Nowe radio do Passata

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Nowe radio do Passata

Postprzez master58 » wtorek 02 kwietnia 2013, 19:15

Witam,
Mam pytanie do osób, które się trochę znają na rzeczy, bo nie posiadam za dużej wiedzy na ten temat.
Obecnie posiadam (w sumie to ojciec posiada, ale za parę dni i ja będę śmigał) Passata B4 z oryginalnym radyjkiem (takie prehistoryczne, które odtwarza kasety, bodajże Alpha), które mam zamiar wymienić na nowe. Póki co samo radio. Jeżeli o wymagania chodzi to musi mieć wejście USB i odtwarzać moje cidiki. Do tego najlepiej z zielonym podświetleniem, żeby pasowało do wnętrza. Kwota? Maksymalne maksimum 300 PLN.
Z góry dziękuję za każdą propozycję/poradę :)

Ps. Rozumiem, że jeżeli radio będzie pasować ładnie jak oryginalne to git, a jeśli nie to muszę dokupić jakąś kieszeń dodatkową czy jak?
master58
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota 07 lipca 2012, 13:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowe radio do Passata

Postprzez Radhezz » wtorek 02 kwietnia 2013, 20:25

Za 300zł to dużego wyboru nie ma, jeśli bardzo zależy Ci na tym zielonym podświetleniu to przejrzyj kategorię "ekonomiczną" właśnie pod tym względem, bo wielkiej różnicy między nimi nie będzie.

Co będzie potrzebne do montażu? Najwyżej przejściówka z wiązki VW na ISO... W garażu mam radio VW, bodajże starą Betę, ale nie chce mi się o ciemku wyłazić i sprawdzać czy ma jakieś nietypowe złącza - tak czy siak koszt nieduży.

Jeszcze taka jedna uwaga ode mnie - płyty CD jako nośnik danych to na dzień dzisiejszy już taki przeżytek jednak. Czytnik musi dysponować anti-shockiem (buforem przeciwwstrząsowym), który zapewni ciągłość odtwarzania przy przejazdach po nierównościach i dziurach - a jak pokazuje praktyka na kostce brukowej i to niewiele daje. Sam laser z biegiem czasu też się brudzi. Dlatego też rozglądając się ostatnio za radiem postanowiłem całkiem zrezygnować z napędu CD, na rzecz USB, Aux-In i Bluetooth. Zwłaszcza ta ostatnia funkcja naprawdę się przydaje, bo dzięki niej mamy wbudowany zestaw głośnomówiący, i co za tym idzie automatyczne wyciszanie radia w trakcie połączenia, a także możliwość odsłuchu muzyki z telefonu, bądź nadawania komunikatów z wbudowanej w telefon nawigacji GPS.

Mój wybór padł na Pionieera MVH-350BT, jednak za nówkę sztukę trzeba dać minimalnie ok. 350zł.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 757
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Nowe radio do Passata

Postprzez maryann » czwartek 04 kwietnia 2013, 12:29

Można zapędzić wyszukiwarki do pracy i oto wyniki:
http://www.ceneo.pl/Radioodtwarzacze_sa ... 7;n300.htm
Podejrzanie tani Clarion; jeśli to dawniejszy styl, to cena o połowę za niska... A może taka okazja??
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3359
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nowe radio do Passata

Postprzez SpearHead » piątek 05 kwietnia 2013, 10:18

master58 napisał(a):Witam,
Mam pytanie do osób, które się trochę znają na rzeczy, bo nie posiadam za dużej wiedzy na ten temat.
Obecnie posiadam (w sumie to ojciec posiada, ale za parę dni i ja będę śmigał) Passata B4 z oryginalnym radyjkiem (takie prehistoryczne, które odtwarza kasety, bodajże Alpha), które mam zamiar wymienić na nowe. Póki co samo radio. Jeżeli o wymagania chodzi to musi mieć wejście USB i odtwarzać moje cidiki. Do tego najlepiej z zielonym podświetleniem, żeby pasowało do wnętrza. Kwota? Maksymalne maksimum 300 PLN.
Z góry dziękuję za każdą propozycję/poradę :)

Ps. Rozumiem, że jeżeli radio będzie pasować ładnie jak oryginalne to git, a jeśli nie to muszę dokupić jakąś kieszeń dodatkową czy jak?



Kolego najlepsze odpowiedzi i pomoc uzyskasz logując się na forum Klubu miłośników passata tam ludzie przerabiają to na co dzień tu raczej każdy ma inne auto i inaczej to się je, ja mam VB i zrezygnowałem z seryjnego radia na Soniaka a na stronach Klubu VB znalazłem opisy i porady jak zachować sterowanie radia z kierownicy
SpearHead
 
Posty: 93
Dołączył(a): poniedziałek 12 stycznia 2009, 21:41


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości