Znaczek stop od razu można pominąć dla tej sytuacji, bo umieszczono go symbolicznie.
Na rys. widzimy zaporę (nie mylić z rogatkami na przejazdach kolejowych).
Myślę, że zacytowany tekst rozwieje wątpliwości:
Urządzenia przeznaczone do zamykania drogi dla ruchu stosuje się w celu:
— zamykania drogi w obrębie przejazdów kolejowych,
— zamykania drogi na przejściach granicznych,
— zamykania drogi w punktach poboru opłat na autostradach,
— zamykania dróg zakładowych na odcinkach, na których stają się drogami niepublicznymi, wjazdów na parkingi strzeżone, drogi niepubliczne, do lasu itp.
Urządzenia stosowane w obrębie przejazdów kolejowych zwane są dalej rogatkami lub półrogatkami, a stosowane w pozostałych przypadkach — zaporami. Ich funkcje są takie same. Urządzenia te stosuje się do zamknięcia całej szerokości jezdni (zapory, rogatki)
6.5. Urządzenia stosowane w miejscach wjazdów na drogi niepubliczne
Zapory stosowane do zamykania dróg zakładowych, niepublicznych, bram wjazdowych na teren zakładów i instytucji, wjazdów do lasu, na parkingi strzeżone itp., umieszczane są i utrzymywane przez administrację terenu, na który wjazd jest zamykany.
Zapory te mają kształt i barwy analogiczne jak rogatki U-13b. // czyli koloru biało czerwonego - mój komentarz/
Zapewne droga na której ustawiono szlaban nie jest publiczna, a zatem nalezy stosować się do znaków i sygnałów drogowych oraz przepisów ustawy PoRD tam i w takich okolicznościach, gdzie istnieje ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa osób. Tutaj takiego ryzyka nie ma. Znaku B-1, B-2 (zakaz ruchu, wjazdu) nie ma na zaporze.
....zatem gdyby była otwarta nie łamie się prawa z zakresu ustawy PoRD.
Nie mniej jednak może to być teren prywatny... i tak samo jak otwarta brama wjazdowa do domu nie oznacza, że przyzwala się tam zawsze wjeżdżać.
Pytanie raczej należy zadać zarządcy tego terenu, właścicielowi. Decyzję wjechania lub wejścia za rampę pozostawiam Tobie... Ja bym nie wjechał... a wszedł... nie lubię się panoszyć po prywatnych lasach bez zgody.