* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest pn lip 28, 2014 13:48

Strefa czasowa UTC+1godz.

Zapraszamy do skorzystania z nowej usługi trasy.prawojazdy.com.pl. Każdy użytkownik, który doda trasę egzaminacyjną po weryfikacji
przez moderatora (ella) otrzyma 14-dniowy dostęp do platformy elearningowej e-kierowca.pl - kurs kategorii B.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn sty 29, 2007 20:25 
Awatar użytkownika

Witam, mam pytanie
mianowicie- nie posiadam jeszcze dowodu osobistego, a mój paszport został wydany około 7 lat temu i nie ma w nim numeru pesel. Jakie dokumenty muszę mieć przy sobie aby zapisać się na egzamin.

I jeszcze jedno, co dzieje się z papierami które wypełnia lekarz podczas egzaminu ? Mam je sam zabrać z ośrodka czy one już są w MORD'zie ?

Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 29, 2007 20:37 
Moderator
Awatar użytkownika

1.wniosek na specjalnym druku (druk dostępny w WORD),
2.dowód uiszczenia opłaty za egzamin,
3.wyraźną fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, przedstawiającą osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami w taki sposób, aby ukazywała głowę w pozycji lewego półprofilu i z widocznym lewym uchem z zachowaniem równomiernego oświetlenia,
4.orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami,
5.zaświadczenie o ukończeniu kursu dla kandydatów na kierowców
6.do wglądu dowód osobisty osoby zapisywanej lub paszport (z załączonym zaświadczeniem o zameldowaniu i nr pesel)

Cytuj:
jeszcze jedno, co dzieje się z papierami które wypełnia lekarz podczas egzaminu ?

Lekarz podczas egzaminu :?: :roll:

Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 29, 2007 20:47 

sam zabierasz z ośrodka zaświadczenie lekarskie i zanosisz razem do miejsca egzaminowania ze wszystkimi papierami co napisał mój poprzednik. bynajmniej tak było u mnie.
btw, jak nie masz 18 lat to potrzebujesz pisemnej zgody rodziców na przeprowadzenie egzaminu.
pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 29, 2007 21:10 

ucybucy pisze:
btw, jak nie masz 18 lat to potrzebujesz pisemnej zgody rodziców na przeprowadzenie egzaminu.
pozdrawiam

Tylko w przypadku, kiedy egzamin miałby się odbyć przed ukończeniem 18 lat, a na kat. B jest to niemożliwe.

Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 29, 2007 21:31 

wiesniak pisze:
ucybucy pisze:
pozdrawiam

Tylko w przypadku, kiedy egzamin miałby się odbyć przed ukończeniem 18 lat, a na kat. B jest to niemożliwe.

niekoniecznie. owszem, egzamin nie może się odbyć przed ukończeniem 18 roku życia, ale zapisać możesz się wcześniej, aby zająć sobie termin odpowiednio wcześniej, aby był tuż po urodzinach.

Tytuł:
PostZamieszczono: wt sty 30, 2007 00:19 

No jasne, że można wcześniej, ale nie liczy się termin zapisania tylko termin egzaminu. Od rodziców dostaje się ewentualną zgodę na przeprowadzenie egzaminu (jak sam napisałeś), a nie na zapisanie się na niego :wink: .
Sam się zapisywałem kiedyś przed 18-tka (tzn instruktor mnie zapisał) i nie musiałem mieć żadnego pozwolenia. Byłoby to po prostu bez sensu.

Tytuł:
PostZamieszczono: wt sty 30, 2007 16:48 
Awatar użytkownika

ella pisze:

Cytuj:
jeszcze jedno, co dzieje się z papierami które wypełnia lekarz podczas egzaminu ?

Lekarz podczas egzaminu :?: :roll:

oczywiście chodziło mi o papiery z badania lekarskiego w czasie kursu (nie egzaminu) ot taki błąd =-)

a co do wieku, mam już 18 lat ale dowód do odebrania dopiero za 20 dni...

dzięki za odpowiedź

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lut 07, 2007 22:12 
Awatar użytkownika

Byłem w Urzędzie Miasta po zaświadczenie, dowiedziałem się że kosztuje 17 zł. Naszczęście dowód był do obioru zamiast po 30 dniach był już dziś.

Tytuł:
PostZamieszczono: śr mar 14, 2007 09:48 

witam mam pilne pytanie bo mam przed soba ten wniosek do zapisania sie na egzamin i niewiem co mam tam wpisac:(... Konkretnie niewiem co mam napisac w nazwie organu wydajacego mieszkam w Ząbkach, moj powiat to Wołomin i czy mam tam wpisac poprostu Wydział Komuniacji czy np Starostwo Powiatu Wołomińskiego?? Prosze o pilna odpowiedz bo jade zapisac sie za 30min a jade do Łomży a tam mi nie powiedza co i jak:/

Z góry wielkie dzięki za pomoc:)

Tytuł:
PostZamieszczono: śr mar 14, 2007 15:12 

Jeżeli jeszcze jakimś cudem nie pojechałeś, to prawdopodobnie ma to być Starosta wołomiński. Przynajmniej u mnie tak jest (tzn starosta, wołomiński już nie).

Tytuł:
PostZamieszczono: śr mar 14, 2007 22:49 

no juz wrocilem ale napisalem wydzial komunikacji i tyle.... nic mi pani w okienku nie powiedziala wiec chyba dobrze:) a tak wogole to musze powiedziec ze ta Lomza to bardzo mile miasto szczegolnie po 18 jak juz prawie nikt nie jezdzi:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.