Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez silvox » piątek 22 marca 2013, 13:21

Przeglądając trochę "zaplecze" forum nasuwa mi się kilka uwag.. Kilka już wcześniej napisałem - martwi moderatorzy..
A teraz nowe - grupa administracyjna - OK, nie mieszam sie, moderatorzy globalni(cokolwiek ma to znaczyć) - jeden człowiek, do tego admin..
To tu powinni być umieszczeni moderatorzy - ella, lith .. I poprosiłbym na waszym miejscu o kolor nicka jak kolor grupy - z daleka by było widać kto pisze.. ella lub lith ..
silvox
 
Posty: 350
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 19:15

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szerszon » piątek 22 marca 2013, 14:37

silvox napisał(a):1... np. szerszon.. Bo czemu nie ??

2.
szerszon napisał(a):instruktorzy na "urlopie"...chyba jestem niekwestionowanym liderem na długie miesiące

A już podejrzewałem, że jesteś egzaminatorem..

1. Ty wiesz co by sie działo ? :mrgreen:
A poważnie... uważam,ze moderator musiałby stanąć trochę z boku, przynajmniej w pewnych dyskusjach.
2. Jestem na kursie. Uprawnienia być może zdobędę..ale czy zostanę egzaminatorem ?
Wiele zmiennych ma na to wpływ.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez winston » piątek 22 marca 2013, 15:53

szerszon napisał(a): A tak poważnie to chyba najlepszą opcją będzie któryś z naszych forumowych egzaminatorów.

Wątpię, czy któremuś będzie się chciało codziennie wisieć na forum.


I coś ode mnie.
Moderatorzy w ogóle nie reagują na trolling. Niektórzy użytkownicy zabierają głos chyba tylko po to, żeby zabić nudę w swoim marnym życiu. Wszystko spoko, tylko jak siadam przed kompem i widzę kilka wpisów napisanych bez większego sensu, tylko po to, żeby zaczepić, dzióbnąć, ukąsić... to się po prostu odechciewa :eek2: I później najprostszy temat ma kilka podstron (merytoryka zazwyczaj kończy się na pierwszej, a dalej to zwykły trolling).


Rozumiem jak dyskusja jest gorąca i ktoś kogoś wyzwie. Bywa. Ale problemem tego forum nie są ataki personalne w dyskusji, tylko właśnie trolling!


Generalnie burdel chyba większy niż na onecie lub innym podobnym. Szkoda, bo to fajne forum z fajnymi działami i dużą liczbą userów.


pozdrawiam
PJ: ABCD
instruktor kat. B


__________________
ignorowani za trolling:
Drezyna,
Avatar użytkownika
winston
 
Posty: 361
Dołączył(a): piątek 30 listopada 2012, 16:00
Lokalizacja: Pogórze Zachodniobeskidzkie

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez Zonaimad » piątek 22 marca 2013, 17:14

Trolling jest działaniem intencjonalnym. A to, co tu się miejscami dzieje, nosi znamiona zwykłej głupoty. ;]
Zonaimad
 
Posty: 964
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2009, 18:48

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szerszon » piątek 22 marca 2013, 19:07

winston napisał(a):
szerszon napisał(a): A tak poważnie to chyba najlepszą opcją będzie któryś z naszych forumowych egzaminatorów.

Wątpię, czy któremuś będzie się chciało codziennie wisieć na forum.

W takim układzie nie mam pomysłu na "tak", zostały mi tylko na "nie"
Chyba trzeba przeprosić się z cman'em.
Nie jest aktywnym, ale ciąć może... :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szymon1977 » piątek 22 marca 2013, 19:57

szerszon napisał(a):Chyba trzeba przeprosić się z cman'em.
Nie jest aktywnym, ale ciąć może... :D
Już kiedyś był Moderatorem. Może pamiętacie czy sam zrezygnował, czy to Forum zrezygnowało?
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez lith » piątek 22 marca 2013, 20:10

cman sam zrezygnował
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez ella » piątek 22 marca 2013, 20:28

silvox napisał(a):Przeglądając trochę "zaplecze" forum nasuwa mi się kilka uwag.. Kilka już wcześniej napisałem - martwi moderatorzy..
..


Nie ma tu martwych moderatorów. Nie każdy z nich musi pisać tu posty. Co niektórzy mają inne zadania.

Werona - moderator..

Cytuj:

Rejestracja: czw gru 04, 2008 15:36
Ostatnia wizyta: wt mar 24, 2009 15:21
Liczba postów: 9

A któż to ???

Werona-pracownik Winforu, chyba łatwo się domyśleć dlaczego akurat w tym dziale jest moderatorem

A teraz nowe - grupa administracyjna - OK, nie mieszam sie, moderatorzy globalni(cokolwiek ma to znaczyć) - jeden człowiek, do tego admin..
To tu powinni być umieszczeni moderatorzy - ella, lith .. I poprosiłbym na waszym miejscu o kolor nicka jak kolor grupy - z daleka by było widać kto pisze.. ella lub lith ..

A jakie to ma znaczenie gdzie i kto jest umieszczony. Dla nas ważne jest kto ma jakie uprawnienia.
Co do koloru, u mnie i tak go nie widać. A kto kim jest widać przy awatarze.

A mamy temat " Szukamy moderatorów" lub coś podobnego?? Bo przecież tej dyskusji prawie nikt nie widzi - to musi być osobny temat o naborze..
Nie mamy bo na dzień dzisiejszy i najbliższe go nie szukamy.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szymon1977 » piątek 22 marca 2013, 22:38

Widzę, że Moderator w końcu zabrał się za "Jałową dyskusję o rondach". Cieszę się. Szkoda jednak, że nie działo się to na bieżąco. Razem z całym ciągiem bezsensownych przepychanek kilka wartościowych treści do kosza poleciało.

PROPOZYCJA: Wprowadzić status Forumowego Trolla z ograniczeniem zamieszczania np. jednej wypowiedzi w każdym temacie dziennie. No i większą uwagę poświęcać na zgłaszane za niezgodność z regulaminem wypowiedzi.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez lith » sobota 23 marca 2013, 11:31

Sorry, ale byłbyś pierwsza osobą na forum, której bym zaproponował takie wyróżnienie, więc się zastanów :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez silvox » sobota 23 marca 2013, 12:48

szerszon napisał(a):czy zostanę egzaminatorem ?

Ale moderatorem możesz na 100%..
ella napisał(a):gdzie i kto jest umieszczony

No ma - ciężko cokolwiek znaleźć, jeśli jest bałagan..
Pod forum jest odnośnik "Administracja" i "Moderatorzy globalni" - powinien być także do grupy "moderatorów forum" ..
ella napisał(a):Co do koloru, u mnie i tak go nie widać

Co znaczy "u mnie" ?? 99,99 % userów widzi zapewne kolory..
ella napisał(a):kto kim jest widać przy awatarze.

Słabo widać.. To moje zdanie.. a taka jest różnica gdyby lekko poprawić wizerunek moda na forum..
ObrazekObrazek

lith napisał(a):byłbyś pierwsza osobą na forum, której bym zaproponował takie wyróżnienie

W/g mnie - przesada.. Są gorsi.. :lol: :lol:
silvox
 
Posty: 350
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 19:15

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez ella » sobota 23 marca 2013, 13:52

No ma - ciężko cokolwiek znaleźć, jeśli jest bałagan..
Pod forum jest odnośnik "Administracja" i "Moderatorzy globalni" - powinien być także do grupy "moderatorów forum" ..

Pod forum jest także odnośnik "Zespół administracyjny" a w każdym dziale wymienieni są moderatorzy odpowiedniego działu.
Co znaczy "u mnie" ?? 99,99 % userów widzi zapewne kolory..
O które kolory tobie chodzi. Bo ja piszę o kolorach które pokazują się przy "Zarejestrowani Użytkownicy" w danej chwili na forum
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szymon1977 » sobota 23 marca 2013, 14:27

lith napisał(a):Sorry, ale byłbyś pierwsza osobą na forum, której bym zaproponował takie wyróżnienie, więc się zastanów :P
Być może pierwszy ale z pewnością nie jedyny. Na Forum pozostały by tylko wypowiedzi posiadające wartość merytoryczną. Po powrocie z urlopu dyskusje byłyby konkretne i celowe.

A i Ciebie antytrollingowy urlop z pewnością by nie ominął. Ilość Twoich wypowiedzi w skrócie ograniczających się do opisania sytuacji jak to nie bardzo wiedziałeś jak zgodnie z przepisami się zachować i nic złego się nie stało naprawdę nic nie wnosi do tematów, w których celem dyskusji jest właśnie odnalezienie tego jedynego, właściwego i zgodnego z przepisami zachowania.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez szerszon » sobota 23 marca 2013, 23:39

silvox napisał(a):
szerszon napisał(a):czy zostanę egzaminatorem ?

Ale moderatorem możesz na 100%..

Żarty się Ciebie trzymają. :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Propozycje, zażalenia, ostrzeżenia i bany

Postprzez silvox » niedziela 24 marca 2013, 12:35

ella napisał(a): które kolory

Nie możemy się coś dogadać - chodzi o wyróżnienie kolorem nick moderatora. W okienku profilowym, w spisie użytkowników, wszędzie..
Jak na przykładzie wyżej..
Admin ma zawsze krwisty nick - moderator na razie pomarańczowy.. jak zwykły user..
szerszon napisał(a):Żarty się Ciebie trzymają.

Absolutnie, nie pozwoliłbym sobie na żarty z kolegi.. :lol: :spoko:
silvox
 
Posty: 350
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 19:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości