułów z paragrafami ?