turbinówka

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: turbinówka

Postprzez Henq » wtorek 17 grudnia 2019, 14:58

Tom661 napisał(a):Między innymi restaurację MD, do której chcą pojechać
jak coś to restaurację MD do której nie mogą pojechać dzięki genialnej organizacji ruchu :spoko:

Tom661 napisał(a):oraz tablicę po prawej stronie drogi.
a ta tablica to jakiś punkt o znaczeniu strategicznym? czy może jakieś info masz na ten temat? bo w znakach drogowych taki twór nie występuje :hmm:

Tom661 napisał(a):
Henq napisał(a):bo nie rozumiem jaki to ma związek ze strzałką nakazu jazdy prosto przez skrzyżowanie z pasa ruchu?
Myślę, że goście tej restauracji nie zastanawiają się nad tym problemem.
a powinni inaczej mandat 250zł i 5pkt :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez gumik » wtorek 17 grudnia 2019, 15:12

Tom661 napisał(a):Dlatego chętni na obiad w MD patrzą na ta tablicę.
https://goo.gl/maps/nhNxmQBAKBCPXkig6

Czyli jednak miałem rację co do projektanta. Jak już postawili takie znaki, to trzeba było pójść o krok dalej i wymalować to samo na jezdni. Znaki nie są sformalizowane w rozporządzeniu, ale czy jest taka potrzeba? Są bardzo czytelne. Informują z którego pasa jak można pojechać nie natykając się na linie ciągle. Taki znak, to jest świetny przykład, że jak się chce, to jednak można poprawić czytelność oznakowania, a nie trzymać się kurczowo formalizmów.
Tylko w stanie obecnym, to mamy super czytelny znak pionowy, a na jezdni strzałki kierunkowe bez odpowiadającego im znaku F-10. No lipa...
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3461
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: turbinówka

Postprzez Tom661 » wtorek 17 grudnia 2019, 20:19

Henq napisał(a):
Tom661 napisał(a):Między innymi restaurację MD, do której chcą pojechać
jak coś to restaurację MD do której nie mogą pojechać dzięki genialnej organizacji ruchu :spoko:
Spoko. Jak śniegiem sypnie - to nawet i Ty pojedziesz. Smacznego.

Henq napisał(a):
Tom661 napisał(a):oraz tablicę po prawej stronie drogi.
a ta tablica to jakiś punkt o znaczeniu strategicznym? czy może jakieś info masz na ten temat? bo w znakach drogowych taki twór nie występuje :hmm:
W znakach drogowych nie występuje wiele "tworów", chociażby taki "twór", jak np. tablica o takiej treści
https://goo.gl/maps/D2ZJACEr5iGET9Ks9
co nie powoduje, iż ta tablica "nie jest znakiem E 1b".
Więc może rzeczony "twór" to np. F-10? Bardzo pasuje do opisu w § 72 ust. 1 rozporządzenia 220.
Tom661
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota 20 lutego 2016, 19:59

Re: turbinówka

Postprzez Henq » wtorek 17 grudnia 2019, 21:35

Tom661 napisał(a):
Henq napisał(a):
Tom661 napisał(a):Między innymi restaurację MD, do której chcą pojechać
jak coś to restaurację MD do której nie mogą pojechać dzięki genialnej organizacji ruchu :spoko:
Spoko. Jak śniegiem sypnie - to nawet i Ty pojedziesz. Smacznego.
nie widzę śniegu a ty? masz jakąś dziwną skłonność do "widzenia" rzeczy których nie ma :hmm:

Tom661 napisał(a):
Henq napisał(a):
Tom661 napisał(a):oraz tablicę po prawej stronie drogi.
a ta tablica to jakiś punkt o znaczeniu strategicznym? czy może jakieś info masz na ten temat? bo w znakach drogowych taki twór nie występuje :hmm:
W znakach drogowych nie występuje wiele "tworów", chociażby taki "twór", jak np. tablica o takiej treści
https://goo.gl/maps/D2ZJACEr5iGET9Ks9
co nie powoduje, iż ta tablica "nie jest znakiem E 1b".
Co to znaczy o takiej treści? Chcesz wmówić, że w Dz. U. 170 i w Dz. U 220 nie występuje tablica przeddrogowskazowa E-1 przed skrzyżowaniem o ruchu okrężnym? :wow:

To odsyłam do przepisów zał nr 1 do Dz. U. 220 pkt 6.3.1 Tablice przeddrogowskazowe i znajdź sobie rysunek 6.3.1.4. Tablica E-1 przed skrzyżowaniem o ruchu okrężnym
i się zdziwisz :thumb2: normalna tablica E-1 więc nie wiem co kombinujesz? :eek2:

Tom661 napisał(a):Więc może rzeczony "twór" to np. F-10? Bardzo pasuje do opisu w § 72 ust. 1 rozporządzenia 220.
w Dz.U. 220 nie ma §72.1 wypadało by wiedzieć o czym się dyskutuje o ile już się próbuje coś udowodnić :spoko:

Znak F-10 wskazuje kierunki jazdy przez skrzyżowanie, kierunki te są trzy: prosto, w lewo, w prawo. Nie ma kierunku jazdy dookoła wyspy! Wymyślanie nowych znaków i malowanie sobie bohomazów nie odpowiadających stanowi faktycznemu nikomu nie ułatwia życia, a wręcz przeciwnie.

Dz. U. 220. 7.2.10 napisał(a):Strzałki umieszczone na znaku powinny odpowiadać przyjętej organizacji ruchu i być w pełni zgodne z odpowiadającymi im strzałkami kierunkowymi umieszczonymi na jezdni.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez Tom661 » środa 18 grudnia 2019, 08:33

Henq napisał(a):nie widzę śniegu a ty? masz jakąś dziwną skłonność do "widzenia" rzeczy których nie ma :hmm:
Napiszę jeszcze raz: Jak śniegiem sypnie - to nawet i Ty pojedziesz. Nigdzie nie pisałem: "Tam leży śnieg".

Henq napisał(a):
Tom661 napisał(a):Więc może rzeczony "twór" to np. F-10? Bardzo pasuje do opisu w § 72 ust. 1 rozporządzenia 220.
w Dz.U. 220 nie ma §72.1 wypadało by wiedzieć o czym się dyskutuje o ile już się próbuje coś udowodnić :spoko:
Sorry. Chodziło mi o 170 a nie 220.
§ 72 st. 1:
"Umieszczony obok jezdni znak F-10 „kierunki na pasach ruchu” wskazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu."
Ta tablica po prawej stronie jezdni jak najbardziej spełnia wymogi ww. przepisu.
Henq napisał(a):Znak F-10 wskazuje kierunki jazdy przez skrzyżowanie, kierunki te są trzy: prosto, w lewo, w prawo. Nie ma kierunku jazdy dookoła wyspy! Wymyślanie nowych znaków i malowanie sobie bohomazów nie odpowiadających stanowi faktycznemu nikomu nie ułatwia życia, a wręcz przeciwnie.
Skoro wg Twojego "Lex Henq" nie istnieje możliwość zawracania, które przewiduje PoRD, jak i również "Lex Henq" nie przewiduje możliwości jazdy dookoła wyspy, która to możliwość również jest przewidziana w obowiązującym prawie - to rzeczywiście trudno mi jest się z tym spierać. Ja odnoszę ten znak do obowiązującego prawa - i w żaden sposób znak ten nie przewiduje jazdy w inny sposób, niż to wynika z przepisów prawa. Poza sprzecznością ze znakami poziomymi.
Tom661
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota 20 lutego 2016, 19:59

Re: turbinówka

Postprzez Henq » środa 18 grudnia 2019, 10:00

Tom661 napisał(a):
Henq napisał(a):nie widzę śniegu a ty? masz jakąś dziwną skłonność do "widzenia" rzeczy których nie ma :hmm:
Napiszę jeszcze raz: Jak śniegiem sypnie - to nawet i Ty pojedziesz. Nigdzie nie pisałem: "Tam leży śnieg".
a jak śmieciarka zakryje? a jak auto do czyszczenia jezdni zakryje? a jak TIR się rozkraczy i zakryje? Trzymaj się faktów strzałki są i są widoczne, nie omawiamy sytuacji gdy znaku nie ma bądź jest niewidoczny, omawiamy sytuację gdy znak jest i jest w pełni widoczny.

Tom661 napisał(a):
Henq napisał(a):
Tom661 napisał(a):Więc może rzeczony "twór" to np. F-10? Bardzo pasuje do opisu w § 72 ust. 1 rozporządzenia 220.
w Dz.U. 220 nie ma §72.1 wypadało by wiedzieć o czym się dyskutuje o ile już się próbuje coś udowodnić :spoko:
Sorry. Chodziło mi o 170 a nie 220.
§ 72 st. 1:
"Umieszczony obok jezdni znak F-10 „kierunki na pasach ruchu” wskazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu."
Ta tablica po prawej stronie jezdni jak najbardziej spełnia wymogi ww. przepisu.
Czy ty czytasz to co się do ciebie pisze czy nie czytasz? Interpretujesz sobie przepisy pod siebie jak ci akurat wygodniej? Już nawet ci to pogrubiłem by nie było, że czegoś nie ma, ale jak ty tak czytasz posty to nie dziwne, że i przepisów nie ogarniasz. :eek2:
Powtórzę bo widzę masz problemu z doczytaniem:
kierunki jazdy wskazane i opisane w Dz. U. 170 jaki Dz. U. 220 a co za tym idzie kierunki wskazane znakiem F-10 to:
kierunek jazdy prosto;
kierunek jazdy w prawo;
kierunek jazdy w lewo;

Nie ma kierunku jazdy dookoła wyspy!
czyli nie ma kierunku jazdy dookoła wyspy wskazanego tym tworem co opisujesz a tobie odpowiada :eek2:
A co za tym idzie ta tablica po prawej stronie nie spełnia żadnych wymogów Dz. U. 170 i Dz. U. 220

Tom661 napisał(a):
Henq napisał(a):Znak F-10 wskazuje kierunki jazdy przez skrzyżowanie, kierunki te są trzy: prosto, w lewo, w prawo. Nie ma kierunku jazdy dookoła wyspy! Wymyślanie nowych znaków i malowanie sobie bohomazów nie odpowiadających stanowi faktycznemu nikomu nie ułatwia życia, a wręcz przeciwnie.
Skoro wg Twojego "Lex Henq" nie istnieje możliwość zawracania, które przewiduje PoRD, jak i również "Lex Henq" nie przewiduje możliwości jazdy dookoła wyspy, która to możliwość również jest przewidziana w obowiązującym prawie
Ależ oczywiście, że PoRD przewiduje zawracanie, ale w miejscach gdzie nie jest to zabronione, co przepisów też nie znasz? W tym przypadku organizator ruchu malując P-8 do jazdy na wprost wyeliminował możliwość skrętu w lewo jak i możliwość zawracania, a co za tym idzie możliwość jazdy dookoła wyspy, masz wyraźnie namalowaną strzałkę do jazdy na wprost. Rozumiem, że przepisu możesz nie znać bo trzeba czytać, ale żeby obrazków nie rozumieć to już przesadzasz.

Tom661 napisał(a):- to rzeczywiście trudno mi jest się z tym spierać. Ja odnoszę ten znak do obowiązującego prawa - i w żaden sposób znak ten nie przewiduje jazdy w inny sposób, niż to wynika z przepisów prawa.
Skoro tobie spełnia wymogi obowiązującego prawa to tylko pogratulować :eek2:
ale tak dla potomnych wskaż nam który to przepis mówi o nowym kierunku jazdy czyli kierunku jazdy dookoła wyspy
Nie jeden w temacie SoRO szukał już tego przepisu i poległ, może akurat tobie się uda, może... :eek2:

Tom661 napisał(a):Poza sprzecznością ze znakami poziomymi.
no widzisz a zgodnie z obowiązującym prawem nie może być sprzeczności, więc jakim cudem odnosisz ten znak do obowiązującego prawa?
Znak P-8 namalowany na pasie ruchu nakazuje ci jazdę prosto przez skrzyżowanie, nie skręt w lewo, a jazdę prosto więc zgodnie z obowiązującym prawem masz się do niego stosować inaczej mandat 250zł i 5pkt.
Znów sprzeczność? Nie, po prostu twoja nieznajomość przepisów.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez mihauu » środa 18 grudnia 2019, 22:06

Popieram.
mihauu
 
Posty: 175
Dołączył(a): poniedziałek 03 grudnia 2007, 12:01

Re: turbinówka

Postprzez szymonix » czwartek 19 grudnia 2019, 17:18

mihauu napisał(a):Popieram.

minimum taktu wymaga wyrażanie swoich mysli w sposób zrozumiały, najlepiej całymi zdaniami.. :lol: :lol:
Henq napisał(a):Nie ma kierunku jazdy dookoła wyspy!

Czy to oznacza, że nie wolno objechać wyspy po asfalcie tylko trzeba prosto przez klomb ?? Chyba sie zagolopowałeś, po co te filozofie ??
Strzałka "na wprost" na pasie ruchu nie mówi o jeździe przez skrzyżowanie tylko prosto.. Mówi, ze tym pasem mamy jechać prosto.. No to jedziemy.. strzałki sie przed rondem skończyły - nadal mam jechać prosto ? a czemu ?? Jade tam gdzie mi pasuje..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: turbinówka

Postprzez Henq » czwartek 19 grudnia 2019, 21:00

O masakra :wow:

szymonix napisał(a):
Henq napisał(a):Nie ma kierunku jazdy dookoła wyspy!

Czy to oznacza, że nie wolno objechać wyspy po asfalcie tylko trzeba prosto przez klomb ??
:wow: masz objechać wyspę tak jak ci mówi znak C-12 nie wiesz o tym?

szymonix napisał(a):Chyba sie zagolopowałeś, po co te filozofie ??
żadne filozofie to jest dla takich ja ty co nie rozróżniają kierunku jazdy od kierunku ruchu

szymonix napisał(a):Strzałka "na wprost" na pasie ruchu nie mówi o jeździe przez skrzyżowanie tylko prosto.. Mówi, ze tym pasem mamy jechać prosto.. No to jedziemy.. strzałki sie przed rondem skończyły - nadal mam jechać prosto ? a czemu ?? Jade tam gdzie mi pasuje..
NIE! Nie jedziesz tam gdzie ci pasuje! :help: :wow: Strzałka P-8 mówi, że z tego pasa na którym jesteś masz jechać prosto!
Mylisz pojęcia nie tym pasem a z tego pasa to kolosalna różnica:

Dz.U. 170 napisał(a):...oznaczają, że jazda z pasa ruchu, na którym są umieszczone, jest dozwolona tylko w kierunku wskazanym strzałką;

więc jak stoisz na pasie ruchu z którego masz jechać prosto to w miejscu gdzie istnieje możliwość zmiany kierunku jazdy (w tym przypadku skrzyżowanie) masz jechać prosto!
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez szymonix » środa 25 grudnia 2019, 11:43

Henq napisał(a):Nie ma kierunku jazdy dookoła wyspy!

Henq napisał(a):masz objechać wyspę tak jak ci mówi znak C-12 nie wiesz o tym?

Ja wiem, ale ty zamiast pisac zrozumiale dla wszystkich, zapętliłeś się.. i oczywięcie zaraz trzeba próbować kogos zmieszać z blotem, nie umiesz normalnie pisac i tłumaczyć to przecież nie musisz sie tu udzielać.. a propos - gdzie to się podziali "bossowie" z forum ?? :hmm:
Henq napisał(a):dla takich ja ty co nie rozróżniają kierunku jazdy od kierunku ruchu

Poprosimy definicje - kierunku jazdy i kierunku ruchu.. Ha, ha, ha.. dobrze wiemy, ze nie ma.. To tylko wymysł części populacji tego forum.. Zeby siać zamieszanie i wyzywać innych. Przecież dobrze o tym wiesz.. :thumb2:
Definicja LeszkoII - ten próbował wyjaśnić i zamilkł.. Zresztą jego jezykiem cokolwiek jest wyjaśnione to niewielu zrozumie, mało kto tu na forum ma doktorat lub profesurę..
Sprawa otwarta - jeszcze na forum nie przeczytałem definicji kierunków.. Zapewne wielu skorzysta.. :spoko:
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: turbinówka

Postprzez LeszkoII » środa 25 grudnia 2019, 17:02

szymonix napisał(a):Poprosimy definicje - kierunku jazdy i kierunku ruchu.. Ha, ha, ha.. dobrze wiemy, ze nie ma.
....bo trzeba sobie je wyinterpretować w procesie kontekstowej identyfikacji znaczenia, ale do tego konieczna jest wiedza prawnicza i lingwistyczna, zwłaszcza na poziomie kontekstów semantycznych i pragmatycznych. Próba umieszczenia tych definicji w katalogu definicji legalnych obnażałaby ich deficyt eksplicytny lub/albo eksplanacyjny.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: turbinówka

Postprzez JAKUB » środa 25 grudnia 2019, 19:27

Jan Zasel tak wyjaśnia te "definicje".
https://www.prawodrogowe.pl/informacje/ ... unek-jazdy
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: turbinówka

Postprzez Marcel2727 » środa 25 grudnia 2019, 22:26

Oczywiście, że można jechać dookoła ronda, pokażcie przepis, który tego zabrania.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: turbinówka

Postprzez LeszkoII » czwartek 26 grudnia 2019, 09:53

marcel, nie ma przepisu, który expressis verbis zabraniałby ani zezwalałby na ciągłą jazdę dookoła ronda zewnętrznym pasem. Wszystko zależy od interpretacji konkretnej sytuacji. Konkretność w tym przypadku oznaczałaby, że na jednych rondach takie zachowanie byłoby dopuszczalne a na innych nie do przyjęcia.

Zresztą Twoje pytanie jest postawione wadliwie. To zachowanie podporządkowane jest prawu a nie prawo jakiemuś zachowaniu. Prawo wyraża normy w sposób ogólny, wzorcowy, modelowy, hipotetyczny, dzięki czemu jego treści są w miarę spójne przez redundantność oraz trafne przez klaryfikacyjność.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: turbinówka

Postprzez Henq » czwartek 26 grudnia 2019, 12:52

szymonix napisał(a):
Henq napisał(a):Nie ma kierunku jazdy dookoła wyspy!

Henq napisał(a):masz objechać wyspę tak jak ci mówi znak C-12 nie wiesz o tym?

Ja wiem, ale ty zamiast pisac zrozumiale dla wszystkich, zapętliłeś się..
Nic się nie zapętliłem, nie ma kierunku jazdy dookoła wyspy! Znak C-12 oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się w kierunku wskazanym znakiem. - czyli wychodzi, że jednak nie wiesz. :eek2:

szymonix napisał(a): i oczywięcie zaraz trzeba próbować kogos zmieszać z blotem, nie umiesz normalnie pisac i tłumaczyć to przecież nie musisz sie tu udzielać.. a propos - gdzie to się podziali "bossowie" z forum ?? :hmm:
pretensje możesz mieć tylko do siebie, nikt nie próbuje cię tu zmieszać z błotem, miałeś wyjaśnione jasno i wyraźnie jakie kierunki jazdy są opisane znakami C-1 do C-8 i subtelną różnicę pomiędzy nimi a znakiem C-12 nie potrafisz rozróżnić tego no to wybacz nikt za ciebie tego nie zrobi.

szymonix napisał(a):
Henq napisał(a):dla takich ja ty co nie rozróżniają kierunku jazdy od kierunku ruchu

Poprosimy definicje - kierunku jazdy i kierunku ruchu.. Ha, ha, ha.. dobrze wiemy, ze nie ma.. To tylko wymysł części populacji tego forum.. Zeby siać zamieszanie i wyzywać innych. Przecież dobrze o tym wiesz.. :thumb2:
czyli dla ciebie pojazd cofający na rondzie jedzie w kierunku czy ruch się odbywa w jego kierunku? Rozumiem, że tutaj też nie załapiesz różnicy?

Poprosimy o definicję - zawracania.. Ha, ha, ha.. dobrze wiemy, ze nie ma.. :hmm:
czy to znaczy, że nie ma zawracania? :hmm:
To tylko wymysł części populacji tego forum.. Żeby siać zamieszanie i wyzywać innych? :eek2:

Widzisz kierunek całego ruchu drogowego a kierunek jazdy jednego pojazdu to nie są pojęcia tożsame i nie wolno ich mylić.
Znak D-3 znany?
Oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa się w jednym kierunku.
Czy pojazd cofający jedzie w tym kierunku w którym ruch się odbywa? Czy jeden pojazd cofający magicznie zmienia kierunek ruchu ze znaku D-3 dla innych pojazdów czy uczestników ruchu których obowiązuje?

szymonix napisał(a):Definicja LeszkoII - ten próbował wyjaśnić i zamilkł.. Zresztą jego jezykiem cokolwiek jest wyjaśnione to niewielu zrozumie, mało kto tu na forum ma doktorat lub profesurę..
Sprawa otwarta - jeszcze na forum nie przeczytałem definicji kierunków.. Zapewne wielu skorzysta.. :spoko:
Jeszcze na forum nie przeczytałem definicji zawracania, sprawa otwarta zapewne wielu skorzysta :spoko:

C-1 do C-8 masz wymienione kierunki jazdy. C-12 i D-3 masz kierunek ruchu, wystarczy poczytać zrozumieć subtelną różnicę i wyciągnąć wnioski - nikt tego za ciebie nie zrobi.
“Kierunek ruchu”, występujący na przykład w art. 7 ustawy Prawo o ruchu drogowym, czy w treści znaczeniowej znaków, na przykład F-15 i F-16, odnosi się do zjawisk globalnych. Oznacza ono, że na konkretnym odcinku (przekroju) drogi ruch (potok pojazdów), a więc zjawisko globalne, przebiega w konkretnym kierunku i nie może być inaczej. Natomiast “kierunek jazdy”, występujący na przykład w art. 4 cytowanej ustawy i w treści znaczeniowej znaków C-1, C-11 i C-17 oraz F-10 i F-11, odnosi się do zjawisk indywidualnych.

To powinno być zrozumiałe.

---

Marcel2727 napisał(a):Oczywiście, że można jechać dookoła ronda, pokażcie przepis, który tego zabrania.
Rozumiem, że znów nie przeczytałeś co jest w tym wątku :eek2: Nie ma przepisu zabraniającego jeździć dookoła wyspy w kierunku wskazanym znakiem C-12. Tu mówimy o skręcie w lewo do McDonalda. Chodzi o to, że zmiana kierunku jazdy występująca na skrzyżowaniu tu występuje na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym. Żeby dojechać do McDonalda w tej sytuacji na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym należy skręcić w lewo, czego zabrania ci znak P-8x namalowany przed skrzyżowaniem. To, że sobie objedziesz wyspę dookoła nawet 10 razy nie zmieni faktu, że wjechałeś na skrzyżowanie i nie pojechałeś prosto przez skrzyżowanie jak nakazuje znak P-8x tylko skręciłeś w lewo czego znak P-8x w takiej formie nie zezwala. To są uroki rond turbinowych gdzie pasy ruchu przed wjazdem jak i na takich SoRO są wyznaczone konkretnymi znakami kierunku jazdy.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości