Wrocław

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Wrocław

Postprzez Odjazd » poniedziałek 31 stycznia 2011, 11:20

Chyba faktycznie jakis CzarOdziej z ciebie skoro opisujesz tak dziwną historie... Sory, ale NIE WIERZĘ. W Kursancie robiłam prawko ja i pol mojej szkoly. Nikt nie mial takich dziwnych problemow. Owszem, wszyscy zdawalismy na B, ew. B1, ale szkola pozostaje ta sama. Nie wierzę, ze wyjezdziles (zalóżmy) 15 godzin i nie pamiętasz jak ma na imię instruktor!!! Poza tym zawsze miales mozliwosc, zeby go zmienic. Dlaczego tego nie zrobiles??? Skoro faktycznie Ci sie nie podobalo. Kursant jest najlepsza szkola we Wroclawiu. Z tradycjami i dobrymi insrutorami. Gromadzi pewnie polowę ludzi chcacych zrobic prawko. Drugie pol rozdziela sie na inne szkoly. Tak to wyglada. Inne szkoly chca zniechęcić ludzi do Kursanta. WIadomo - konkurencja. Nie ma co pisac, przekonywać. Najlepiej tam pojsc i samemu sie przekonac. A jak i to nie przekonuje, to najlepiej zadzwonic do WORDu i zapytac o zdawalnosc;)
Avatar użytkownika
Odjazd
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek 22 listopada 2010, 15:12

Re: Wrocław

Postprzez JOTA » poniedziałek 07 marca 2011, 13:21

OSK Autostop ze szczytnickiej
Nie polecam. Miałem wrażenie że chcą ode mnie wyciągnąć jak najwięcej kasy za kurs, poza 30 godzinami obowiązkowymi. Instruktor jazdy pan Sebastian R. z tego co teraz widzę był pokroju egzaminatora. Hasłami typu "to jest już twoja 10 godzina a ty dalej nie umiesz ...." wprowadzał niepotrzebnie nerwową atmosferę.
JOTA
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 07 marca 2011, 13:07

Re: Wrocław

Postprzez kalineczka1980 » wtorek 08 marca 2011, 19:20

Ja uczyłam się w KURSANCIE. Wyjeździłam tam 54h. Wewnętrzny zdałam za 3 razem. Mój instruktor P.Zbyszek Z. - rzeczowy, konkretny, cierpliwy..... i baaardzo cierpliwy
wszystkie rady - dotyczące techniki jazdy oraz podejścia do samej jazdy, sytuacji na drodze, tego, żebym się odblokowała i nie myślała o błędach jakie popełniam ale o dalszej jeździ i prawidłowym wykonywaniu poleceń - bardzo sobie wzięłam do siebie co poskutkowało tym że chociaż wewnętrzny zdałam za 3 razem (P.Dawid J. który nieźle mnie przemaglował :) - ale w Wordzie zdałam za pierwszym podejściem.
Egzaminator powiedział mi że mam dobre nawyki (dobra obserwacja lusterko-lusterko-martwy punkt; "dojeżdżam" "upewniam się" ) oraz że prawidłowo stosuję się do przepisów drogowych.
Raz jeszcze dziękuję za świetne przygotowanie do egzaminu i polecam Kursanta
kalineczka1980
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 08 marca 2011, 18:13

Re: Wrocław

Postprzez StudentPWR » piątek 11 marca 2011, 13:14

Ja byłem w auto-stop'ie na Szczytnickiej. Zdałem za 3 razem. Jak dla mnie ośrodek całkiem w porządku jednak mam pewne obiekcje co do instruktora, który nazywał się Sebastian R. Zanim wyjedziesz na miasto czekasz na niego 10 minut w jego aucie. Oczywiście instruktor ten lubi sobie skoczyć podczas Twojej jazdy do Mc'Donalda, Biedronki...masakra. Raz czekałem na niego 25 minut! Człowiek kompletnie nie nadaję się na luźne rozmowy. W aucie czujesz się jak na egzaminie. Czasami tak łokciami się rozkładał (ze względu na swe gabaryty), że aż nieprzyjemnie było wbijać biegi. Z autem musisz obchodzić się jak z pupą niemowlaka...szkoda gadać. Ogólnie nie polecam tego instruktora- omijać jak ognia!.
StudentPWR
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 12:53

Re: Wrocław

Postprzez ElDriver » środa 16 marca 2011, 13:39

Post został usunięty w związku ze zgłoszeniem naruszenia dóbr osobistych przesłanym przez Szkołę Jazdy Kursant.
ElDriver
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 20 listopada 2009, 21:10

Re: Wrocław

Postprzez sufin » poniedziałek 04 kwietnia 2011, 20:02

Czytam te wszystkie opinie na temat OSK we Wrocławiu i niestety niewiele mi to pomaga, bo większość z Was pisze o kursie kat B czy też C. Moje pytanie jest takie: Czy ktoś może polecić mi gdzie we Wrocławiu warto robić kurs na kategorię A?
Dodam jeszcze tylko, że ważnym elementem dla mnie byłoby to, aby kurs poszedł szybko i sprawnie, a także żeby można było przejść do części praktycznej z pominięciem teorii ;)
Miłość życia zaklęta w mechaniczne konie..
sufin
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 07 listopada 2007, 14:17
Lokalizacja: Kielce/Wrocław

Re: Wrocław

Postprzez crystaal » środa 27 kwietnia 2011, 22:14

POLECAM OSK "NA GWARECKIEJ"

Zajęcia toretyczne odbywały się w bardzo miłej atmosferze. Co mnie tam zaskoczyło p. Emilia odrazu kazdemu zaproponowała coś ciepłego do picia gdyz zaczynałam kurs w styczniu. Bardzo dobrze podchodza do kazdego klienta! Jazdy miałam z Karolem (zaje***** instruktor(przepraszam za wulgaryzm lecz inaczej go nie potrafie okreslic) ciagle mamy ze soba kontakt. OSK nie liczy na masowa nauke. Liczy sie dla nich przede wszystkim dobre wyszkolenie kursantow co naprawde daje efekt!! Moja kolezanka i ja zdalysmy za PIERWSZYM RAZEM bez najmniejszego problemu! Na jazdy mozna sie umawiać w zasadzie codziennie z wyjatkiem niedziel (kazdy chce odpoczac)! JAK NAJBARDZIEJ POLECAM TO OSK!

http://www.nagwareckiej.pl/
crystaal
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 27 kwietnia 2011, 21:51

Re: Wrocław

Postprzez doris87 » wtorek 24 maja 2011, 22:12

To ja zdecydowanie polecam Miraż-Hit (LO IX na placu Dominikańskim) i pana Mariana. Cudowny człowiek!
Teoria jak teoria, wszędzie taka sama. Mój instruktor nigdy się nie spóźnił, czasami zdarzało mu się odwoływać jazdy, ale zawsze dzwonił dzień, czy dwa dni przed. Podczas jazd atmosfera wspaniała, w zasadzie cały czas rozmawialiśmy i było wesoło, szybko zleciało. Jak coś zrobiłam źle to nie krzyczał, tylko tłumaczył i tłumaczył i chyba nigdy nie popełniłam jednego błędu dwa razy. Nie było żadnych cyrków z dopuszczeniem do egzaminu państwowego, który zdałam za pierwszy razem;)

Polecam bardzo!
doris87
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 24 maja 2011, 21:18

Re: Wrocław

Postprzez malwa2323 » czwartek 26 maja 2011, 08:20

Polecam Akademię Dobrej Jazdy, przeszłam przez 4 OSK ale tylko ADJ potrafiła mnie nauczyć jeździć. Nie tracą czasu na bzdury, uczą rzetelnie . :spoko:
malwa2323
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 26 maja 2011, 07:59

Re: Wrocław

Postprzez AniaWas:) » piątek 27 maja 2011, 22:00

Witam,

serdecznie polecam szkołę Wolski&Gliga!Wszystko w tej szkole jest w porządku,począwszy od Pani w biurze a skończywszy na instruktorach.Osobiście miałam szczęście trafić na dwóch wspaniałych instruktorów,którzy okazali się być:spokojni,cierpliwi a przede wszystkim życzliwi!Nigdy nie było problemu z umawianiem się na jazdy-było to możliwe nawet codziennie.Podczas wszystkich jazd-a wyjeździłam ich sporo nigdy nie usłyszałam ani jednego złego słowa-nawet wtedy kiedy non stop gasł mi samochód:)Wszystko było tłumaczone po raz n-ty,tyle razy ile trzeba było.Wszystkie jazdy przebiegały w sympatycznej atmosferze,a stres który był na początku mijał z każdą następną,wyjeżdżoną godziną.Cały kurs wspominam i będę zawsze wspominać bardzo dobrze i miło.Gdybym jeszcze raz miała wybierać szkołę,na pewno byłaby to ta sama:)

Ps:Pozdrowienia dla Panów instruktorów :spoko: oraz podziękowania za anielska do mnie cierpliwość:)
AniaWas:)
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 27 maja 2011, 20:45

Re: Wrocław

Postprzez zosiasamosia83 » czwartek 23 czerwca 2011, 11:25

Ja uczyłam się jeździć w Miraż-Hit we Wrocławiu i z czystym sumieniem mogę polecić te szkołę. Moim instruktorem był Pan Andrzej, który program szkolenia dostosował do moich potrzeb i możliwości, dzięki temu umiem nie tylko wykonywać poprawnie takie manewry jak łuk, parkowanie czy ruszanie na wzniesieniu, ale przede wszystkim nauczył mnie podstaw bezpiecznej jazdy. Zawsze służył dobra radą i cierpliwie po raz kolejny (aż do zrozumienia) tłumaczył rzeczy z którymi miałam problem. A co najważniejsze nauczył mnie jak opanować stres podczas egzaminu. Jego rady okazały się bezcenne, bo dzięki nim udało mi się zdać egzamin za drugim razem (za pierwszym razem nie zdałam z własnej głupoty przed samym końcem egzaminu - a w opinii egzaminatora szło mi całkiem dobrze). Szkoła ta dysponuje większą ilością instruktorów co umożliwia ich zmianę, a przez to zmianę auta - pomaga to uzmysłowić sobie, iż na egzaminie mamy do dyspozycji inny samochód (nie zawsze w tak dobrym stanie technicznym jak nasza "L-ka", a obok nas siedzi ktoś inny kogo nie znamy i nie zawsze pozytywnie do nas nastawiony. Dzięki temu nie jesteśmy zdziwieni ze auto nie reaguje tak samo jak "L-ka", a Pan egzaminator nie uśmiecha się do nas tak samo jak nasz zaprzyjaźniony instruktor. zapewniam Was, ze to procentuje, bo wtedy stres egzaminacyjny jest jednak dużo mniejszy i łatwiej jest pokazać to czego się nauczyliśmy na kursie.
zosiasamosia83
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 12 czerwca 2011, 11:47

Re: Wrocław

Postprzez rogal » piątek 01 lipca 2011, 12:51

Pierwsze 30 godzin wyjeżdżone w OSK AUTO-STOP. Instruktor bardzo fajny,czułem się po prostu normalnie.Rozmawiałem jak z kolegą( Instruktor niestety już odszedł).
Czegoś się nauczyłem,ale nie na tyle aby zdać egzamin państwowy. Po 3 niezdanych udałem się szukać pomocy do AKADEMII DOBREJ JAZDY. Wybór instruktora- Pan Zdzichu :)
To właśnie u niego przez 5 godzin nauczyłem się tyle co przez 15 wcześniej !
Rezultat? Egzamin zdany za 4 razem, po wyjeżdżeniu 5 godzin z Panem Zdzichem :D
Tak więc jak najbardziej polecam Akademię dobrej jazdy,żałuję że nie poszedłem tam na samym początku(tyle mógłbym się jeszcze nauczyć )

Edit:
Jeżeli ktoś decyduje się na wybór Pana Zdzicha musi mieć poczucie humoru,dystans i dysponować slangiem ^^ :D
Panowie na pewno się z Panem dogadają ;) Myślę,że kobiety też lecz nie wszystkim musi pasować sposób bycia instruktora ;) Mnie się bardzo podobał.

Pozdrawiam
http://pjwroclaw.ugu.pl/ - Pomoc młodego kierowcy dla kursantów ;)
To co pamiętam,zamieszczam na stronie. Staram się jakoś pomóc ;)
rogal
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 28 maja 2011, 11:34
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wrocław

Postprzez McBekon » czwartek 07 lipca 2011, 01:05

Post został usunięty w związku ze zgłoszeniem naruszenia dóbr osobistych przesłanym przez Szkołę Jazdy Kursant.
McBekon
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek 07 lipca 2011, 00:40

Re: Wrocław

Postprzez AlexSandra » niedziela 24 lipca 2011, 09:11

Witam, chcę podzielić się moimi doświadczeniami z OSK Atut we Wrocławiu. :|
Zdecydowanie nie polecam tej szkoły - niemiłosiernie naciągają na kasę przez wykup godzin dodatkowych. Nie chcą wydać dokumentów, robią to dopiero po wyjeżdżeniu około 60 godzin, czyli dwóch kursów! :/ Za które słono się płaci.

Jazdy zaczynają się z opóźnieniem, po drodze instruktorzy nieraz załatwiają swoje prywatne sprawy, jazdy kończą się przed regulaminowym czasem. Płaci się za 2 godziny, a jeździ 1,5 h.
Nadal na swojej stronie internetowej piszą, że są nr 1 w rankingu WORD, co jest bzdurą - w najnowszym rankingu są dopiero na 6. pozycji!

Generalnie nie polecam, radzę zapisać się do innej szkoły, gdzie mają większy szacunek dla klienta, lepiej uczą i nie mają głównego założenia, żeby tylko go "wydoić ile się da". :/

Pozdrawiam i życzę sukcesów na egzaminach! :)

Aleksandra
AlexSandra
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 24 lipca 2011, 08:59

Re: Wrocław

Postprzez marioz » środa 10 sierpnia 2011, 15:24

AlexSandra napisał(a):Witam, chcę podzielić się moimi doświadczeniami z OSK Atut we Wrocławiu. :|
Zdecydowanie nie polecam tej szkoły - niemiłosiernie naciągają na kasę przez wykup godzin dodatkowych. Nie chcą wydać dokumentów, robią to dopiero po wyjeżdżeniu około 60 godzin, czyli dwóch kursów! :/ Za które słono się płaci.

Jazdy zaczynają się z opóźnieniem, po drodze instruktorzy nieraz załatwiają swoje prywatne sprawy, jazdy kończą się przed regulaminowym czasem. Płaci się za 2 godziny, a jeździ 1,5 h.
Nadal na swojej stronie internetowej piszą, że są nr 1 w rankingu WORD, co jest bzdurą - w najnowszym rankingu są dopiero na 6. pozycji!

Generalnie nie polecam, radzę zapisać się do innej szkoły, gdzie mają większy szacunek dla klienta, lepiej uczą i nie mają głównego założenia, żeby tylko go "wydoić ile się da". :/

Pozdrawiam i życzę sukcesów na egzaminach! :)

Aleksandra



Powiem Ci tak Droga Olu.
Uczyłem się wcześniej w szkole której imienia nie wymienię, wydawało mi się, że było ok, ale jednak zdać nie mogłem. Miałem prawie roczną przerwę więc dokupiłem godzin właśnie w szkole ATUT .
Dokupiłem 6h i zdałem ! W ciągu tych 6h zmieniło się moje podejście do jazdy samochodem. Pan Rafał to profesjonalista w każdym "calu" pomimo moich wątpliwości - wpajał we mnie wiedzę i optymizm. Dodam, że p. Rafał - nie jestem typem instruktora , który "uczy" Cię czegoś na pamięć , on Ci wszystko tłumaczy każdą sytuacje/manewr - tak, żeby sobie radzić w jeździe samodzielnej a nie tylko na egzaminie. A co do P. Rafała - widać, że kocha tą pracę ...

Szczerze? POLECAM!!!!
marioz
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 10 sierpnia 2011, 15:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości