Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mk61 » piątek 22 marca 2013, 02:00

Tak. Przepis mówi o poruszaniu się jak najbliżej (możliwie) prawej krawędzi. Bez względu na to, czy w okolicy są inni, czy nie.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Adamovskyyy » piątek 22 marca 2013, 11:57

mala23

no przecież mk61 mi i Tobie zarazem wyjaśnił to post wcześniej...

Że nieistotne czy jest full pojazdów, czy też nie, zawsze trzymamy się prawej strony jezdni, prawego krawężnika czyli Twoje pytania
1.tak
2.tak


;)
Teoria WORD 02.04.2013 POZYTYWNY 72/74
Praktyka WORD 18.04.2013 (?)
Avatar użytkownika
Adamovskyyy
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez mala23 » piątek 22 marca 2013, 18:21

Adamovskyyy napisał(a):mala23

no przecież mk61 mi i Tobie zarazem wyjaśnił to post wcześniej...

Że nieistotne czy jest full pojazdów, czy też nie, zawsze trzymamy się prawej strony jezdni, prawego krawężnika czyli Twoje pytania
1.tak
2.tak


;)

tak wiem dziękuje tak też zaznaczyłam w moim teście :)
przypuszczam że błąd zrobiłam w pytaniu
Z PODOBNYM OBRAZKIEM jak ten nizej ale chyba był inny słupek
i brzmiało ono mniej więcej tak
czy za widocznym słupkiem możesz sie zatrzymac? ja wbiłam sobie ze nie ale pomyslałam o poboczu o którym nie było mowy a przeciez w oddali jest STOP więc raczej trzeba tu chyba zjadło mi 3 punkty
Załączniki
15A.jpg
15A.jpg (92.83 KiB) Przeglądane 6507 razy
mala23
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 18:43

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » piątek 22 marca 2013, 21:35

Egzamin zdany - WORD Bemowo, PWPW.

Jestes na skrzyzowaniu, na co zwracasz uwage?
a) Na punkty kolizyjne (dobrze)
b) Tylko na znaki
c) Tylko na prawa strone

Z jakim układem współpracuje ABS?
a) Hamulwocym (dobrze)
Jaką technikę hamowania awaryjnego należy stosować, w samochodzie osobowym, wyposażonym w system przeciwblokujący ABS?
a) mocno wcisnąć pedał hamulca i nie zwalniać go, do momentu, gdy zadziała (dobrze)

Widzisz przezskodze – jedziesz samochoden ktory nie jest wyposazony w ABS, jak sie zachowules?
a) Puszczam hamulec przy przezszkodzie (dobrze)

Znak „droga ekspresowa” i podspoden znak T-2
Pytanie: czy za tym znakiem mozemy sie spodziewac wjazdu na droge ekspresowa po przejechaniu 1000 m?
Tak
Droga jednojezdniowa i ustawiony znak A-1, czy na tej drodrze mozemy wyprzedzac z prawej strony?
Nie
Znak D-5 i pytanie, czy mozemy wjechac na droge, jezeli nie utrodni to przejazdu i nie zmusi do zatrymania sie pojazdy z przeciwka?
Tak
Znak D-14, koniec pasa ruchy – czy zmieniajac pas lewy na prawo, musimy ustapic pierwszenstwa pojazdom jadacym tym pasem?
Tak

Znak F-20 – czesc drogi (pas ruchu) dla okreslonych pojazdow – czy jadac samochodem osobowym, i widzac ten znak, musimy zjechan za prawy lub lewy pas?
Nie
Czy za tym znakiem mozemy spodziewac sie sliskiej drogi? Znak A-32.
Nie (ladna pogoda, zielona trawa).
Czy musimy zatrymac sie przy ostatim wagonie? Tramwaj dojezdza do swiatel, sa czerwona.
Nie, musimy dojechac do lini zatrymania.
PIERWSZA POMOC: Jak należy prawidłowo rozpocząć resuscytacje nieprzytomnego i nieoddychającego dziecka (przedszkolaka)?
A) 5 wdechów wstępnych, następnie 30 uciśnięć i 2 wdechy

Czy przyjmując taką postawę na skrzyżowaniu policjant zezwala Ci na skręt w prawo? NIE
Samochod zatrymal sie przed torami, ma znak STOP. Pytanie: czy mozemy ominac samochod?
Nie
Nakaz jazdy w prawo i w lewo, czy powinienes jechac w prawo? Nie.
Jaki odstep w tunelu?
5 metrow.

13. Czy można wymienić lampy halogenowe na ksenonowe?
b) nie, mogą oślepiać kierowców (dobrze)

Film, po lewej stronie parking, linia ciągła. Czy możesz wjechać na parking z lewej strony?
Nie
Do czego służy ABS? zapobiega blokowaniu się kół podczas hamowania (dobrze)

Pieszy zostaje potrącony przez pojazd, wytacza się na jezdnię. Czy mam uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę poprzez zaciągnięcie hamulca ręcznego? Nie (dobrze)
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nela1990 » sobota 23 marca 2013, 13:46

Czy mozesz skrecic w lewo na stacje? (Linia ciagla)
Nei (Dobrze).
Jakie swiatla sie teraz zapali? (Zdjecie: sygnalizator pokazuje czerwone i pomaranczowe)
Zielone (Dobrze)
po prawej stronie stoi autobus ,ale nie ma włączonego kierunkowskazu,czy należy zachować szczególną ostrożność? Nie (Dobrze).
Czy jadąc za pojazdem przewożącym osoby niepełnosprawne musisz zachować szczególną ostrożność? Nie (Dobrze)
Czy należy zwrócić szczególną uwagę i obserwować pieszych gdy jedziemy a mamy zielone światło- NIE
Czy zawsze podczas jazdy należy zachowywać szczególną ostrożność?

nie

Czy w tej sytuacji musisz zastosować zasadę ograniczonego zaufania? (dzieci jeżdżące rowerami) TAK
Czy w tej sytuacji należy zastosować zasade ograniczonego zaufania? filmik, pieszy przechodzący w niedozwolonym miejscu
tak

Cos o amortyzatorach i resorach
Jedziesz z prędkością 10 km/h i musisz sie zatrzymac, co zrobisz? Wciśniesz jednoczesnie hamulec i sprzęgło
Nakez jazdy w prawo i w lewo – Czy powinines skrecic w prawo? Nie.
Egzamin teoretyczne zdany 74 punkty - WORD Bemowo - 22.03.2013
Nela1990
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 22:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez DamianL » sobota 23 marca 2013, 20:17


8. Czy możesz wyprzedzić rowerzystę dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia na jezdni bez wyznaczonych pasów ruchu? TAK NIE



RUCH DROGOWY
Rozdział 5 - Ruch pojazdów
Oddział 6 - Wyprzedzanie
Art. 24.
7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:
-przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;


Co o tym sądzicie ? Bo jeżeli wierzyć kodeksowi drogowemu to możemy wyprzedzić bo rower nie jest pojazdem silnikowym , ale rower traktujemy jako pojazd więc z jednej strony można z drugiej nie .
Rozpoczęcie 03.01.13
Egzamin wewnętrzny : 20.03.13
Egzamin Państwowy teoretyczny : 28.03.13
Egzamin praktyczny : 11.04.13
DamianL
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 10:33
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » sobota 23 marca 2013, 20:59

silnikowym nie jest, wobec tego jeżeli nie najedziesz na linię wyznaczającą lewą krawędź pasa ruchu i zachowasz min 1m odstępu to dlaczego nie? Rowerzysta jako użytkownik jezdni jest zobowiązany będąc wyprzedzanym zjechać jak najbliżej prawej strony, co w jego przypadku oznacza pobocze.
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez paulina1995 » sobota 23 marca 2013, 23:26

WORD Częstochowa :D

1.Znak T-6a. Czy należy ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z prawej strony jeżeli chcemy skręcić w prawo? tak/nie
2. Jak długo będziemy stabilizować głowę poszkodowanego?
3. Jaka jest dozwolona prędkość w terenie zabudowanym?
a) 50 km. 5:00-23:00
b) 50 km całą dobę
c) 60 km całą dobę
4. Jak należy posługiwać się sprzęgłem podczas ruszania? powoli
5. Jak należy przewozić dziecko w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu gdy włączone są poduszki powietrzne? w specjalnym foteliku
6. Znak A-11. Czy znak oznacza poprzecznie nierówną drogę? tak/nie
7. Motocyklista miał wypadek i leży twarzą w kałuży. Czy należy pozostawić go w takiej pozycji ze względu ma możliwy uraz kręgosłupa? tak/nie
9. Czy należy ustąpić pierwszeństwa tramwajowi, który stoi naprzeciwko nas, gdy chcemy zawrócić, a mamy sygnalizator kierunkowy w lewo i w dół. tak/nie
10. Czy w dzień możemy używać świateł drogowych? tak/nie
11. Co należy pokazać przy kontroli drogowej?
dowód rejestracyjny
12. Policjant stoi przodem do nas. Czy zachowując szczególną ostrożność możemy skręcić w prawo? tak/nie
13. Czy należy się zatrzymać jeśli tramwaj stoi na przystanku, a osoby wsiadają i wysiadają? tak/nie
14. Co białe odblaski umieszczone na jezdni ostrzegają nas o niebezpieczeństwie? tak/nie
15. Kiedy należy zmienić pas na prawy jeżeli chcemy skręcić w prawo? a, b, c
16. Czy należy zachować 1 metr odległości od przeszkody? tak/nie
17. Czy możemy zatrzymać się za znakiem D-37 w celu wysadzenia pasażera? tak/nie
18. O czym informuje nas znak A-19?
19. Czy leki przeciwdepresyjne na początku wpływają na zaburzenia widzenia? tak/nie
20. Sygnalizator S-2A czy możemy skręcić w prawo tak/nie
21. Jesteś na skrzyżowaniu na co zwrócisz uwagę?
a) na punkty kolizyjne
b) tylko na znaki
c) tylko na prawą stronę
22. Przez drogę przechodzi osoba z osobą niepełnosprawną na wózku czy należy zachować szczególną ostrożność? tak/nie
23. Z jakiego biegu należy ruszać? z pierwszego
paulina1995
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 23 marca 2013, 23:02

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez DamianL » niedziela 24 marca 2013, 18:16

paulina1995 napisał(a):WORD Częstochowa :D


2. Jak długo będziemy stabilizować głowę poszkodowanego? Do przyjazdu służb ratowniczych ?
3. Jaka jest dozwolona prędkość w terenie zabudowanym?
a) 50 km. 5:00-23:00
b) 50 km całą dobę
c) 60 km całą dobę
4. Jak należy posługiwać się sprzęgłem podczas ruszania? powoli
5. Jak należy przewozić dziecko w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu gdy włączone są poduszki powietrzne? w specjalnym foteliku
6. Znak A-11. Czy znak oznacza poprzecznie nierówną drogę? tak/nie
7. Motocyklista miał wypadek i leży twarzą w kałuży. Czy należy pozostawić go w takiej pozycji ze względu ma możliwy uraz kręgosłupa? tak/nie
9. Czy należy ustąpić pierwszeństwa tramwajowi, który stoi naprzeciwko nas, gdy chcemy zawrócić, a mamy sygnalizator kierunkowy w lewo i w dół. tak/nie
10. Czy w dzień możemy używać świateł drogowych? tak/nie
11. Co należy pokazać przy kontroli drogowej?
dowód rejestracyjny
12. Policjant stoi przodem do nas. Czy zachowując szczególną ostrożność możemy skręcić w prawo? tak/nie
13. Czy należy się zatrzymać jeśli tramwaj stoi na przystanku, a osoby wsiadają i wysiadają? tak/nie
14. Co białe odblaski umieszczone na jezdni ostrzegają nas o niebezpieczeństwie? tak/nie
15. Kiedy należy zmienić pas na prawy jeżeli chcemy skręcić w prawo? a, b, c poruszamy się możliwie blisko prawej krawędzi.
16. Czy należy zachować 1 metr odległości od przeszkody? tak/nie
17. Czy możemy zatrzymać się za znakiem D-37 w celu wysadzenia pasażera? tak/nie
18. O czym informuje nas znak A-19? ostrzega nas o miejscu w którym mogą występować boczne silne podmuchy wiatru.
19. Czy leki przeciwdepresyjne na początku wpływają na zaburzenia widzenia? tak/nie Dyskusyjne pytanie ..
20. Sygnalizator S-2A czy możemy skręcić w prawo tak/nie ??
21. Jesteś na skrzyżowaniu na co zwrócisz uwagę?
a) na punkty kolizyjne
b) tylko na znaki
c) tylko na prawą stronę
22. Przez drogę przechodzi osoba z osobą niepełnosprawną na wózku czy należy zachować szczególną ostrożność? tak/nie
23. Z jakiego biegu należy ruszać? z pierwszego jeśli oblodzona jezdnia do z drugiego
Rozpoczęcie 03.01.13
Egzamin wewnętrzny : 20.03.13
Egzamin Państwowy teoretyczny : 28.03.13
Egzamin praktyczny : 11.04.13
DamianL
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 15 marca 2013, 10:33
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lith » niedziela 24 marca 2013, 18:29

DamianL napisał(a):4. Jak należy posługiwać się sprzęgłem podczas ruszania? powoli

??? :roll:
Jakie były jeszcze odpowiedzi?
DamianL napisał(a):9. Czy należy ustąpić pierwszeństwa tramwajowi, który stoi naprzeciwko nas, gdy chcemy zawrócić, a mamy sygnalizator kierunkowy w lewo i w dół. tak/nie

Przecież kierunkowa sygnalizacja jest bezkolizyjna, więc tramwaj ma 'czerwone'.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez paulina1995 » niedziela 24 marca 2013, 21:23

4.
a) energicznie je puszcza
b) powoli
c) najpierw dodać dużo gazu a potem energicznie puścić

9. Odpowiedź prawidłowa nie :D
paulina1995
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 23 marca 2013, 23:02

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez smietanka » niedziela 24 marca 2013, 23:26

Nurtuje mnie ciągle pytanie <po przeczytaniu tych 52 stron>:
Czy kierowca poruszający się po autostradzie któremu zrobiło się duszno, ręce zaczęły drętwieć i miał kłucie w brzuchu powinien:
a) pojechać do szpitala
b) zjechać na pobocze, wezwać pogotowie i rozpiąć pasy
c) otworzyć okno i udać się do szpitala

Jeżeli mam logicznie pomyśleć, gdyby ręce zaczęły mi drętwieć, mogłabym stracić panowanie nad pojazdem. zjechałabym na pobocze, wezwała pogotowie.
lecz dochodzę do wniosku, że ta cudowna osoba, która układała te pytania, nie myślała logicznie, tylko zgodnie z przepisami, a przepisy nie zezwalają nam na zatrzymanie się na autostradzie "tak o"..
sądzę, że pytanie jest całkowicie bez sensu skonstruowane. chciałabym teraz mieć pewną odpowiedź na to pytanie. może ktos się z nim spotkał i wie, jaka jest na prawdę prawidłowa odpowiedź? ja zaznaczyłabym B.

drugie pytanie to czy muszę przepuszczać tramwaj zajeżdżający do zajezdni? sądzę, że nie. bo jak on wyjeżdża z zajezdni to my mamy też pierwszeństwo : )



JESZCZE JEDNO:
wiem głupie, ale czym różni się system ITS czy jak tam od PWPW? inne pytania czy co?
07-01-2013 - rozpoczęcie kursu w MOBILE Polkowice
02-02-2013 - pierwsza jazda
14-03-2013 - ostatnia jazda
27-03-2013 - egz. teoretyczny [wynik pozytywny 70/74]
22-04-2013 - egz. praktyczny [wynik pozytywny] =)
smietanka
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 24 marca 2013, 23:17
Lokalizacja: Polkowice

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez joanna1schulz » niedziela 24 marca 2013, 23:45

Nurtuje mnie ciągle pytanie <po przeczytaniu tych 52 stron>:
Czy kierowca poruszający się po autostradzie któremu zrobiło się duszno, ręce zaczęły drętwieć i miał kłucie w brzuchu powinien:
a) pojechać do szpitala
b) zjechać na pobocze, wezwać pogotowie i rozpiąć pasy
c) otworzyć okno i udać się do szpitala
Miałam to pytanie na moim egzaminie. Poprawna jest odpowiedź b !! :) Na prawdę, nie trzeba aż tak doszukiwać się podchwytliwości w pytaniach. Zdecydowanie jest to odpowiedź B, miałam to dobrze.
joanna1schulz
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 08:28

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez joanna1schulz » niedziela 24 marca 2013, 23:49

drugie pytanie to czy muszę przepuszczać tramwaj zajeżdżający do zajezdni? sądzę, że nie. bo jak on wyjeżdża z zajezdni to my mamy też pierwszeństwo.
Jeżeli tramwaj WYJEŻDZA = włącza się do ruchu i to my mamy pierwszeństwo.
Natomiast, jeżeli WJEŻDZA do zajezdni, znajduje się na drodze tak samo jak my - i nie ważne jaki jest jego kierunek docelowy. Tramwaj ma pierwszeństwo zawsze jeśli mamy do czynienia z skrzyżowaniami równorzędnymi, bądź oznaczonymi znakami. Natomiast jeżeli mamy sygnalizację świetlną i tramwaj PRZETNIE nam drogę (np. mamy zielone razem z tramwajem, my jedziemy prosto, a tramwaj w prawo) to, tramwaj nam ustępuje. :)
Mam nadzieje, że pomogłam.
joanna1schulz
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 21 marca 2013, 08:28

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez adi760303 » poniedziałek 25 marca 2013, 01:50

joanna1schulz napisał(a):Nurtuje mnie ciągle pytanie <po przeczytaniu tych 52 stron>:
Czy kierowca poruszający się po autostradzie któremu zrobiło się duszno, ręce zaczęły drętwieć i miał kłucie w brzuchu powinien:
a) pojechać do szpitala
b) zjechać na pobocze, wezwać pogotowie i rozpiąć pasy
c) otworzyć okno i udać się do szpitala
Miałam to pytanie na moim egzaminie. Poprawna jest odpowiedź b !! :) Na prawdę, nie trzeba aż tak doszukiwać się podchwytliwości w pytaniach. Zdecydowanie jest to odpowiedź B, miałam to dobrze.


Zdecydowanie - B - już pojawiała się taka odpowiedź na tym forum. Ale ważne że mamy potwierdzenie.
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości