Kamerka samochodowa

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Cyryl » sobota 05 września 2020, 05:52

po co mam próbować?
ja nie kleiłem cokolwiek takim klejem, ja już wypróbowałem, miałem wymieniane szyby w paru autach, klejona na moich oczach i jak pisałem dodatkowo lusterko boczne - całe ramię, więc nie muszę snuć domysłów, ani pisać o czymś czego nie wiem.

po co radzisz mi abym zrobił coś, co już dawno zrobiłem, a sam nie chcesz tego zrobić?

śmieszne (a raczej żałosne) jest to, że wypisujesz opinie bez żadnego sensownych podstaw.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Marcel2727 » sobota 05 września 2020, 10:55

Czyli wymieniałeś jeszcze przez to szyby... :help: :help: :help:

Teraz to już w ogóle nie wiadomo o co Ci chodzi :hmm: :eek2:
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Cyryl » sobota 05 września 2020, 14:12

Wymieniłem szybę przednią kilka razy w życiu, przyczyny były różne: od skorodowanej kabiny, która pracowała, a szyby były wtedy kiepskiej jakości i pękały, wstawiane na uszczelkę z klinem, po odpryski - zajączki, ale jeszcze żadna się nie odkleiła.

Ale co będziemy dywagowali - wypróbuj, a potem pisz.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez waw » sobota 05 września 2020, 19:17

Śmieszny offtop się zrobił.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez gumik » sobota 05 września 2020, 23:59

Cyryl napisał(a): śmieszne (a raczej żałosne) jest to, że wypisujesz opinie bez żadnego sensownych podstaw.

Witamy w Internecie!
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Marcel2727 » wtorek 22 września 2020, 13:59

waw napisał(a):Śmieszny offtop się zrobił.


Dokładnie, nie wiem co ludzie widzą w najtańszym i badziewnym sprzęcie skoro można kupić dobry uchwyt albo kamerkę, której doczep ma poliester :help:
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez skj » czwartek 05 listopada 2020, 11:56

Na rynku jest wiele wiedorejestratorów jazdy jednak nie wszystkie mogą spełnić wymogi, które przedstawiane są ,,L-kom” w WORDach. Kamera samochodowa do nagrywania egzaminu na prawo jazdy czyli egzamin na pojeździe OSK – wymagania.

Zgodnie z art.53 ust.4a ustawy o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011r. (t.j. Dz.U. z 2019r. poz.341 ze zm.)

„§7. 1.Urządzenie, o którym mowa w art. 54 ust.1 ustawy, powinno:

1) rejestrować co najmniej obraz widoczny do przodu przez przednią szybę pojazdu egzaminacyjnego (kamera o kącie widzenia 45° lub więcej); obraz zapisywany zawiera opis składający się z daty, godziny przeprowadzanego egzaminu oraz numeru rejestracyjnego pojazdu egzaminacyjnego; w przypadku braku możliwości umieszczenia numeru rejestracyjnego pojazdu dopuszcza się podanie przez egzaminatora numeru rejestracyjnego ustnie przed rozpoczęciem egzaminu;

2) rejestrować dźwięk w pojeździe równolegle z rejestracją obrazu;

3) uniemożliwiać ingerencję w zapis na informatycznym nośniku danych;

4) być uruchomiane i zatrzymywane bez ingerencji egzaminatora w proces rejestracji; w celu wyjęcia informatycznego nośnika danych dopuszcza się manualne wyłączenie urządzenia przez egzaminatora po zakończeniu egzaminu i omówieniu, o którym mowa w §28 ust.2 pkt.1;

5) zapewniać egzaminatorowi podgląd obrazu rejestrowanego na informatycznym nośniku danych lub być wyposażone we wskaźnik informujący o aktywności funkcji rejestrowania, tak aby w trakcie trwania części praktycznej egzaminu państwowego egzaminator miał możliwość sprawdzenia, czy nie nastąpiła awaria urządzenia powodująca brak możliwości nagrywania przebiegu tej części egzaminu.”

Która kamera samochodowa spełnia te dane techniczne?
https://kamerasamochodowa.com/kamera-do-nagrywania-egzaminu/ 1199zł + adapter 79zł + uchwyt gps 105zł + karta pamięci


Tak nagrywa wnętrze => https://youtu.be/AtVWMMOaBTI
Tak nagrywa przód => https://youtu.be/ALTHzskeWw8
Tak nagrywa tył => https://youtu.be/XtEhRypGg0g

Vantrue N4 to kamera samochodowa, która nagrywa przód tył wnętrze i boki pojazdu. Do nagrania możemy dodać pozycję gps, nr tablic rejestracyjnych pojazdu, datę, czas. Wideorejestrator N4 posiada 3 kamery szerokokątne (155 stopni przód, 165 stopni wnętrze i 160 stopni tył). Obraz jest nagrywany za pomocą najwyższej jakości podzespołów SONY Starvis. Niezależnie od pory dnia i nocy nagranie będzie czytelne.

Każda kamera w N4 zapisuje swoje nagranie z dźwiękiem w osobnym pliku, a dedykowana aplikacja pozwoli bez trudu wszystko nawet zsynchronizować z pozycją gps włącznie.

Wideorejestrator Vantrue N4 może nagrywać także na zgaszonym silniku. Kamera nie musi być wpięta w gniazdo zapalniczki. Dedykowany adapter pozwala wpiąć ją bezpośrednio pod akumulator, w gniazdo bezpieczników lub bezpośrednio pod gniazdo OBD.
Z kamery możemy wyjąć kartę pamięci jednak to zdarzenie z pewnością uchwyci wewnętrzny obiektyw, który zresztą egzaminator może obserwować w trakcie egzaminu i sprawdzać obraz jednocześnie z 3 kamer.

Samo urządzenie jest niewielkich rozmiarów więc nie zabiera dużo miejsca na szybie co sprawia, że jest niezwykle bezpieczne dla kierowcy.
skj
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 23 maja 2013, 21:54

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez stacjakontrolicel » czwartek 04 lutego 2021, 16:15

MIO MiVue C541 kamerka samochodowa z dwoma wysokiej jakości sensorami optycznym. Obraz jest wyraźny i odpowiednio ostry, aby było widać nawet drobne szczegóły, jak cyfry i litery na tablicach rejestracyjnych innych pojazdów. 3- osiowy G-sensor. Po wykryciu nagłej zmiany ruchu lub kolizji automatycznie uruchamia nagrywanie zdarzenia, a zapis jest blokowany przez nadpisaniem lub skasowaniem. Czujnik działa także w trybie postojowym.
Stacja Kontroli CEL
https://stacjakontrolicel.pl/
stacjakontrolicel
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 04 lutego 2021, 16:05
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości