z czego uczyćsie na prawko

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez ewkatal » piątek 20 czerwca 2008, 09:00

Ja myślę, że podręcznik+wykłady powinny wystarczyć, a jeśli ktoś sięga do kodeksu to chwała mu za to :) pamiętajmy, że niestety nie wszyscy Polacy czytają ze zrozumieniem, więc opracowanie w podręczniku moze być dla nich po prostu bardziej przystępne.
Jestem o 3 oblane egzaminy lepszym kierowcą.

(2008-06-12 ) Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.
(2008-06-18 ) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.

http://www.photoblog.pl/inacoto
Avatar użytkownika
ewkatal
 
Posty: 128
Dołączył(a): piątek 04 kwietnia 2008, 21:25
Lokalizacja: WORD w Bdg

Postprzez piotr20 » sobota 21 czerwca 2008, 11:05

powiem tak mój brat na prawo uczył sie tz nie uczył sie bo tylko sluchal wykladów, i rozwiązywał testy onlinne w necie i zdał za pierwszym razem i to chyba w zupełności wystarczny, nie trzeba wcale kupować jakis podręczników i ich sturiować wystarczy tylko np robienie testów w necie po 1 na dzień
tak pozatym to ja tez sie będę sie tak uczył i niemam zamairu kupować podręcznika, ani ksiązek
piotr20
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 21 czerwca 2008, 10:53

Postprzez DEXiu » sobota 21 czerwca 2008, 13:14

piotr20 napisał(a):powiem tak mój brat na prawo uczył sie tz nie uczył sie bo tylko sluchal wykladów, i rozwiązywał testy onlinne w necie i zdał za pierwszym razem i to chyba w zupełności wystarczny, nie trzeba wcale kupować jakis podręczników i ich sturiować wystarczy tylko np robienie testów w necie po 1 na dzień
tak pozatym to ja tez sie będę sie tak uczył i niemam zamairu kupować podręcznika, ani ksiązek

Czytałeś wcześniejsze posty? Chyba nie :roll: Nauka testów i uważanie, że się zna przepisy to jest... nie wiem jak to nazwać. I właśnie dlatego jak najbardziej jestem za rozszerzeniem testów teoretycznych na prawo jazdy - nie tylko o pytania z sytuacji drogowych generowane niemalże "losowo", ale też o pytania które pod różnym kątem wyczerpują cały zakres niezbędnych przepisów - tak, aby nauka tych pytań była trudniejsza od nauki samych przepisów.
DEXiu
 
Posty: 1093
Dołączył(a): wtorek 12 czerwca 2007, 17:17
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez ButterflyEffect » sobota 21 czerwca 2008, 13:22

powiem tak mój brat na prawo uczył sie tz nie uczył sie bo tylko sluchal wykladów, i rozwiązywał testy onlinne w necie i zdał za pierwszym razem i to chyba w zupełności wystarczny, nie trzeba wcale kupować jakis podręczników i ich sturiować wystarczy tylko np robienie testów w necie po 1 na dzień
I to jest właśnie stereotypowe myślenie..
Po to się uczymy teorii żeby znać przepisy i jeździć zgodnie z nimi, a nie tylko po to żeby zaliczyć teorię państwową i się cieszyć, że się trafiło dobrze 16 odpowiedzi i nam się udało...
...pensa prima di sparare, pensa prima di dire, di giudicare...
_________________________
Kobieta za kierownicą Kropki ;)
ButterflyEffect
 
Posty: 510
Dołączył(a): czwartek 20 marca 2008, 11:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez piotr20 » sobota 21 czerwca 2008, 17:41

tak ale skąd sie mam uczyć jesli nie dostalałem nic z osk?
testy onlinne wystarczą? do zdania?
piotr20
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 21 czerwca 2008, 10:53

Postprzez Driver'ka » sobota 21 czerwca 2008, 17:52

Ja też nic nie dostałam. Chodziłam na wszystkie wykłady i rozwiązywałam testy, to mi w zupełności wystarczyło. A jak nie byłam czegoś pewna to sprawdzałam w necie. Jak będziesz na zajęciach to spytaj się czy dają jakieś podręczniki czy testy. Testy powinni dawać moim zdaniem, przynajmniej na płycie.
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Driver'ka
 
Posty: 950
Dołączył(a): piątek 12 października 2007, 22:29
Lokalizacja: z domu

Postprzez ella » sobota 21 czerwca 2008, 18:06

piotr20 napisał(a):tak ale skąd sie mam uczyć jesli nie dostalałem nic z osk?

Nie dostałeś to kup ale .....nie kupisz bo i po co.
piotr20 napisał(a):..... niemam zamairu kupować podręcznika, ani ksiązek

testy onlinne wystarczą? do zdania

do zdania czyli wykucia się ich na pamięć pewnie tak. Potem nie musisz już nic umieć :D (czytaj post DEXia)
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez piotr20 » sobota 21 czerwca 2008, 19:20

gdzie są w necie wszystkie pytania które mogą byc na egzamine teoretycznym
ile jest tych pytań?
piotr20
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 21 czerwca 2008, 10:53

Postprzez Driver'ka » sobota 21 czerwca 2008, 19:29

www.prawojazdy.com.pl :arrow: tutaj znajdziesz wszystko. Wystarczy trochę poszukać.
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Driver'ka
 
Posty: 950
Dołączył(a): piątek 12 października 2007, 22:29
Lokalizacja: z domu

Postprzez qba1500 » środa 07 stycznia 2009, 09:58

Dziękuję wszystki za odpowiedzi :) Chciałem w swoim temacie ale został zablokowany...

Ja będe się uczył z podręcznika, jak go przerobie i znaki zapamiętam to wezmę sie za testy :p

A takie pytanie mam. Bo te nowe przepisy mają wchodzić Ja powininem skończyć jazdy jakoś na początku lutego i czy to wystarczy żeby według starych przepisów jeszcze działać?
qba1500
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 06 stycznia 2009, 11:06

Postprzez AgaG » środa 07 stycznia 2009, 19:31

Ja dostałam na kursie testy i ksiąkę można było też pożyczyć płytki CD z testami ale ja miałam już kilka w domu i nie potrzebowałam, czasem w domu zaglądałam jeszcze w kodeks drogowy :)jeżeli coś mi niedawało spokoju :wink:
AgaG
 
Posty: 204
Dołączył(a): wtorek 04 grudnia 2007, 20:27
Lokalizacja: k/krakowa

Postprzez piotrq » sobota 31 stycznia 2009, 13:09

W Gazecie Prawnej ostatnio był Kodeks Drogowy xD Oczywiście go zdobyłem, a już wkrótce start 30 godzin teorii ( codziennie po 2 godziny). Trochę dziwne bo z tego co wiem inni teorię mieli 2 razy w tyg.
Avatar użytkownika
piotrq
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota 31 stycznia 2009, 11:55

Postprzez rad-an » sobota 31 stycznia 2009, 13:19

No to skończysz wcześniej. Ja uczyłem się przepisów z podręcznika (lepsze rozwiązanie niż zakuwanie kodeksu drogowego, podręcznik jest bardziej łopatologiczny :) ) do tego miałem zeszyt z testami, wykłady no i testy na internecie ze strony WORD-u. Nauczyłem się przepisów, zacząłem rozwiązywanie testów, szło bardzo dobrze. Teorię zdałem za pierwszym razem, a kolega, najpierw się wyśmiewał z tego, że ja chodzę na jakieś głupie wykłady i jeszcze podręcznik czytam twierdząc, że "on to się tylko testów na uczy". Po drugim oblanym egzaminie (do którego podchodziliśmy o tej samej godzinie) miał wielkie pretensje "Jak ja tam niektóre pytania to pierwszy raz na oczy widziałem! A po ch*j mi takie pytanie, co zrobić w sytuacji takiej i takiej". Moja odpowiedź była prosta: pytanie nie powinno cię zaskoczyć, jak byś znał przepisy to by ci wisiało czy pytanie widzisz pierwszy czy fafnasty raz na oczy.
Avatar użytkownika
rad-an
 
Posty: 110
Dołączył(a): piątek 16 stycznia 2009, 21:55
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez piotrq » sobota 31 stycznia 2009, 16:06

Nieźle xd W sumie ja też mam już podręczniki (znaki, przepisy + testy), które pożyczyłem od osoby, która zdawanie prawka ma już za sobą. Za tydzień na pierwszych zajęciach powinienem standardowo dostać nowe, świeżutkie materiały. Mimo wszystko już teraz wolę się lekko "dokształcić", żeby ostatecznie nie podejść do tego jak Twój kolega ; p A ten cały Kodeks Drogowy też się Kiedyś przyda ; p.
Avatar użytkownika
piotrq
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota 31 stycznia 2009, 11:55

Postprzez ale-fajnie » sobota 31 stycznia 2009, 19:28

Moim zdaniem zacząć należy od przepisów, a jeśli ktoś ma problemy z dokładnym ich zrozumieniem - może korzystać z podręczników. Dopiero po opanowaniu tego materiału można przystąpić do rozwiązywania testów, których w ten sposób nie trzeba uczyć się na pamięć. Pomijam niektóre dane liczbowe (droga hamowania, odległość przejścia dla pieszych od znaku, itd.) - te trzeba po prostu zapamiętać - ale wszystko inne rozwiązuje się dużo przyjemniej i spokojniej, gdy rozumie się o co chodzi, a zrozumienie wynika ze znajomości przepisów.
Avatar użytkownika
ale-fajnie
 
Posty: 458
Dołączył(a): sobota 31 stycznia 2009, 18:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości