kupie auto, kierowca po egzaminie.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez lith » środa 04 czerwca 2014, 16:08

Ja po przygodach ze sprawdzaniem aut zdecydowałem się na takie, które było od 1 właściciela, kupione i serwisowane w Polsce, od nowości w tym samym miejscu, z wbitym przebiegiem do ich systemu przy każdej wizycie i kompletem faktur w teczce na wszystko co było przy nim robione. Oczywiście pewnie można i to podrobić, ale przy tej klasie autka raczej mała szansa.
Brat jak kupował swoje pierwsze to w podobny sposób. Niestety jak nie można udowodnić historii autka w miarę pewny sposób to po tym co widziałem bym go nie kupił.

Oczywiście sami ani nie serwisujemy w aso, ani nie zbieramy faktur na wszystko, ale jakbym go kiedyś sprzedawał to licznika kręcić na pewno nie zamierzam. Swoją droga fajnie jakby przy badaniach technicznych spisywali przebieg do jakiejś ogólnopolskiej bazy to by na pewno ograniczyło zabawę z licznikami.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez Radhezz » środa 04 czerwca 2014, 16:19

lith napisał(a):Swoją droga fajnie jakby przy badaniach technicznych spisywali przebieg do jakiejś ogólnopolskiej bazy to by na pewno ograniczyło zabawę z licznikami.

To już jest, ostatnio nawet sam podawałem przebieg ;)
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez lith » środa 04 czerwca 2014, 16:23

Rzeczywiście, od początku roku jest. Bajer ;)
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez twistet » czwartek 13 sierpnia 2015, 13:12

Ja mam prawko od kilku dni, ale samochodu szukam już ze 2-3 tyg. Jeździłem próbnie samochodem od rodziców, ale 2 litrowy silnik to jeszcze trochę za dużo jak dla mnie.

Szukam teraz czegoś w stylu VW: Polo, Opel Corsa czy Ford Fiesta z rocznika 2001/2002 z silnikiem 1.2

Widziałem ostatnio dosyć ładną Corsę z silnikiem 1.0, ale jak mi to gość odpalił to jak traktor chodziło i generalnie mi odradzał Ople z takimi silnikami.

Ktoś miał doświadczenia z VW Polo? Bo przyznam, że autko jedno mam na oku i straszni mnie kusi. Czy sprawdzi się jako samochód dla nowego kierowcy.
twistet
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek 03 marca 2015, 14:19

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez JEBSYN » czwartek 28 kwietnia 2016, 18:03

Szybkie pytanie. Jak myślicie - Golf 2 będzie dobrym samochodem dla świeżaka?
JEBSYN
 
Posty: 24
Dołączył(a): niedziela 17 kwietnia 2016, 22:46

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez Natalia0704 » czwartek 28 kwietnia 2016, 19:18

Ja mykam golfem 5 (2006) i polecam :) nie jest duży, więc wszędzie mogę zaparkować :)
Kategorie: AM, B
Holandia
Natalia0704
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 28 października 2015, 01:02
Lokalizacja: Holandia

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez swiezykierowca1 » poniedziałek 09 maja 2016, 01:08

Czesc wszystkim Kierowca.
Sam niedawno zdawalem egzamin na prawo jazdy - jak sie okazalo pozytywnie. Od kilku miesiecy jezdze samochodem pozyczonym od rodzicow. Przez ten czas uzbieralem troche pieniedzy i chcialbym kupic cos na wlasna reke. Chcialbym kupic cos sredniego rozmiaru, najlepiej zeby sie nie psulo.
Zastanawialem sie nad czyms od Renault np Escape Obrazek
Oczywiscie nie jakis najnowszy model tylko uzywany. Czy takie auto wg Was sprawdzi sie dla mnie? Czy moze szukac czegos slabszego i mniejszego rozmiarowo, zeby bylo latwiej parkowac itp. Dodam, ze przez ten czas jezdzilem Fordem Focusem MK1.
Dzieki z gory za rady.
swiezykierowca1
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 09 maja 2016, 00:51

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez JEBSYN » sobota 14 maja 2016, 18:55

A jeszcze jedno pytanie, słyszałem że Citroen BX jest dość dobrym samochodem, głównie ze względu na małe spalanie i tani w zakupie, oraz ze względu na niską awaryjność. Ktoś może potwierdzić tą teorię, pytam bo pisząc wprost te samochody są dość tanie, ale pytanie jak z kosztami eksploatacji?
JEBSYN
 
Posty: 24
Dołączył(a): niedziela 17 kwietnia 2016, 22:46

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez Karolina1994 » sobota 14 maja 2016, 20:00

swiezykierowca1 to kwestia indywidualna, ale na początek lepiej sprawdzi się mniejszy samochód, choć większym również myślę że sobie poradzisz. Ja od początku jeżdżę Renault dodatkowo w kombi, czasem jakieś trudności mam, ale to na ciasnych parkingach, i tak jest lepiej niż na początku, kwestia przyzwyczajenia. wszyscy moi znajomi kupowali swój pierwszy samochód,taki jaki im się podobał i nie patrzyli na moc czy jego wielkość ;)
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: kupie auto, kierowca po egzaminie.

Postprzez OskHerkules » niedziela 20 maja 2018, 18:18

Cześć
Kupno samochodu dla początkującego kierowcy. sprawa nie jest tak do końca oczywista. Zależy jeżeli koszta eksploatacyjne nie mają znaczenia, dysponujesz pokaźną kwotą, którą możesz przeznaczyć na kupno auto, to naprawdę możliwości jest cała masa.
Tak na poważnie, osoba zaraz po egzaminie nie powinna inwestować nie wiadomo jakich kwot na kupno swojego auta. ( kwestia względna)
Auto ma spełniać przede wszystkim wszelkie normy bezpieczeństwa. Jeżeli kompletnie nie znasz się na autach proponuję poprosić jakieś znajomego mechanika który przyjrzy się dokładnie pojazdowi, który zamierzasz kupić.
Pierwsze auto:
nr 1 bezpieczne
nr 2 nie musi mieć nie wiadomo ile koni ( wszystko robić najlepiej stopniowo temat rzeka na inny wątek)
nr 3 tanie w eksploatacji,wiadomo tanie części, małe spalanie itp.
nr 4 nie sugeruj się opiniami innych , auto ma się Tobie podobać, masz się w nim dobrze czuć. Miej świadomość, że nawet kupując auto znanej i cenionej marki możesz trafić na egzemplarz, którego możesz mieć po jakimś czasie dość
nr 5 ja bym preferował auto mniejszych gabarytów ale to też kwestia względna ,
nr 6 toyota yaris II albo III, Seat Ibiza, VW IV, V, skoda fabia II, Kia Venga, citroen c 3. Małe, tanie, wygodne o ciekawym wyglądzie auta. Zaznaczam wszystko jest kwestią gustu.
Auto kupuje się sercem albo rozumem, ciężko połączyć jedno z drugim :))))))))))))))))
www.osk-herkules.pl
OskHerkules
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2018, 22:28
Lokalizacja: Gdańsk ul. Jana Heweliusza 11/13 80-890 gdańsk

Poprzednia strona

Powrót do Kupie auto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości