manewr parkowania dla C,CE,BE,T,D,DE

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

manewr parkowania dla C,CE,BE,T,D,DE

Postprzez jjaacc » niedziela 22 lutego 2009, 14:13

Potrzebuje informacji: jak wygląda w waszych Wordach ocena zadań parkowania dla kategorii C, B+E, C+E, D, T, D+E.
Ważny jest dla mnie sposób oceny zadań:
Parkowanie prostopadłe wariant 1 i 2.
Parkowanie skośne.
Parkowanie równoległe.
Otóż w moim WORDzie Słupsk. Zadanie jest oceniane w ten sposób, że zdający musi wyjechać ze stanowiska i odjechać od niego co najmniej na dwa metry licząc od przedłużenia linii bocznej stanowiska, czyli do pozycji wyjściowej, ponieważ oceniany jest wjazd i wyjazd.
Słyszałem że w innych WORDach należy wyjechać tylko tyle aby można było jechać do przodu.
W WORD Słupsk oblewa się kursantów za to, że nie odjadą do pozycji wyjściowej czyli wymiar „d” w tabeli stanowisk. Co moim zdaniem nie ma żadnego uzasadnienia ani w przepisach prawa ani w rzeczywistości.
Jak to wygląda w innych miastach? Proszę również o wasze opinie na ten temat.
Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez kopan » niedziela 01 marca 2009, 20:06

W kryteriach oceny wykonania zadania nie ma ani słowa o pozycji końcowej po wykonaniu zadania.
Zadanie polega na wjeździe w stanowisko i wyjeździe ze stanowiska z zachowaniem warunków - z tym że przy wjeździe określono pozycję początkową - wymiar d nie mniej niż 2m – co za tym idzie może być i 2 km.
Z powyższego widać że żądanie wyjazdu poza linię startową jest ..... bzdurą wyssaną z palca – bo należałoby w ramach zadania cofać 2 km a może 200km bo tam jest linia startowa.
Linia startowa ma znaczenie w przypadku korekty.
Wyjechałeś za linię podczas ustawiania pojazdu do manewru no to rozpocząłeś manewr sobie cofnąłeś przed linię to wykonałeś korektę.
Avatar użytkownika
kopan
 
Posty: 1956
Dołączył(a): poniedziałek 09 sierpnia 2004, 18:59
Lokalizacja: Klikowa d. Tarnowa

parkowanie C+E

Postprzez piotrch » poniedziałek 30 marca 2009, 21:12

W łódzkim WORD zaliczenie manewru parkowania kończy sie na mozliwości kontynuowania jazdy do przodu po wyjeździe z pola manewrowego. Chociaż któryś z kursantów informował o żądaniu egzaminatora, żeby ustawił zespół w pozycji równoległej do lini wyjściowej ( czyli w praktyce jak na początku manewru) - ale to był chyba odosobniony przypadek.
piotrch
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela 09 listopada 2008, 19:25
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości