* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest pt paź 31, 2014 16:26

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw lut 23, 2006 20:49 

Zrobilem kilka zdjec Fiata Pandy, potem opisalem:

-swiatla przednie i tylne
-dzwignie do obslugi swiatel
-dzwignie do obslugi wycieraczek i spryskiwaczy
-czesc przyciskow na desce rozdzielczej
-no i oczywiscie to co pod maska.

mozecie to zobaczyc na tej stronie:

http://www.forex24.pl/panda/

Moze sie komus przyda, szczegolnie jak jest z Wroclawia, bo tu sa do wyboru, albo Fiaty Panda albo Punto.

Ps. Napiszcie jak wam sie podoba.

forex24

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 23, 2006 21:20 
Moderator
Awatar użytkownika

Dzięki.
Super sprawa bo chyba świateł w Pandzie nam tu na forum brakowało.
Dorzucimy ten link do naszego działu FAQ, żeby był zawsze pod ręką.

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 23, 2006 22:09 
Awatar użytkownika

dziękuję forex24- zrobiłeś super pomoc, bardzo mi się przyda! Już rozjaśniło mi się nieco z wycieraczkami.
Powiedz jeszcze w którym miejscu są światła przeciwmgielne przednie, bo w Pandzie na której ćwiczę nie ma przednich, a na egzaminacyjnych podobno są( nowszy model).

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 23, 2006 22:38 

quatro pisze:
dziękuję forex24- zrobiłeś super pomoc, bardzo mi się przyda! Już rozjaśniło mi się nieco z wycieraczkami.
Powiedz jeszcze w którym miejscu są światła przeciwmgielne przednie, bo w Pandzie na której ćwiczę nie ma przednich, a na egzaminacyjnych podobno są( nowszy model).

Światła przeciwmglowe przednie nie sa wymagane, jezeli sa to nie w grupie reflektora przedniego tylko oddzielnie, najnizej polozone swiatla, trudno nie rozpoznac :).

np.
http://www.caradisiac.com/media/images/le_mag/mag187/fiat_panda_1.jpg

albo tu

http://www.bullbars.nl/Fiat-Panda-folder-voor-web2.jpg

(to te ponizej tablic rejestracyjnych)

forex24

Tytuł:
PostZamieszczono: sob lut 25, 2006 13:11 

Nie wiem czy dobrze myśle ale światła przeciwmgielne przednie i tylne włącza się z deski rozdzielczej. Tam gdzie masz przyciski do halogenów i tym podobnych
http://www.trader.pl/view-picture.asp?C ... -316-2.jpg
Nie wiem czy dobrze ale wsród tych przycisków gdzie jest włącznik świateł awaryjnych powinny być przeciwmgielne

Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lut 26, 2006 23:58 

Cubaza pisze:
Nie wiem czy dobrze myśle ale światła przeciwmgielne przednie i tylne włącza się z deski rozdzielczej. Tam gdzie masz przyciski do halogenów i tym podobnych
http://www.trader.pl/view-picture.asp?C ... -316-2.jpg
Nie wiem czy dobrze ale wsród tych przycisków gdzie jest włącznik świateł awaryjnych powinny być przeciwmgielne

Tak, w Fiatach Panda wyposazonych w swiatla przeciwmgielne przednie wlacza sie je przyciskiem na desce rozdzielczej.
tj.
http://www.forex24.pl/panda/obrazki/przeciwmgielne.jpg
(przyciskiem F)

forex24

Tytuł:
PostZamieszczono: śr mar 01, 2006 21:44 

Hehe jako informatyk instruktor, u ktorego robie kurs zaproponowal czy nie zrobie mu strony www bo juz ma przestazala ... wlasnie tez robilem mu na stronie opis samochodu swiatla co i jak :) ale musze powiedziec ze dokladniej to opisales :)

brawo :roll:

Tytuł:
PostZamieszczono: czw mar 02, 2006 11:04 

Mała korekta do opisu dźwigni zmiany świateł.
Pkt. 6 Sygnał świetlny - działa niezależnie od wszystkich innych świateł. Co więcej - można go uruchomić nawet bez kluczyka w stacyjce, wystarczy pociągnąć dźwigienkę do siebie. Tak jest we wszystkich autach i tyczy się również sygnału dźwiękowego.
Pkt. 7 Nie światła parkowania a światła postojowe. Nie ma w przepisach określenia "światła parkowania".

Tytuł:
PostZamieszczono: czw mar 02, 2006 13:03 

njoy pisze:
Mała korekta do opisu dźwigni zmiany świateł.
Pkt. 6 Sygnał świetlny - działa niezależnie od wszystkich innych świateł. Co więcej - można go uruchomić nawet bez kluczyka w stacyjce, wystarczy pociągnąć dźwigienkę do siebie. Tak jest we wszystkich autach i tyczy się również sygnału dźwiękowego.
Pkt. 7 Nie światła parkowania a światła postojowe. Nie ma w przepisach określenia "światła parkowania".

W porządku racja co do punktu 7 poprawie, dzieki za korekte. Co do punktu 7 nie jest tak jak mowisz poniewaz producent Fiata Panda okresta "swiatla postojowe" w swoich instrukcjach obslugi mianem "swiatel parkowania", ale w sumie w polsce bardziej popularna jest nazwa swiatla postojowe wiec zmienie rowniez.

forex24

Tytuł:
PostZamieszczono: wt sie 29, 2006 21:15 
Awatar użytkownika

tzn że jak chcę włączyć światła przeciwmgielne tylne to przyciskam tylko ten przcisk na desce rozdzielczej (ten któy wskazaliście).. czy dodatkowo dźwignia do zmiany światel ma być w jakieś ściśle okreslonej pozycji? Własnie analizuję schemtaty na któych przedstawione są światła w Pandzie i tak mnie to zastanowiło.

Tytuł:
PostZamieszczono: wt sie 29, 2006 21:28 
Awatar użytkownika

Światła przeciwmgłowe tylne da się włączyć dopiero, kiedy włączone są światła mijania i/lub przeciwmgłowe przednie.

Nie jestem już aktywnym uczestnikiem tego forum; w sprawach nadzwyczajnych – PW.

Tytuł:
PostZamieszczono: sob paź 28, 2006 21:32 

mam pytanie, które światła w pandzie włącza sie bez przekręcania kluczyka,a jakie z kluczykiem. bo juz mi się wsztstko pomieszało :help:

Tytuł:
PostZamieszczono: sob paź 28, 2006 22:22 
Awatar użytkownika

bez kluczyka działają : awaryjne, postojowe, pozycyjne

z kluczykiem: kierunkowskazy, mijania, drogowe, stopu, przeciwmgłowe, cofania

nie jestem pewien co do oswietlenia tablicy rejestracyjnej :P mam nadzieje ze nic nie pokręciłem

Tytuł:
PostZamieszczono: ndz paź 29, 2006 09:27 
Awatar użytkownika

forex24 pisze:
njoy pisze:

Co do punktu 7 nie jest tak jak mowisz poniewaz producent Fiata Panda okresta "swiatla postojowe" w swoich instrukcjach obslugi mianem "swiatel parkowania", ale w sumie w polsce bardziej popularna jest nazwa swiatla postojowe wiec zmienie rowniez.

I tu zrobisz błąd.
Światła postojowe można włączyć po jednej stronie pojazdu bliżej osi jezdni, pod warunkiem, że pojazd lub zespół pojazdów nie przekracz dł.6m.
W Pandzie tak jak w Punto nie można włączyć świateł postojowych bo poprostu ich nie ma.
Natomiast można włączyć światłą pozycyjne w ten sposób, że nie będzie potrzebny kluczyk w stacyjce.

Tytuł:
PostZamieszczono: ndz paź 29, 2006 09:36 

W Pandzie są światła postojowe.
Włącza się je poprzez ustawienie przełącznika świateł w pozycję świateł pozycyjnych i przestawienie dźwigienki kierunkowskazów w żądaną stronę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.