dziwne pytanie na na nowych testach na prawo jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

dziwne pytanie na na nowych testach na prawo jazdy

Postprzez krzysiek0801 » piątek 08 lutego 2013, 23:40

witam wszystkich ,,jestem nie doszlym jeszcze posiadaczem prawa jazdy i troche mnie zirytowal o pewne pytanie w tescie ,, ale zaczne z innej beczki ,,czy swiatla do jazdy dziennej mozna nazwac swiatlami mijania ? ,,bo jest pytanie ze zdjeciem gdzie brzmi ,,,oczywiscie to jest kwestja interpretacji ,,, a wiec zdiecie w dzien przy normalnej nie deszczowej ani nie utrudniajacej jazde aurze jest pytanie czy musze mjec wlaczone swiatla mijania ,, ja robjac test napisalem ze nie bo mam swiatla do jazdy dziennej ,,a to blad ,,czy ktos mi powie czy to tylko moja interpretacja ? a i jeszcze chce sie zapytac czy tylne swiatla tez sa swiatlami mijania bo jesli tak to ok zgodze sie z tym pytaniem ale z tego co czytam w necie sa to swiatla pozycyjne,,postojowe a nikt nie mowi ze mijania jesli chodzi o tyl ,, a swiatla dzienne dostaly z urzedu pozwolenie juz 2009 roku a dodam ze to numer testu 769
krzysiek0801
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 08 lutego 2013, 23:17

Re: dziwne pytanie na na nowych testach na prawo jazdy

Postprzez lith » sobota 09 lutego 2013, 02:00

Art. 51.
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.
2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powie-trza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.


Światła mijania i do jazdy dziennej to nie jest to samo. Jedne i drugie sa tylko z przodu.
Pozycyjne są czerwone z tyłu i białe z przodu.

Jeżeli pytanie było takie jak piszesz to bym się odwołał.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości