Zmieniłem adres zamies, czy musze wyrabiać nowe prawo jazdy?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Zmieniłem adres zamies, czy musze wyrabiać nowe prawo jazdy?

Postprzez Khalam » środa 19 października 2005, 23:07

Witam, mam prawojazdy od 2 lat, pare dni temu zmieniłem adres zamieszkania, Czy w związku z tym muszę wyrabiać od nowa prawojazdy???
Khalam
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 19 października 2005, 23:03

Postprzez mazak » środa 19 października 2005, 23:45

Jeśli masz od dwóch lat - czyli plastik - to niestety tak :cry: , nie muszisz dawać zdjęcia, mają w kompie, ale masz na to 30 dni od daty zmiany adresu zamieszkania.
JEŚLI WIERZYSZ, ŻE NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH. TO TRZAŚNIJ OBROTOWYMI DRZWIAMI
mazak
 
Posty: 231
Dołączył(a): środa 05 października 2005, 23:03
Lokalizacja: Warszawa - bemowo

Postprzez cappricio » czwartek 20 października 2005, 07:37

a jesli sie nie zglosi w czasie 30 dni?
(czysto teoretyczne oczywiscie pytanie :) )
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Khalam » czwartek 20 października 2005, 08:42

dzięki za informację:) a nie orientujesz się może ile trwa wyrobienie nowego??? jakie koszta itp?
Khalam
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 19 października 2005, 23:03

Postprzez Tomek_ » czwartek 20 października 2005, 09:44

ok 2 tygodni. Cena to 74+1 zl.
Zadzwon do wydzialu komunikacji i zapytaj.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gostek » czwartek 20 października 2005, 17:41

pozwólcie że trochę sie wymądrze na ten temat 8)

nie ma ustawowego wymogu posiadania przy sobie dowodu osobistego , tak więc prawo jazdy musi zawierać aktualne dane ze wzgledu na to ze jest to jedyny dokument który poswiadcza naszą tozsamość np przy kontroli drogowej


:wink:

zrewszta tak jest przy każdym innym dokumencie każda zmiana musi byc zgłoszona w odowiednim czasie tak żeby wsztsko co w nim jest zawarte było zgodne z prawdą :roll:
gostek
 
Posty: 158
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2005, 16:05

Postprzez mazak » czwartek 20 października 2005, 21:21

niestety gostek nie masz racji, prawo jazdy w myśl ustawy nie jest w polsce dokumentem tożsamości (tak jak i leg. studencka). Policjant sprawdzając kierowcę w CBD Centralny Bank Danych, będzie miał aktualny adres zameldowania i ... jeżeli będzie upierdliwy może wystawić mandat do 100 zł. Za brak aktualnego adresu meldunkowego nie można zabrać prawa jazdy. A jak wiadomo policjanci dzielą się na ludzi i...... Mam nadzieję, że traficie na tych pierwszych. :wink:
acha, jeszcze jedno - dane nasze można potwierdzić ustnie. Pytają o dane które są tylko nam znane (nazwisko panieńskie matki i takie tam)
JEŚLI WIERZYSZ, ŻE NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH. TO TRZAŚNIJ OBROTOWYMI DRZWIAMI
mazak
 
Posty: 231
Dołączył(a): środa 05 października 2005, 23:03
Lokalizacja: Warszawa - bemowo

Postprzez gostek » czwartek 20 października 2005, 21:32

a czy ja powiedziałem że prawo jazdy stwierdza tożsamość - ja powiedziałem że prawo jazdy to dokument poswiadczający tozsamość

zobacz na ten temat w ksiązce W. Kotowskiego "Ustawa Prawo o ruchu drogowym . Komentarz praktyczny" Warszawa 2002 s. 604 8)

a co do dok. stwierdzających tożsamość polecam orzecznictwo do co prawda juz skreslonego ale zawsze artykułu 32 ustawy o ewudencji ludnosci i dowodach osobistych:) 8) :wink:
gostek
 
Posty: 158
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2005, 16:05

Postprzez mazak » czwartek 20 października 2005, 21:45

A tu się znów mylisz, prawo jazdy to dokument poświadczający możliwość prowadzenia pojazdów danej kategorii. Jak zapewne śledzisz na bieżąco przepisy to Wiesz zapewne, że czeka nas kolejna wymiana prawa jazdy - dostosowująca nas do wymogów Unii Europejskiej, gdzie prawo jazdy jest dokumentem potwierdzającym tożsamość. Tak czy siak będziemy wszyscy musieli zmienić prawko na te z dwoma zdjęciami i kodem kreskowym. :P
JEŚLI WIERZYSZ, ŻE NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH. TO TRZAŚNIJ OBROTOWYMI DRZWIAMI
mazak
 
Posty: 231
Dołączył(a): środa 05 października 2005, 23:03
Lokalizacja: Warszawa - bemowo

Postprzez gostek » czwartek 20 października 2005, 21:59

kurcze ale ty jestes uparty:)
zmuszasz mnie do zagłebienia sie w ten temat w istocie jestem na bierzaco w tych sprawch a z jakiego powodu nie chce tłumaczyć 8) i ujawniać 8)

to że prawo jazdy jest dokumentem poswiadczającym mozliwośc prowadzenia pojazdów danej kategorii to prawda ale jest to tylko część definicji tego specyficznego dokumentu urzędowego :roll: który tak naprawdę jest decyzja administracyjną , dlaszą def częscią jest własnie to o czym mówiłem wcześniej czyli to że jest to dokj. poswiadczający tozsamość poświadczający a nie stwierdzający a to róznica bo stwierdz tożsamośc jedynie dowód osobisty


zaraz mi powiesz jeszcze że prawko to dokument bedący potwierdzeniem zdobycia umiejetnoiści prowadzenia pojazdu oraz zdania egzaminu państwowego
i to tez jest prawda tylko że nie o tym była mowa

naprawde zajrzyj co napisał pan Kotowski w swojej książce i zobaczysz ,że mam rację , niestety nie mam jej przy sobie ale jakbym miał to z chęcią bym ci zeskanował i przesłał :wink:
gostek
 
Posty: 158
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2005, 16:05

Postprzez mazak » czwartek 20 października 2005, 22:14

[quote="gostek"]kurcze ale ty jestes uparty:)
nie chce tłumaczyć 8) i ujawniać 8)
.... róznica bo stwierdz tożsamośc jedynie dowód osobisty
[b]Spoko tak tylko się droczę.... , a jeszcze paszport ???? :wink: - tylko się nie denerwuj :? Pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
JEŚLI WIERZYSZ, ŻE NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH. TO TRZAŚNIJ OBROTOWYMI DRZWIAMI
mazak
 
Posty: 231
Dołączył(a): środa 05 października 2005, 23:03
Lokalizacja: Warszawa - bemowo

Postprzez gostek » czwartek 20 października 2005, 22:21

Paszprt mówisz :D to dokument poswiadczający obywatelstwo polskie a nie jak niektórzy sądzą je stwierdzający :D :D :D

zobacz orzeczenie Sądu Najwyzszego z 22 marca 1995 ROKU

ALE NIEKTÓRZY zapewne z toba na czele sądzą inaczej :P

również pozdrawiam :wink:
dobrze że ta dyskusja wywiazała się akurat w tym dziale "Luźna gadka" hehe
gostek
 
Posty: 158
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2005, 16:05

Postprzez mazak » czwartek 20 października 2005, 22:37

Ponieważ to luźna gadka... to jeszcze powiem tylko, że w takim razie wszyscy którzy podeszli do egzaminu na prawo jazdy z paszportem jako dokumentem tożsamości, mają nie ważny egzamin. O kurde to ja już 16 lat jeżdzę o tym nie wiedząc. :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam Cię gorąco, 3maj się i nie daj grypie. :D :D
JEŚLI WIERZYSZ, ŻE NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH. TO TRZAŚNIJ OBROTOWYMI DRZWIAMI
mazak
 
Posty: 231
Dołączył(a): środa 05 października 2005, 23:03
Lokalizacja: Warszawa - bemowo

Postprzez Khalam » piątek 21 października 2005, 08:21

poszedłem wo urzędu miasta i okazało się że zamiast gulic 75zł i czekać dwa tygodnie moge dać 25zł, znaczek za 5 zł, poczekać 5 dni i dostać prawojazdy międzynarodowe:) ale ten naż kraj pojechany:)
Khalam
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 19 października 2005, 23:03

Postprzez Tomek_ » piątek 21 października 2005, 09:52

Tak, ale prawojazdy miedzynarodowe jest wazne tylko razem z prawem jazdy krajowym. Bez niego jest bezuzyteczne.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości