§ 6. 1. Szkolenie podstawowe lub dodatkowe może rozpocząć osoba, która posiada:
1) wymagany przepisami ustawy wiek;
2) orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem;
3) pisemną zgodę rodziców lub opiekunów, jeżeli nie ukończyła 18 lat;
(...)
2. Szkolenie uzupełniające może rozpocząć osoba, która posiada wydane zaświadczenie o ukończeniu szkolenia podstawowego lub dodatkowego i nie przystąpiła do egzaminu państwowego na prawo jazdy lub go nie zdała.
(...)
4. Ośrodek szkolenia kierowców prowadzony przez przedsiębiorcę przyjmując osobę na szkolenie podstawowe, dodatkowe lub uzupełniające:
1) sprawdza czy osoba spełnia warunki określone odpowiednio w ust. 1 lub 2;
Czyli zapisując na dodatkowe (takie "na kwit"

) masz mieć "podkładkę" dla organu nadzoru, że :§ 6. 1. 1), 2), 3) ...
jak twój kursant to sprawa jasna... jak obcy kursant to wiek z peselu, ale orzeczenie lekarskie to albo to, że WORD zapisał na egzamin, albo kwit z oblanego egzaminu ( WORD zweryfikował to, czy jest orzeczenie ) Tutaj ciekawostka - nie musisz sprawdzać, czy 3x oblał, bo sprawdzasz to co w ust.1 lub 2.
Zapisując na uzupełniające masz mieć podkładkę dla nadzoru, że jest po kursie (podstawowym lub dodatkowym)... ponieważ zaświadczenie ląduje w WORDzie to o ile jest to przed kolejnym egzaminem to kwit z oblania poprzedniego zaświadczy, że jest po kursie... (WORD innego by nie egzaminował)
jeśli uzupełniające przed pierwszym egzaminem to potrzebne poświadczenie z WORDu, że został na egzamin zapisany... innego wyjścia chyba nie ma ....
Samo oświadczenie kursanta, że tak jest to chyba za mało, by udowodnić, że OSK sprawdził, czy może kursanta szkolić....