Strona 1 z 1

Strona

PostNapisane: sobota 11 października 2003, 18:22
przez Sławek_18
Dla zainteresowanych: www.niepelnosprawni.autocentrum.pl
Źródło Auto Świat

PostNapisane: piątek 24 października 2003, 10:44
przez Krzysztof Zalewski
:!: każde województwo to kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi niepełnosprawnych ruchowo. O ile niepełnosprawność jest wynikiem choroby, to z reguły ON zdąży się oswoić z myślą o swojej niepełnosprawności i będzie się starać odpowiednio przygotować duchowo i fizycznie. Niepełnosprawność w wyniku wypadku ( a jest ich dziennie setki) to już szok. W tej sytuacji ON musi się odnaleźć. Często jedyną szansą normalnego funkcjonowania takiej osoby jest samochód! Dojazdy do pracy, kontakty towarzyskie, działalność gospodarcza itd. zwłaszcza w środowisku wiejskim. A jeśli do tego ON nigdy wcześniej nie miała doczynienia z samochodem? Są OSK, które mogą szkolić ON, jednak jest tego mało. Ludzie ci miotają się, nie wiedzą gdzie zasięgnąć informacji. Wiele OSK nie podejmuje się szkolenia ON bo są to dodatkowe inwestycje, to zrozumiałe. Dlaczego jednak nie potrafią udzielić informacji kto, gdzie i jak? TO POWINNO ULEC ZMIANIE!!!

PostNapisane: sobota 25 października 2003, 09:39
przez Kasia
Odpowiedź na pytanie dlaczego OSK nie potrafią udzielić odpowiedzi na pytanie gdzie szkoli się osoby niepełnosprawne jest prosta: trudno decydować, nawet posiadając pojazd szkoleniowy przystosowany na potrzeby osób niepełnosprawnych, czy dana osoba może być szkolona. Różny jest stopień niepełnosprawności, różnie pojazd musi być przystosowany dla poszczególnych osób. Koszt przystosowania pojazdu dla niepełnosprawnego jest tak ogromny, że niewiele OSK decyduje się na taki wydatek.
I jeszcze jedno: przepisy dotyczące egzaminiownia dopuszczają możliwość zdawania egzaminu przez osobę niepełnosprawną na własnym pojeździe, odpowiednio przystosowanym. Można więc iść dalej i uczyć taką osobę na jej pojeździe. Nie ma jednak zainteresowania wsród tych osób takim rozwiązaniem.

Niepełnosprawni

PostNapisane: niedziela 09 listopada 2003, 02:19
przez złośliwy
Miałem okazj szkolić osoby niepełnosprawne. Nauka jazdy odbywała się na pojeżdzie kursanta.Było trochę kłopotów z wprowadzeniem pojazdu do ewidencji ośrodka, ale i to przebrneliśmy. Najbardziej podobało mi się stwierdzenie kursanta tak Pan mnie ucz abym umiał jeździc , a egzamin napewno kiedyś zaliczę

MOŻE - brak informacji

PostNapisane: wtorek 18 listopada 2003, 09:30
przez autopol-serwis
:idea: Szanowni Państwo!
Prowadzę serwis www.on.autocentrum.pl jak i www.niepelnosprawni.prawojazdy.com.pl od niedawna, bezinteresownie jako amator, którego wręcz zmuszono propozycją prowadzenia tego działu do zajęcia się komputerem poważniej. W kontaktach z ludźmi prowadzącymi portale i serwisy dla osób niepełnosprawnych spotykam sie ze zrozumieniem i pomocą. Wielu adminów tych serwisów to entuzjaści którzy chcą naprawdę pomóc ludziom niepełnosprawnym. Nikt z nas nie ma dożywotniej gwarancji na sprawność fizyczną. Wypadki i choroby zdarzają sie codziennie, warto o tym pamiętać. Zwłaszcza kiedy z sarkazmem opisuje się szkolenie niepełnosprawnego przyszłego kierowcy. Poza tym jednak istnieją OSK, które pomimo jak to stwierdzono, bariery opłacalności prowadzą szkolenia ON. Można je znaleźć na stronie http://www.niepelnosprawni.prawojazdy.c ... hp?site=29 Skoro rozpatrujemy temat z punktu widzenia korzyści, to warto pamiętać, że tych ludzi jest kilkadziesiąt tysięcy w każdym województwie.
Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia :cry:

PostNapisane: piątek 11 czerwca 2004, 14:22
przez autopol-serwis
Kasia napisał(a):Odpowiedź na pytanie dlaczego OSK nie potrafią udzielić odpowiedzi na pytanie gdzie szkoli się osoby niepełnosprawne jest prosta:... Koszt ...

:shock: co 7 Polak jest Osobą Niepełnosprawną !!!

W maju 2001 roku ludność Polski liczyła 38 230 tys. osób - wynika z przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny danych pochodzących z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań przeprowadzonego w 2002 r. Spis ujawnił, że szybko zwiększa się liczba niepełnosprawnych Polaków; w 2002 r. było ich prawie 5,5 mln - o 1,7 mln więcej niż w 1988 r. Oznacza to, że niepełnosprawny jest co siódmy Polak.a to był rok 2002!