Komputerowe losowanie egzaminatora

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Komputerowe losowanie egzaminatora

Postprzez mostom » wtorek 06 kwietnia 2004, 12:23

janek napisał(a):Byłem dzisiaj na Odlewniczej zapisać się na egzamin. Termin dość odległy bo 6 maj, ale wziąłem łączony. Zdziwiłem się bo kiedyś tam byłem z kumplem i jak czekało sie na egzamin to wychodził egzaminator i brał nastepnego z listy. Teraz jest trochę inaczej. To komputer teraz losuje kursanta i egzaminatora. Pani przez megafon ogłasza kto do kogo. Może to jakis sposób na korupcję. Zobaczymy jak ja będę zdawał.

Teoretycznie to miało służyć, żeby nie było korupcji - ale jak praktyka dowodzi nie ma to większego znaczenia - po prostu pani wywoła przez megafon gościa z listy bez losowania - jak trzeba :D .
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Komputerowe losowanie egzaminatora

Postprzez Molusia » wtorek 06 kwietnia 2004, 13:20

mostom napisał(a):
janek napisał(a):Byłem dzisiaj na Odlewniczej zapisać się na egzamin. Termin dość odległy bo 6 maj, ale wziąłem łączony. Zdziwiłem się bo kiedyś tam byłem z kumplem i jak czekało sie na egzamin to wychodził egzaminator i brał nastepnego z listy. Teraz jest trochę inaczej. To komputer teraz losuje kursanta i egzaminatora. Pani przez megafon ogłasza kto do kogo. Może to jakis sposób na korupcję. Zobaczymy jak ja będę zdawał.

Teoretycznie to miało służyć, żeby nie było korupcji - ale jak praktyka dowodzi nie ma to większego znaczenia - po prostu pani wywoła przez megafon gościa z listy bez losowania - jak trzeba :D .


Z tym komputerowym losowaniem to kolejny pic na wode..... nie ma sposobu na skorumpowanych egzaminatorów.....co pokazał program UWAGA na TVN, gdzie dziennikarka nie miała ZADNEGo problemu z podpłaceniem egzaminu...poprostu KOMPUTER wylosował ja do egzaminatora który wziął.... zadna filozofia... :oops: :oops: :oops:

walka z korupcja to walka z wiatrakami
Szczęśliwa posiadaczka prawka od 10 MAJA 2004
Molusia
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2003, 16:25
Lokalizacja: Warszawa, Ochota

Re: Komputerowe losowanie egzaminatora

Postprzez Molusia » wtorek 06 kwietnia 2004, 13:20

mostom napisał(a):
janek napisał(a):Byłem dzisiaj na Odlewniczej zapisać się na egzamin. Termin dość odległy bo 6 maj, ale wziąłem łączony. Zdziwiłem się bo kiedyś tam byłem z kumplem i jak czekało sie na egzamin to wychodził egzaminator i brał nastepnego z listy. Teraz jest trochę inaczej. To komputer teraz losuje kursanta i egzaminatora. Pani przez megafon ogłasza kto do kogo. Może to jakis sposób na korupcję. Zobaczymy jak ja będę zdawał.

Teoretycznie to miało służyć, żeby nie było korupcji - ale jak praktyka dowodzi nie ma to większego znaczenia - po prostu pani wywoła przez megafon gościa z listy bez losowania - jak trzeba :D .


Z tym komputerowym losowaniem to kolejny pic na wode..... nie ma sposobu na skorumpowanych egzaminatorów.....co pokazał program UWAGA na TVN, gdzie dziennikarka nie miała ZADNEGo problemu z podpłaceniem egzaminu...poprostu KOMPUTER wylosował ja do egzaminatora który wziął.... zadna filozofia... :oops: :oops: :oops:

walka z korupcja to walka z wiatrakami
Szczęśliwa posiadaczka prawka od 10 MAJA 2004
Molusia
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2003, 16:25
Lokalizacja: Warszawa, Ochota

Postprzez miros » wtorek 06 kwietnia 2004, 15:58

wszystko byloby proste jakby zastosowane system podobnego do totolotka. dwa bebny, jeden z nazwiskami kursantow, a drugi z nazwiskami instruktorow. piekna hostessa kreci maszyna, wklada raczke do bebna i losuje (oczywiscie z zamknietymi oczkami) kursanta i egzaminatora. i juz nie ma korupcji na tym szczeblu.

"beben maszyny jest pusty, nastepuje wrzucenie kartek z nazwiskami kursantow, i rozpoczynamy losowanie. pan Kowalski Jan... beben grugiej maszyny jest pusty, nastepuje wrzucenie kartek z nazwiskami egzaminatorow, i rozpoczynamy losowanie. pan Iksinski Jan"

i co fajne :) ?
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez to ja » wtorek 06 kwietnia 2004, 17:33

Korupcja jest, była i będzie. Nawet komputerowe losowanie niczego nie da. Ja np przez to jeszcze bardziej się denerwowałam,bo nie wiedziałam kiedy będę,a gdyby było to wg alfabetu wiedziałabym kiedy będę...
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » wtorek 06 kwietnia 2004, 21:31

miros napisał(a):wszystko byloby proste jakby zastosowane system podobnego do totolotka. dwa bebny, jeden z nazwiskami kursantow, a drugi z nazwiskami instruktorow. piekna hostessa kreci maszyna, wklada raczke do bebna i losuje (oczywiscie z zamknietymi oczkami) kursanta i egzaminatora. i juz nie ma korupcji na tym szczeblu.

"beben maszyny jest pusty, nastepuje wrzucenie kartek z nazwiskami kursantow, i rozpoczynamy losowanie. pan Kowalski Jan... beben grugiej maszyny jest pusty, nastepuje wrzucenie kartek z nazwiskami egzaminatorow, i rozpoczynamy losowanie. pan Iksinski Jan"

i co fajne :) ?

Ach rozmarzylem sie :P :P

Od kiedy sie tak losuje ? Ja normalnie sala nr.X i czekam pod ta sala z gropa na pana egzaminatora.

Nie da sie uniknac skorumpowanych egzaninatorow, ale to juz bylo....i niech nie wraca wiecej przynajmniej nie w tym dziale ;)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Komputerowe losowanie egzaminatora

Postprzez MikeTNK » wtorek 06 kwietnia 2004, 23:31

mostom napisał(a):Teoretycznie to miało służyć, żeby nie było korupcji - ale jak praktyka dowodzi nie ma to większego znaczenia - po prostu pani wywoła przez megafon gościa z listy bez losowania - jak trzeba :D .


Tak naprawde chodzilo tylko i wylacznie o to zeby "wytracic" jeden z argumentow w dyskusjach na temat korupcji. Ot takie stworzenie sobie odpowiednich "plecow". Teraz na zarzut korupcji kazdy pracujacy w osrodku odpowie - "No jak to, przeciez losujemy komputerowo i nie wiadomo ktorego egzaminatora sie trafi"

A zeby to sie chociaz w 30% sprawdzilo w praktyce to losowanie powinno sie odbywac
1. Od razu dla wszystkich obecnych z grupy tak ze ustalalaby sie od razu kolejnosc - kto do ktorego egzaminatora i ktory w kolejnosci (zmniejszyloby to przy okazji stres)
2. Pod okiem samych zainteresowanych
3. Na certyfikowanym oprogramowaniu (certyfikaty do wgladu egzaminowanych) - jako informatyk akurat dobrze wiem jak ciezko jest opracowac algorytm ktory bedzie chociaz zblizony do idei losowosci

Slawek_18: Ten "cudowny" system obowiazuje od grudnia, ale chyba tylko w Warszawie jak na razie :)
MikeTNK
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 22 kwietnia 2003, 01:53

Postprzez ella » środa 07 kwietnia 2004, 11:21

Janek powodzenie na egzaminie. Może komputer wylosuje ci dobrego egzaminatora :lol: :lol: :lol: który łaskawym okiem bedzie patrzył i oceniał twoje umiejętności :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

losowanie

Postprzez mlody_ursynow » środa 07 kwietnia 2004, 23:09

hyhy ja tam za 2 razem wylosowalem tego samego egzaminatora i zdalem :D pozdro
mlody_ursynow
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2004, 22:53
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości