Kto najczęściej popełnia błędy na egzaminie praktycznym?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Kto najczęściej popełnia błędy na egzaminie praktycznym?

Postprzez wamik » piątek 23 stycznia 2009, 13:45

Zawarte w tytule pytanie jest nieco przewrotne - bo nie chodzi mi w nim wcale o jakąś grupę osób przystępujących do egzaminu. To o co mi chodzi?

O zasady.

Otóż zgodnie z zapisami odpowiednich ustaw osoba, która nie zdała egzaminu, może od razu zapisać się na następny egzamin (jazdy doszkalające trzeba wykupić dopiero po trzech niezdanych egzaminach).

Skoro ustawodawca w takim przypadku nie wymusza dodatkowego szkolenia, to zakłada że osoba po niezdanym egzaminie... JEST PRZYGOTOWANA do egzaminu. A jeśli jest przygotowana... to dlaczego go nie zdała?

Dla mnie jest to pewna sprzeczność - bo skoro ktoś nie zdał egzaminu, a jest do niego przygotowany to znaczy, że na negatywny wynik egzaminu wpłynęły inne czynniki. Jakie?

Mało tego - skoro egzamin kończy się wynikiem negatywnym z innych przyczyn niż przygotowanie osoby do niego przystępującej - to dlaczego za następny egzamin ma płacić właśnie ta osoba?

Co o tym sądzicie?
wamik
 
Posty: 39
Dołączył(a): czwartek 08 marca 2007, 11:18
Lokalizacja: Sieradz

Re: Kto najczęściej popełnia błędy na egzaminie praktycznym?

Postprzez mihauu » piątek 23 stycznia 2009, 23:53

wamik napisał(a):Skoro ustawodawca w takim przypadku nie wymusza dodatkowego szkolenia, to zakłada że osoba po niezdanym egzaminie... JEST PRZYGOTOWANA do egzaminu. A jeśli jest przygotowana... to dlaczego go nie zdała?


Za daleko moim zdaniem pociągnąłeś tę implikację. A dlaczego po teorii można się zapisać na kolejną teorię?

Dla mnie jest to pewna sprzeczność - bo skoro ktoś nie zdał egzaminu, a jest do niego przygotowany...


Widocznie niewystarczająco przygotowany. To samo dotyczy teorii. Dlaczego więc pytasz tylko o praktykę? :)
mihauu
 
Posty: 175
Dołączył(a): poniedziałek 03 grudnia 2007, 12:01

Postprzez adalberthus » sobota 24 stycznia 2009, 00:48

No bo teorii można sie podobno nauczyć (douczyć) na prawko.pl
jak chceta to jedźta, ale nie jedźta jak chceta
Avatar użytkownika
adalberthus
 
Posty: 512
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 14:04
Lokalizacja: toruń

Postprzez wamik » sobota 24 stycznia 2009, 16:59

No właśnie. Teorii można się douczyć (przynajmniej odpowiadać na testy) samodzielnie (nawet na pamięć). Czyli można założyć, że człowiek był nieprzygotowany ale się przygotuje przed następnym egzaminem.

Tymczasem jak ma się przygotować z jazdy bez jazdy?
wamik
 
Posty: 39
Dołączył(a): czwartek 08 marca 2007, 11:18
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez adalberthus » sobota 24 stycznia 2009, 21:58

To jest taka sama tajemnikca, jak zaliczanie powtórne placu.
Załóżmy, że plac za pierwszym razem zdał (a) bezbłędnie, a na mieście poległ.
Na następnym egzaminie powtarza obowiązkowo plac i......nie zalicza go. Czy to znaczy :
1. że za pierwszym razem został źle oceniony,
2. że za drugim razem został źle oceniony,
3. czy coś się stało, tylko nie wiadomo co?
jak chceta to jedźta, ale nie jedźta jak chceta
Avatar użytkownika
adalberthus
 
Posty: 512
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 14:04
Lokalizacja: toruń

Postprzez wojciech1962 » sobota 24 stycznia 2009, 22:31

Takie zjawisko polegające na utracie nabytej już wiedzy czy umiejętności nazywa się ANALFABETYZM Funkcjonalny. Zaraz pogoogluję to coś więcej nt. tego zjawiska znajdę i będziemy mieli gotową odpowiedź na tytułowe pytanie.
Wikipedia: -"Analfabetyzm funkcjonalny - sytuacja, w której osoby nie posiadające wykształcenia lub posiadające formalne wykształcenie nie potrafią wykorzystać wiedzy do tego, by sprawnie funkcjonować w codziennym życiu w nowoczesnym społeczeństwie. Najczęściej pojęcie analfabetyzmu funkcjonalnego odnosi się do braku umiejętności poprawnego pisania, czytania ze zrozumieniem i prawidłowego dokonywania prostych obliczeń, rzadziej także do umiejętności obsługi współczesnych technologii, przede wszystkim technologii informacyjnych niezależnie od posiadania wiedzy na ich temat."
Może gdzieś w tym obszarze należy upatrywać przyczyn, dla których człowiek raz robi coś dobrze, za drugim razem zaś robi zupełnie odwrotnie albo nie potrafi tego wykonać.
W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem.
wojciech1962
 
Posty: 118
Dołączył(a): czwartek 13 listopada 2008, 22:15
Lokalizacja: Czerwonka k/Olsztyna


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości