Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Vero » wtorek 27 maja 2014, 13:45

Czy ktoś umie odpowiedzieć na następujące pytanie w 100 % ?
Wykonując na rzecz przedsiębiorcy własnym pojazdem niezarobkowy przewóz towarów jaką umowę powinieneś posiadać:
A.
umowę zlecenie
B.
umowę o prace
C.
umowe o dzieło

Na moje oko odp A lecz pewna strona internetowa pokazuje C..
Vero
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 27 maja 2014, 13:40

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » wtorek 27 maja 2014, 15:34

tobiaszdriver napisał(a):
przy urządzeniach i pojazdach specjalnych trzeba zachować SZCZEGÓLNĄ ostrożność? Nie mogę znaleźć o tym informacji.

Nie, to kierujący tymi pojazdami mają zachować szczególną ostrożność.
Oczywiście obecność tych pojazdów może być poprzedzona znakami ostrzegawczymi i wtedy oczywiście tak.
vero
B
Ma to być pracownik w rozumieniu kodeksu pracy czyli umowa o pracę.
Jeśli to samochód pracownika, to do tego konieczna umowa najmu/dzierżawy/użyczenia samochodu przedsiębiorcy.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Michu191 » wtorek 27 maja 2014, 15:37

Zdane za drugim pytania powtórzyły mi sie z pierwszego egzaminu i to sporo oprócz tego miałem jeszcze.
1 CZy w tej sytuacji musimy zatrzymac się tylko w przypadku gdy z drogi poprzecznej będzie jechał samochód. (filmik znak stop a zanim linia bezwarunkowego zatrzymania)
2 Droga dwu pasmowa jedno jezdniowa po lewej stronie zatrzymuje sie tramwaj czy tu równiez musisz się zatrzymać?
3 Sporo pytań kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu. wystarczyło patrzec na znaki
4 Wyleciała piłka na droge. Czy musisz zastosowac zasadę ograniczonego zaufania?
5 Jedziemy droga z pierwszeństwem i z podporządkowanej wylatuje nam samochód. Czy musisz natychmiast hamować ?
6 ktory znak dotyczy kierującymi samochodami osobowymi
a) B3
b) B5
c) B4
7 Gdzie powinna znajdować się gaśnica
a) pod siedzeniem
b) z tyłu na półce
c) obok na siedzeniu czy coś takiego
8 Co bedzie świadczyło o tym że samochód ma wade konstrukcyjną
a) bezbwarwne spaliny
b) po odjechaniu samochodu pozostają plamy oleju
c) świeci się kontrolka akumulatora w chwili przekręcenia kluczyka
Michu191
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 24 maja 2014, 19:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Vero » środa 28 maja 2014, 10:14

jasper1 - dzięki za odpowiedź ale przecież umowa o pracę jest zawsze odpłatna pytanie co gdy nieodpłatnie przewozimy.. : >
Vero
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 27 maja 2014, 13:40

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » środa 28 maja 2014, 10:25

Niezarobkowy przewóz, to przewóz, na którym przedsiębiorca nie zarabia, jego dodatkowa działalność służąca na potrzeby jego firmy, czyli przewóz na potrzeby własne.
A z tą zapłatą z umowy o pracę też różnie bywa :wink:
Brak umowy o pracę zawartej z kierowcą przez takiego przedsiębiorcę mającego przewóz na potrzeby własne sprawia, że przewóz jest traktowany jako transport drogowy bez licencji, czyli kara administracyjna 8 tys. PLN.
Kwestie przewozów uregulowane są ściśle w przepisach prawa, nie ma tak, że ktoś bierze sobie gościa z ulicy z autkiem powyżej 3,5 t i heja.
Jakiś czas temu rozeznawałam temat i znalazłam fajny blog (nie pamiętam teraz adresu, ale jakoś "transportizamówienia" czy odwrotnie, poszukaj w googlu), jest tam mnóstwo wartościowych informacji o kwestiach związanych z transportem, prowadzi to chyba dwóch prawników - wg mnie podane przystępnie.
No i oczywiście źródło podstawowe http://www.gitd.gov.pl/content/podstawowe-definicje
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez gustafa09 » sobota 31 maja 2014, 17:05

Czy ktoś może mi pomóc z tymi pytaniami(i przy okazji uzasadnić):

1.Jedziesz po jezdni obok na chodniku idzie grupa dzieci z opiekunami. Czy musze zachować szczegolna ostroznosc?

2.A zasade ograniczonego zaufania?

3.Zdjecie drogi z punktowymi elementami odblaskowymi umieszczonymi na jezdni(male odblaski) barwy białej. Czy te elementy ostrzegaja o ryzyku wypadniecia z jezdni?

4.Kierujacy zbliza się do ronda ze znakiem a7 ustap pierszenstwa czy w takiej sytuacji można wyprzedzać na tym skryzozwaniu?

5.Klip:droga dwujezdniowa, trzy pasy w jednym kierunku. Sygnalizator ogólny, zielone światło. Kierujacy znajduje się na srodkowym pasie rochu, na którym namalowany jest znak poziomy – strzalka do skretu w lewo. Czy w tej sytuacji można zawrocic?

6.Kierujacy zbliza się z predkoscia 45km/h do skryzzowania z wlotem z lewej stronu tym wlotem zbliza się inny pojazd. Czy w tej sytuacji powinieneś zwolnic?

7.Czy przed każdym przejściem dla pieszych należy zwolnić?

Z góry dzięki
gustafa09
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 23 maja 2014, 11:01

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez lola199024 » czwartek 05 czerwca 2014, 10:40

Czy nie zmieniając prędkości, możesz przejechać przez przejście, gdy opuszcza je pieszy?
Czy znak informuje Cię o deformacjach drogi związanych z koleinami(był znak koleiny)?
Czy powstrzymasz się od wyprzedzania? chcemy wyprzedzić samochód jadący przed nami ale po lewej stronie zatacza się pijany mężczyzna
zdjęcie wjazd na rondo po lewej stronie sygnalizator ogólny świeci się zielone i pytanie czy wjeżdżając na rondo mamy pewność że z drogi poprzecznej nikt nam nie wyjedzie ?
lola199024
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 05 czerwca 2014, 10:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez lola199024 » czwartek 05 czerwca 2014, 10:55

CZY na tej drodze mogę zatrzymać pojazd przy jej lewej krawędzi? ,była droga wyglądająca na autostradę po prawej znak droga jednokierunkowa i linia ciągła po lewej zaś niewielki odcinek lini ciągłej
lola199024
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 05 czerwca 2014, 10:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Anett » czwartek 05 czerwca 2014, 17:25

1.Jedziesz po jezdni obok na chodniku idzie grupa dzieci z opiekunami. Czy musze zachować szczegolna ostroznosc?

Tak

2.A zasade ograniczonego zaufania?

Tak

3.Zdjecie drogi z punktowymi elementami odblaskowymi umieszczonymi na jezdni(male odblaski) barwy białej. Czy te elementy ostrzegaja o ryzyku wypadniecia z jezdni?

Nie
4.Kierujacy zbliza się do ronda ze znakiem a7 ustap pierszenstwa czy w takiej sytuacji można wyprzedzać na tym skryzozwaniu?

Nie

5.Klip:droga dwujezdniowa, trzy pasy w jednym kierunku. Sygnalizator ogólny, zielone światło. Kierujacy znajduje się na srodkowym pasie rochu, na którym namalowany jest znak poziomy – strzalka do skretu w lewo. Czy w tej sytuacji można zawrocic?

Nie

6.Kierujacy zbliza się z predkoscia 45km/h do skryzzowania z wlotem z lewej stronu tym wlotem zbliza się inny pojazd. Czy w tej sytuacji powinieneś zwolnic?

Tak

7.Czy przed każdym przejściem dla pieszych należy zwolnić?

Nie
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Tensor » czwartek 05 czerwca 2014, 22:34

Cytuj:
4.Kierujacy zbliza się do ronda ze znakiem a7 ustap pierszenstwa czy w takiej sytuacji można wyprzedzać na tym skryzozwaniu?

Nie


Na rondzie można wyprzedzać
10.06.2014 TEORIA + (74/74) |PLAC -
16.06.2014 PLAC +| MIASTO -
25.06.2014 PLAC + | MIASTO +
Avatar użytkownika
Tensor
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek 29 kwietnia 2014, 07:49

....

Postprzez anas » sobota 07 czerwca 2014, 15:33

Ja trafiłam na takie pytania
1. Chodnikiem idzie niewidomy, macha laską
pytanie: Czy w tym przypadku uzasadnione jest użycie sygnału dźwiękowego zamiast zatrzymać samochód?
Ja myślę że tak, ale z drugiej strony po co go straszyć skoro nie wchodzi na jezdnie? Czy to jakaś podpucha?

2. Znak strefa 50 i pytanie: Z jaką prędkością można jechać;
a) 60 km/h od 23 do 5
b) 50 przez całą dobę
c) 60km/h od 5 do 23

chyba b? nie jestem pewna czy nie a.

3. Czy można wyprzedzić rowerzystę na przejeździe kolejowym?
anas
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2014, 15:23

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez anas » niedziela 08 czerwca 2014, 21:26

Ja trafiłam na takie pytania
1. Chodnikiem idzie niewidomy, macha laską
pytanie: Czy w tym przypadku uzasadnione jest użycie sygnału dźwiękowego zamiast zatrzymać samochód?
Ja myślę że tak, ale z drugiej strony po co go straszyć skoro nie wchodzi na jezdnie? Czy to jakaś podpucha?

2. Znak strefa 50 i pytanie: Z jaką prędkością można jechać;
a) 60 km/h od 23 do 5
b) 50 przez całą dobę
c) 60km/h od 5 do 23

chyba b? nie jestem pewna czy nie a.

3. Czy można wyprzedzić rowerzystę na przejeździe kolejowym?
anas
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2014, 15:23

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Tensor » niedziela 08 czerwca 2014, 21:48

anas napisał(a):Ja trafiłam na takie pytania
1. Chodnikiem idzie niewidomy, macha laską
pytanie: Czy w tym przypadku uzasadnione jest użycie sygnału dźwiękowego zamiast zatrzymać samochód?
Ja myślę że tak, ale z drugiej strony po co go straszyć skoro nie wchodzi na jezdnie? Czy to jakaś podpucha?

2. Znak strefa 50 i pytanie: Z jaką prędkością można jechać;
a) 60 km/h od 23 do 5
b) 50 przez całą dobę
c) 60km/h od 5 do 23

chyba b? nie jestem pewna czy nie a.

3. Czy można wyprzedzić rowerzystę na przejeździe kolejowym?


1. NIE - zabrania się nadużywania sygnału dźwiękowego.
10.06.2014 TEORIA + (74/74) |PLAC -
16.06.2014 PLAC +| MIASTO -
25.06.2014 PLAC + | MIASTO +
Avatar użytkownika
Tensor
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek 29 kwietnia 2014, 07:49

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez gustafa09 » środa 11 czerwca 2014, 13:17

A czy ktoś może mi wytłumaczyć:
Jedziesz 80km/h i zbliżasz się do zakrętu w lewo z podwójną ciągłą, jak się ustawisz do pokonania zakrętu ? i odpowiedź która ma być poprawna to Zbliżając się do lewej strony pasa po prawej stronie jezdni, natomiast wg.mnie poprawna jest Zbliżają się do prawej krawędzi jezdni po prawej stronie jezdni.
Na tej samej zasadzie pytanie: Jedziesz z prędkością 90 km/h. W której części jezdni najlepiej ustawić się samochodem aby pokonać zakręt w najbardziej optymalny (?) sposób? Na zdjęciu widać drogę jednojezdniową dwukierunkową, po jednym pasie w jednym kierunku, oddzielone podwójną ciągłą. Zbliżamy się do skrętu w lewo, zgodnie z "biegiem" drogi
Zbliżyć się do prawej krawędzi jezdni i wraz z pokonywaniem zakrętu przybliżać się do osi jezdni
Czy to nie jest tak, że w początkowej fazie zakrętu należy ustawiać się bliżej strony przeciwnej niż ta w którą wchodzimy na zakręcie, jak już jesteśmy na zakręcię to zbliżamy się do tej w którą stronę ten zakręt jest. I dlatego też trzeba w tych pytaniach uważnie czytać czy pojawia się fraza "zbliżając się do zakrętu" czy też nie. Proszę żeby mi to ktoś łopatologicznie:D wytłumaczył. Bo już rozkminiam nawet czy zbliżając się do zakrętu nie oznacza miejsca tuż przed zakrętem.... :?
gustafa09
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 23 maja 2014, 11:01

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Tensor » czwartek 12 czerwca 2014, 09:19

gustafa09 napisał(a):A czy ktoś może mi wytłumaczyć:
Jedziesz 80km/h i zbliżasz się do zakrętu w lewo z podwójną ciągłą, jak się ustawisz do pokonania zakrętu ? i odpowiedź która ma być poprawna to Zbliżając się do lewej strony pasa po prawej stronie jezdni, natomiast wg.mnie poprawna jest Zbliżają się do prawej krawędzi jezdni po prawej stronie jezdni

Obrazek

Pierwsza odpowiedź jest prawidlowa. Musisz zbliżyć się do lewej krawędzi swojego pasa ruchu, by inne pojazdy mogły Cię wyprzedzić z Twojej prawej (niebieska strzalka)
.
gustafa09 napisał(a):Na tej samej zasadzie pytanie: Jedziesz z prędkością 90 km/h. W której części jezdni najlepiej ustawić się samochodem aby pokonać zakręt w najbardziej optymalny (?) sposób? Na zdjęciu widać drogę jednojezdniową dwukierunkową, po jednym pasie w jednym kierunku, oddzielone podwójną ciągłą. Zbliżamy się do skrętu w lewo, zgodnie z "biegiem" drogi
[i]Zbliżyć się do prawej krawędzi jezdni i wraz z pokonywaniem zakrętu przybliżać się do osi jezdni

Skręcając w lewo (zielona strzałka) zbliżasz się do prawej, skręcając w prawo zbliżasz się do lewej części swojego pasa ruchu.
http://i57.tinypic.com/x2qxyd.jpg
10.06.2014 TEORIA + (74/74) |PLAC -
16.06.2014 PLAC +| MIASTO -
25.06.2014 PLAC + | MIASTO +
Avatar użytkownika
Tensor
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek 29 kwietnia 2014, 07:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości