LeszkoII napisał(a):..."bo strzałka na moim rys. wygląda...". Trochę powagi, żartujesz już wystarczająco długo
Absolutnie nie żartuję! Strzałka na rys. E wygląd dokładnie tak samo jak na rys. A-D bo posiada wszystkie możliwe cechy strzałki obrazującej skręcanie przedstawione na rys. A-D. No dobrze, wszystkie cechy poza jedną: strzałka w prawo nie pokrywa się z przejazdem w prawo przez skrzyżowanie. A teraz
udowodnij, że cały przejazd przez skrzyżowanie jest skręceniem, albo chociaż, że zgodność z przejazdem przez skrzyżowanie jest cechą skręcania. Bo jak dotąd są to tylko niczym nie poparte wymysły.
Art. 22. A Ty w tym kontekście nawet dzielisz skręcanie od zmiany kierunku jazdy, MIMO ŻE w tym przepisie używa zamiennie określeń skręcać
Skoro w przepisach dotyczących zmiany kierunku jazdy znalazła się wzmianka o skręcaniu oznacza to tylko, że
skręcanie może zmianie kierunku jazdy towarzyszyć. Nic więcej. Nie oznacza to natomiast, że skręcanie każdej zmianie kierunku jazdy towarzyszy, ani, że każde skręcanie towarzyszy zmianie kierunku jazdy. Wprost przeciwnie, z użycia określenia "skręcanie" np. w dotyczącym zmiany kierunku jazdy Art.22.2.2. wynika, że jeżeli zmianie kierunku jazdy skręcanie nie towarzyszy nie musimy się do wspomnianego przepisu stosować.
Z użycia w Art.22. dwóch różnych określeń z pewnością nie wynika, że są to dwa różne określania na jeden i ten sam fakt, ani że są to dwa różne fakty zawsze występujące razem. Wprost przeciwnie, choć skręcanie ze zmianą kierunku może być powiązane - wcale nie musi.
LeszkoII napisał(a):dlaczego opuszczając ciąg drogi(przecinającej się z inną na skrzyżowaniu) wciąż jedziesz w kierunku na wprost, w dodatku po łuku drogą...?
Albo kontynuuję jazdę w takim kierunku, w jakim ruch się odbywa, albo zaczynam jechać w kierunku odmiennym. A jakie ma znaczeni ciąg drogi? Owszem, mogą te fakty mieć miejsce podczas opuszczania ciągu drogi, lub podczas zjeżdżania z łuku drogi. Ale kto powiedział, że musi? Bo na pewno nie ja w swoim przykładzie, ani ustawodawca w PoRD. Więc kto?
-----
Mam Leszko dla Ciebie zadanie. Wyobraź sobie, że skręcenia i zmiana kierunku jazdy jakimś niezrozumiałym dla Ciebie cudem odbyło się podczas zjazdu ze skrzyżowania i wcale z kierunkiem przejazdu przez skrzyżowanie okazały się nie być zbieżne. Twierdzisz, że PoRD takiej możliwości zaprzecza. To teraz znajdź choć jeden przepis, który z taką możliwością "się gryzie".=====
maryann napisał(a):Więcej głupich... to rzeczywiście argument na poziomie!
Wystarczy 51 idiotów aby udowodnić, że 49 ekspertów "jest w błędzie". Uroki demokracji.