Strona 1 z 1

Spalanie w czasie postoju.

PostNapisane: środa 13 września 2006, 20:43
przez Paulchen
Pytanie jak w temacie. Jak duże będzie spalanie jeśli odpale silnik (2.0) tylko po to żeby np. słuchać radia? Ile litrów paliwa może spalić w czasie godziny, jeśli ani razu nie wrzuce żadnego biegu (samochód będzie na luzie rzecz jasna :D), nie dodam gazu, etc. Czy może lepiej jest słuchać radia z akumulatora i liczyć na to że się doładuje w czasie jazdy. Powiedzcie jak będzie oszczędnij:D. A drugie pytanie dotyczy klimatyzacji. Czy jeśli mam samochód na gaz to w przypadku używania klimatyzacji wzrasta mi zużycie benzyny czy gazu?

PostNapisane: środa 13 września 2006, 21:14
przez Xsystoff
Ad1
Nie wiem jak silnik benzynowy ale 1.9 TDi srednio spala 4 litry na godzine, w benzynowym bedzie pewnie troche wiecej. Oczywiscie info znalazlem w internecie.

Ad2
Lepiej jest sluchac radia z wylaczonym silnikiem. Jak masz sprawny akumulator to mozesz sluchac radia bardzo dlugo.

Ad3
Sprezarka klimatyzacji jest napedzana dzieki silnikowi, a to czym jest zasilany silnik zalezy od Ciebie (gaz lub benzyna). Jesli jedziesz na gazie bedzie to lpg, jesli na benzynie bedzie to oczywiscie benzyna.

PostNapisane: środa 13 września 2006, 22:31
przez gardziej
radio samo w sobie czerpie bardzo malo energii i na akumulator to jest kropla w morzu, jesli natomiast masz jakis mocny wzmacniacz, tube z tylu i inne bajery pobor pradu jest juz duzo wiekszy.

PostNapisane: czwartek 14 września 2006, 06:17
przez Paulchen
Hehhe, nie mam żadnych wzmacniaczy, tub, itd. Mam zwykłe radio. Dzięki za info bo do tej pory słyszałem różne wersje i nie byłem pewny:D

PostNapisane: czwartek 14 września 2006, 08:34
przez njoy
Xsystoff napisał(a):Ad1
Nie wiem jak silnik benzynowy ale 1.9 TDi srednio spala 4 litry na godzine, w benzynowym bedzie pewnie troche wiecej. Oczywiscie info znalazlem w internecie.


Te 4 litry na godzinę to pali jak jedzie jakieś 100km/h.
Podczas postoju na biegu jałowym silnik nie powinien spalić więcej niż 0,5 l/h. Po włączeniu klimy może to być około 0,6-0,7 l/h. Dotyczy to zarówno silników benzynowych jak i diesli.

PostNapisane: czwartek 14 września 2006, 10:21
przez Xsystoff
Nie wiedzialem. Jak juz napisalem znalazlem takie info w internecie, ale widac nie wszystko jest prawdziwe. Dzieki za sprostowanie :idea: