Czy wyższe obroty = Większe spalanie?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Czy wyższe obroty = Większe spalanie?

Postprzez maryann » czwartek 01 sierpnia 2013, 11:52

W sensie- nie mam z nim doświadczeń.
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3359
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czy wyższe obroty = Większe spalanie?

Postprzez RossoneriDevil » czwartek 01 sierpnia 2013, 16:57

Hmm. jak robiłem tak jak mówisz, czyli pyta, pyta, pyta....to 10 L Z tym że hamowałem hamulcem.....
Ale chyba cos się zmieniło bo na połowie baku zrobiłem 230 km :D:D:D
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Czy wyższe obroty = Większe spalanie?

Postprzez maryann » sobota 17 sierpnia 2013, 08:26

To już masz odpowiedź...
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3359
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czy wyższe obroty = Większe spalanie?

Postprzez jasiek23 » wtorek 27 sierpnia 2013, 15:03

Podepnę się nieco pod temat.

Panowie i Panie jak to w końcu jest z tym oszczędnym rozpędzaniem samochodu. Czy lepiej spokojnie i dłużej osiągać prędkość do zmiany biegu na wyższy czy szybko dobijać to tych prędkości?? Różne zdania słyszałem i sam już w końcu nie wiem :?
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51

Re: Czy wyższe obroty = Większe spalanie?

Postprzez Uciekaj1 » środa 28 sierpnia 2013, 18:29

jasiek23 napisał(a):Podepnę się nieco pod temat.

Panowie i Panie jak to w końcu jest z tym oszczędnym rozpędzaniem samochodu. Czy lepiej spokojnie i dłużej osiągać prędkość do zmiany biegu na wyższy czy szybko dobijać to tych prędkości?? Różne zdania słyszałem i sam już w końcu nie wiem :?

Spokojnie, ale nie za wolno. Musisz wyczuć auto. Ja się normalnie rozpędzam dociskając do 50% max, bo wciskać więcej nie ma potrzeby, zwłaszcza jak jadę po mieście, gdzie się sporo samochodów kręci.
Zresztą ostatnio po prostu jeżdżę, a do spalania nie przykładam jakoś bardzo uwagi - a i tak w/g komputera średnie spalanie czasem mniejsze, niż jak patrzę co chwila 'ile pali':)
Jeśli przekładasz przed wszystko ekonomię, no to rozpędzasz się w miarę szybko, dochodząc do niskich obrotów na wysokim biegu dla danej prędkości bez przeciążania silnika.
Zresztą, to są tylko ogólne wskazówki. Musisz sam wypróbować i dobrać styl jazdy do swojego auta.
Uciekaj1
 
Posty: 227
Dołączył(a): środa 27 czerwca 2012, 12:42

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości