Cóż... widzę że nie ma chętnego do odpowiedzi to ja się zgłoszę.
Hoffi napisał(a):W mieście wiadomo że, w godzinach 5-23 zawsze 50km/h chyba że prędkość podniesiona jest do 60km/h to wtedy również autobusu to dotyczy.
Sprostowanie:
do 70 km/h. Znak B-33 z ograniczeniem do 60 km/h obowiązuje kierujących m. im. autobusem, gdyż 60 nie jest większe od 60.
Hoffi napisał(a):W godzinach 23-5 zawsze 60nkm/h.
Tak. Pomijam charakter prędkości, o którym mowa w Art. 19-stym ustawy PoRD oraz znaki drogowe wskazujące na jazdę z prędkością mniejszą niż 60 km/h.
Hoffi napisał(a):Teraz jak to się ma do prędkości poza terenem zabudowanym:
1. Wjeżdżamy do miejscowości jednak nie jest to teren zabudowany. Dopuszczalna prędkość to obligatoryjnie 70 km/h. Autobusu też?Czy jednak autobus ma w takiej sytuacji jechać 50 km/h?
70 km/h - poza autostradą, drogą ekspresową oraz drogą dwujezdniową o co najmniej 2 pasach ruchu przeznaczonych dla każdego kierunku. Nie ma tutaj znaczenia zezwolenie wynikające ze stanu technicznego autobusu. Czemu miałby jechać 50 km/h? - nie rozumiem.
Hoffi napisał(a):2. Droga expresowa i ograniczenie do 80 km/h. Jak się ma do tego autobus spełniający dod.war.tech.? Tez 80km/h czy obowiązuje go 50km/h?
Podobnie nie rozumiem, czemu miałby jechać 50 km/h?(gołoledź? klęska żywiołowa?) Jeśli spełni odpowiednie wymagania techniczne, to pojedzie nie więcej niż 100 km/h - uwzględniając ww. Art. 19.
Hoffi napisał(a):3. Droga jedno jezdniowa poza obszarem zabudowanymi ograniczenie do 70km/h. Autobus może jechać wtedy 50 km/h?
Móc - może jechać 50, ale nie jest to dla niego prędkość maksymalnie dopuszczalna.
Tak na wszelki wypadek wklejam:
Znak B-33, określający dopuszczalną prędkość większą niż 60 km/h, umieszczony na obszarze zabudowanym, dotyczy samochodu osobowego, motocykla i samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem:
1) pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne, o którym mowa w art. 20 ust. 5 ustawy,
2) pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia kierującego, o którym mowa w art. 20 ust. 6 pkt 2 ustawy,
3) pojazdu holującego pojazd silnikowy, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 1 ustawy,
4) motocykla, którym przewozi się dziecko w wieku do lat 7, o którym mowa w art. 20 ust. 6 pkt 3 ustawy,
5) samochodu ciężarowego przewożącego osoby poza kabiną kierowcy, o którym mowa w art. 63 ust. 2 pkt 4 ustawy.
Pozdrawiam.