Znowu wzrok

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Znowu wzrok

Postprzez Colin is the best » wtorek 10 lutego 2004, 17:15

Mimo że jestem dobrym kierowcą (tak sądzę :) ) i potrafię obracać auto na ręcznym :D (oczywiście na terenie mojej dzialki) nie posiadam prawa jazdy :( . Bardzo chcę je zrobić przed podwyżką cen, ale mam problem z oczami. Kiedyś miałem wypadek samochodowy (to nie ja prowadziłem) i oderwała mi się siatkówka w prawym oku :( . Lekarze bardzo się starali i teraz w okularach korekcyjnych widzę pół tablicy (jakieś 4-5 rzędów) na prawe i nie widzę 3 ostatnich na lewe. Nie muszę co prawda mówić lekarzowi o mojej chorobie, ale i tak nie jestem pewien czy dostanę prawko na stałe. Czy ktoś potafi udzielic mi odpowiedzi :?:

:idea: A tak wogle to znam tablicę prawie na pamięć od częstych wizyt u okulistyi mógłbym udawać, że widzę 8) , ale to nie wchodzi w grę.
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez Sławek_18 » wtorek 10 lutego 2004, 22:03

A tak wogle to znam tablicę prawie na pamięć od częstych wizyt u okulistyi mógłbym udawać, że widzę , ale to nie wchodzi w grę.

Moj Ojciec tak zrobil, tzn. wbil mu sie opilek do lewego oka i mial "bandaz" na nim (i tak w tym jeździł :) ) Poszedl do okulisty najpierw prawe oko (wsio ok) potem lewe i tez wsio ok :) zapamietam co tam bylo i przeszedl tez bez zadnych problemow. To juz bylo jak mial prawko.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » wtorek 10 lutego 2004, 23:17

jak mowisz ze znasz tablice na pamiec to w czym problem oszukac. normalnie bedziesz jezdzic w okularach jak w nich odbrze widzisz i nie bedziesz mial problemu z terminowymi badaniami wzroku.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez X » środa 11 lutego 2004, 01:31

Ja dam jeszcze inny pomysl :)

Mianowicie idz po prostu do jakiegos prywatnego gabinetu, i powiedz ze chcesz sobie zrobic badania do prawka...

Jak chcesz uczciwie - zrob to uczciwie i powiedz lekarzowi prawde i zobaczysz czy bedzie mozliwe uzyskanie beztermninowki.

Jesli powie, ze nie - jest jeszcze b. duzo prywatnych gabinetow :).

A wizyta (wraz z zaswiadczeniem :) kosztuje ok. 50 pln (przynajmniej w Wawie).
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez Colin is the best » piątek 02 kwietnia 2004, 18:53

Dziś dostałem zaświadczenie lekarskie na prawko 5-letnie.
Nie jestem specjaline zachwycony, ale też nie ubolewam nad tym.
Niektórzy mówili, że jak ta lekarka ma "dobry humor", to bezterminowe każdemu wystawia. Nie wiem co jej tak zależało tym razem.
Chociaż fakt jest faktem - po wypadku nie widzę tyle co powinienem :(
Zapłaciłem 30 zeta za badania, a ściemniać to mi się nawet nie chciało - u spowiedzi byłem i teraz Wielki Post jest - pierwszy piątek miesiąca. Dziś zrozumiałem, że w moim życiu wiele się zmieniło i wszystko nie jest już takie proste jak dawniej.

Mamę oszukam, tatę oszukam, kolegów oszukam, lekarza oszukam, ale życia nie oszukam :D
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 62 gości