Ruszanie + zmiana biegu na 2

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Postprzez Robert18 » środa 11 maja 2005, 10:41

Mnie zawsze uczono żeby wciskac sprzegło do oporu wrzucic jedynke i pomalutki puszczac sprzegło a wciskac gaz ile popusciło się sprzegł tyle dodac gazu minej wiecej. Samochodem jezdziłem jak miałem 16 lat ale nie po drogach miejskich i wtedy własnie nauczyłem sie poprawnie ruszac.wtedy jesczze jezdziłem maluchem który stał przed domem. Mysle ze maluch nadaje się do nauki ruszania bo nie jest zrywny :) pozdrawiam :wink: :P
--------->Nowe Auto Audi A4 200 rok Niemcy <--------------
2.6 litra .V-max 150 km Boze wspaniałe Auto
Avatar użytkownika
Robert18
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek 10 maja 2005, 14:37

Postprzez gostek » niedziela 10 lipca 2005, 17:07

a czy mozna ruszac w ten sposób:
1. wciskam do końcxa sprzęgło
2powoli je puszczam
3 gdy silnik nabiera mniej więcej 30 obrotów lekko wciskam gaz (sprzegło mam wtwdy mniej wiecej w połowie !
DALEJ nie puszczam sprzęgła tylko po chwili 4 dociskam sprzegłospowrotem i zminiam na 2
wtedy płynnie puszczam sprzegło i wciskam gaz !??? :?:
gostek
 
Posty: 158
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2005, 16:05

Postprzez ___Yggdrasil___ » wtorek 12 lipca 2005, 11:38

Ja polecam taką technikę (tak mnie uczono w PZM Lublin):
1. Sprzęgło wciśnięte i wrzucony bieg
2. Dodajesz lekko gaz, tak aby zmieścić się pomiedzy 2000 a 3000 obrotów
3. Jednocześnie oraz delikatnie - wciskasz gaz i puszczasz sprzęgło (musi to być równomiernie wykonane - im wiecej gazu, tym mniej sprzęgła)
4. Po tym manewrze, aby samochód Tobie nie szarpał - wciskasz sprzęgło i wrzucasz 2, następnie puszczasz sprzęgło i delikatnie dodajesz gazu. Efektem jest płynna jazda, a to jest plusik na egzaminie.
Dodam tylko, że na początku kursu też miałem problem z "żabkami", gaśnięciem silnika oraz rwaniem podczas zmiany biegu i po opanowaniu tej techniki wszystkie problemy zniknęły.
Pozdrawiam
___Yggdrasil___
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek 11 lipca 2005, 14:40

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości