* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest wt lip 22, 2014 19:08

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob wrz 23, 2006 20:16 

Czy osoby dotknięte padaczką mogą mieć prawo jazdy ? Mocno mnie to trapi a nigdzie nie moge znalezć odpowiedzi na swoje pytanie :)

Tytuł:
PostZamieszczono: sob wrz 23, 2006 20:22 
Awatar użytkownika

Chyba najlepiej byloby zadzwonic i zapytac lekarza, ktory zajmuje sie badaniami kierowcow.

Tytuł:
PostZamieszczono: sob wrz 23, 2006 21:02 

Witam. Przepraszam - nie jestem lekarzem, jestem przekonany, gdyby lekarz wiedział, że kandydat na kierowcę jest chory na padaczkę - odmówiłby wydania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem. Ale gdyby wiedział - kandydat nie powie, a pobieżne badania nie wykażą tej choroby. Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: sob wrz 23, 2006 21:11 
Moderator
Awatar użytkownika

Aktywna narkomania i choroba alkoholowa w 100% uniemożliwiają prowadzenie pojazdu.
Natomiast ine choroby, jak cukrzyca, padaczka i pewne dolegliwości układu krążenia, wymagają indywidualnej oceny lekarza.

Warto poczytać
http://www.padaczka.net/gazety/nr31/artykul.html
Cytuj:
...istnieje ryzyko utraty prawa jazdy i ubezpieczenia przy zatajeniu tej choroby

PostZamieszczono: śr kwie 06, 2011 09:21 

odświeżam
Witam szczerze mówiąc ja NIESTETY posiadam tą dolegliwość i biorę leki już kilkanaście lat
byłem u neurologa i zapytał jak dawno miałem napad powiedziałem że 4 lata temu powiedział że jeśli istnieje taka sytuacja u mnie to wystawi mi zaświadczenie że częściowo jestem zdrowy i moge przystąpić do prowadzenia samochodu.Więc nie ma co się martwić aha powiedział też że zmiejszy dawkę jesli jest tak u was to spokojnie musicie tylko popytać lekarza
Pozdrawiam

PostZamieszczono: pt kwie 08, 2011 20:02 

Rider23 pisze:
odświeżam
Witam szczerze mówiąc ja NIESTETY posiadam tą dolegliwość i biorę leki już kilkanaście lat
byłem u neurologa i zapytał jak dawno miałem napad powiedziałem że 4 lata temu powiedział że jeśli istnieje taka sytuacja u mnie to wystawi mi zaświadczenie że częściowo jestem zdrowy i moge przystąpić do prowadzenia samochodu.Więc nie ma co się martwić aha powiedział też że zmiejszy dawkę jesli jest tak u was to spokojnie musicie tylko popytać lekarza
Pozdrawiam

Wreszcie jakieś dobre informacje dla chorych na epi. Jeszcze w tamtym roku(2010) nie było takich wpisów na żadnym forum.

A co, do zmniejszenia dawki leku, to w projekcie rozporządzenia ujęto to w następujący sposób:

6. W okresie korekty leczenia pod kontrolą lekarza specjalisty neurologa wskazane jest
wstrzymanie się od kierowania pojazdem.

Co, prawda nie bezwzględny zakaz ale, lepiej może nie prowadzić samochodu prze kilka miesięcy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.