Bezpośrednio czyli C-12 wskazuje ci kierunek jazdy ?Wystarczy zignorowac Wasze wizje i zastosowac sie do PoRD bezposrednio i wszystko gra.


Moderatorzy: dylek, ella, klebek
przez szerszon » sobota 22 sierpnia 2015, 11:52
Bezpośrednio czyli C-12 wskazuje ci kierunek jazdy ?Wystarczy zignorowac Wasze wizje i zastosowac sie do PoRD bezposrednio i wszystko gra.
przez szymon1977 » sobota 22 sierpnia 2015, 12:20
przez szerszon » sobota 22 sierpnia 2015, 12:40
Twój zwolennik...Zakopower napisał(a):[b]Zmiaiem kierunek jazdy z tego wsk. na C-12[/b] na inny więc sygnalizuję.
Skrzyżowania z C-12 powinny być odpowiednio uształtowane.
przez szymon1977 » sobota 22 sierpnia 2015, 12:55
szerszon napisał(a):Bezpośrednio czyli C-12 wskazuje ci kierunek jazdy ?
szymon1977 napisał(a):A kto poza Toba pisze, ze na znaku c-12 pokazano kierunek jazdy?
Wiec nie pisz, ze bezposrednio c-12 wskazuje mi kierunek jazdy. Byc moze mojemu zwolennikowi tak, ale mi nie.szerszon napisał(a):Twój zwolennik...
przez szymon1977 » sobota 22 sierpnia 2015, 14:12
Ze co?LeszkoII napisał(a):Po raz kolejny wypowiadasz się nazbyt ogólnikowo...
Zakaz wykładni synonimicznej - różnym zwrotom nie należy nadawać tego samego znaczenie
Da sie mniej ogolnikowo? Twoich zabaw w interpretowanie PoRD wbrew zasadom wykladni prawa nawet komentowac nie trzeba. Bo zgodnie z zasadami jezyka prawnego i wykladni prawa "zmiana kierunku jazdy" i "skręcanie" musza byc dwoma roznymi pojeciami.LeszkoII napisał(a):...zmiana kierunku jazdy jest skręcaniem...
przez LeszkoII » sobota 22 sierpnia 2015, 17:11
Nie muszą. Oto jeden z wielu przykładów.szymon1977 napisał(a):"zmiana kierunku jazdy" i "skręcanie" musza byc dwoma roznymi pojeciami
§ 87. 1. Znaki:
1) P-8a "strzałka kierunkowa na wprost",
2) P-8b "strzałka kierunkowa do skręcania",
3) P-8c "strzałka kierunkowa do zawracania"
oznaczają, że jazda z pasa ruchu, na którym są umieszczone, jest dozwolona tylko w kierunku wskazanym strzałką; połączone symbole znaków P-8a, P-8b lub P-8c oznaczają zezwolenie na ruch w kierunkach wskazanych strzałkami kierunkowymi.
2. Strzałka kierunkowa zezwalająca na skręcanie w lewo, umieszczona na skrajnym lewym pasie ruchu, oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że jest to zabronione znakiem pionowym B-23 lub ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3
Nudzi Ci się?Znak C-1 „nakaz jazdy w prawo przed znakiem” (rys. 4.2.1.1) stosuje się w celu wskazania kierującym obowiązku skręcania w prawo przed znakiem, w miejscu, w którym jazda ani na wprost ani w lewo nie jest możliwa.
przez szymon1977 » sobota 22 sierpnia 2015, 18:09
przez szerszon » niedziela 23 sierpnia 2015, 15:47
Zadałeś pytanie to dostałeś konkretna odpowiedź. O co ci chodzi...to tylko taka pierwsza z brzeguszymon1977 napisał(a):A kto poza Toba pisze, ze na znaku c-12 pokazano kierunek jazdy? A kto poza Toba pisze, ze z ronda to zawsze w prawo?
szymon1977 napisał(a):Ty nudzisz. Ani slowa w cytatach o zmianie kierunku jazdy.
przez szymon1977 » niedziela 23 sierpnia 2015, 17:19
przez szerszon » niedziela 23 sierpnia 2015, 17:57
Jeszcze nie skumałeś, że ze swoimi błędami ortograficznymi, trudnościami w wysłowieniu się, "znajomością" , co tam o wykładni pisać..., podstawowych przepisów PoRD jesteś obiektem lekko ośmieszającym się ?Tylko, ze ja zgodnie z regulami wykladni prawa i doslownym znaczeniem zakladam,
ze skrecanie, zmiana kierunku jazdy i jazda w kierunku to trzy rozne pojecia a Wy zasady wykladni prawa z premedytacja ignorujecie.
przez szymon1977 » niedziela 23 sierpnia 2015, 18:22
A wiec zgodnie z zasadami jezyka prawnego i wykladni prawa "zmiana kierunku jazdy" i "skręcanie" musza byc dwoma roznymi pojeciami.Zakaz wykładni synonimicznej - różnym zwrotom nie należy nadawać tego samego znaczenie
przez szymon1977 » niedziela 23 sierpnia 2015, 19:35
Jezeli cos jest smieszne, to ze tego typu stwierdzenia piora Twojego czy Lesia padaja po konfrontacji moich wypowiedzi z pseudointerpretacjami PoRD Waszego autorstwa poczynionymi wbrew zasadom jezyka prawnego, wykladni prawa a nawet jezyka polskiego.szerszon napisał(a):Jeszcze nie skumałeś, że (...) jesteś obiektem lekko ośmieszającym się ?
W cytowanych przez Lesia fragmentach udowadniajacych rzekomo, ze PoRD zostalo napisane sprzecznie z zasadami jezyka prawnego.szerszon napisał(a):A gdzie masz "jazdę w kierunku " ?
przez szerszon » niedziela 23 sierpnia 2015, 23:57
Fajnie to wygląda w przypadku gdy dla ciebie Ruch odbywający się=>kierunekruchu=> kierunek jazdyszymon1977 napisał(a):A wiec zgodnie z zasadami jezyka prawnego i wykladni prawa "zmiana kierunku jazdy" i "skręcanie" musza byc dwoma roznymi pojeciami.Zakaz wykładni synonimicznej - różnym zwrotom nie należy nadawać tego samego znaczenie
Poza tym z ciebie taki"prawnik" jak z koziej...trąba. Podaje ci przykład skrzyżowania XZakaz wykładni homonimicznej - tym samym zwrotom nie należy nadawać różnych znaczeń.
Art. 25. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany
zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi
nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z
kierunku przeciwnego na wprost lub [b]skręcającemu w prawo[/b].
Na razie padam tylko ze śmiechu i ostatnio czytając twoje posty robie to na leżąco, boinaczej byłbym zdrowo poobijany...wiesz..odległe brzegirzeki, resorak, dywanik, skarpetki...do tj pory twoja wypowiedź dotycząca zakazu zawracania na skrzyżowaniu zawarta w Art 22.6 nie spowodowała, aby coś upadło...raczej opadłopadaja po konfrontacji moich wypowiedzi z pseudointerpretacjami PoRD Waszego autorstwa
wbrew zasadom jezyka prawnego, wykladni prawa a nawet jezyka polskiego.
Pytałem o PoRD. Już pokazałeś jak kłamiesz dopisując komuś słowa, których nie napisał, a poproszony o udowodnienie cytatem jakoś podkuliłeś ogon i zwiałeś.W cytowanych przez Lesia fragmentach udowadniajacych rzekomo, ze PoRD zostalo napisane sprzecznie z zasadami jezyka prawnego.
przez LeszkoII » poniedziałek 24 sierpnia 2015, 10:14
Cytowałem podręcznik, orzeczenia sądów - lecz dla Ciebie to nie są argumenty. Nadal nie dociera, że stosowanie wykładni językowej co prawda jest pierwszym krokiem do interpretowania prawa, ale nie jedynym. Co z wykładnią systemową i funkcjonalną? Kompletnie ignorujesz algorytm postępowania wyrażony w źródłach, jakie przytoczyłem. W sumie powinieneś "polemizować" z nimi, nie ze mną. Temat Cię ewidentnie przerasta a nerw puszczaszymon1977 napisał(a):Jezeli cos jest smieszne, to ze tego typu stwierdzenia piora Twojego czy Lesia padaja po konfrontacji moich wypowiedzi z pseudointerpretacjami PoRD Waszego autorstwa poczynionymi wbrew zasadom jezyka prawnego, wykladni prawa a nawet jezyka polskiego.
Co to są zasady języka prawnego? Jak długo jeszcze masz zamiar raczyć nas mało znaczącymi ogólnikami, formułkami wymyślonymi przez siebie?szymon1977 napisał(a):W cytowanych przez Lesia fragmentach udowadniajacych rzekomo, ze PoRD zostalo napisane sprzecznie z zasadami jezyka prawnego.
przez LeszkoII » poniedziałek 24 sierpnia 2015, 10:51