dylek napisał(a):Skoro nikt wjeżdżając na rondo nie sygnalizuje tej zmiany pasa ruchu, to jak tu znajdziesz kogoś, kto ci klepnie w opcję 2 i przyzna się, że jeździ nieprzepisowo ??
Jak widzisz ankieta czyni cuda.
ad1
lith napisał(a):Ad1. Ale właśnie tam się przecinają kierunki ruchu, pasy sie tylko przecinają pod kątem, a tutaj biegną równolegle, przez kilkanaście/kilkadziesiąt metrów, nie da się tego traktować jako jedno wielkie miejsce przecięcia się kierunków ruchu
Dlaczego?

§ 5. 7. Umieszczona pod znakiem A-7 tabliczka T-6c lub T-6d wskazuje rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie.
Przeplata sie i mamy
jedno skrzyżowani
elith napisał(a):jazda między wlotami to po prostu jazda pasem ruchu.
Ale ja nie twierdze, że nie jadą pasem ruchu, tylko pytam czyj ten pas ruchu jest, czy nalezy do drogi pionowej, czy poprzecznej, czy moze obu naraz, a moze do ronda
ad2
Rondo z rysunku jak i z filmu, ma na pionowej drodze dwupasowe wloty i wyloty, konsekwencja jest posiadania dwóch pasów na tarczy skrzyżowania.
Pytanie zaś było:
lith napisał(a):2. Możesz rozrysować przypadek 1, ale dla ronda z 2 pasami ruchu i wlotami i wylotami 1 pasmowymi?
Założylem, ze
wszystkie wloty/wyloty mają byc jednopasowe i wtedy to sensu nie ma
Nikt nie przeczy, że jest to skrzyzowanie. Każdy jednak normalny powinien zauważyć, że słowo skrzyzowanie nie opisuje tego miejsca precyzyjnie- jak powiesz "skrzyżowanie" nikt nie pomyśli akurat o rondzie. To jest "skrzyżowanie z ruchem okrężnym" i tylko w tych kategoriach trzeba myśleć i o tym pisać.
Jako żywo przypomina mi to szyld ze sklepu sprzedajacego zwierzęta wodne do konsumpcji, gdzie wisi "Ryby i śledzie". To co śledź już nie jest rybą?