zgubiłem prawo jazdy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

zgubiłem prawo jazdy

Postprzez baszek » poniedziałek 17 października 2005, 16:04

Witam
Zgubiłem dzisiaj prawo jazdy. Chciałem się dowiedzieć co robić ???? Może jak ktoś znajdzie to wyśle mi do domu ? Jest taka szansa? A jak nie to co musze zrobić.

Z góry dzięki
baszek
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 28 sierpnia 2005, 14:44

Postprzez Tomek_ » poniedziałek 17 października 2005, 16:11

...a jak nie to musisz myslec.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gostek » poniedziałek 17 października 2005, 17:00

radziłbym udać się na policję zgłosić o zaginięciu takiego a takiego prawa jazdy a potem naszykować kasę i iśc do wydziału komunikacji

zgoidnie z prawem masz 30 dni na zawiadomienie o tym fakcie własiwego staroste czyli w wydziale komunikacji
masz prawo do otzrymania tzw. wtórnika prawa jazdy - warunek musisz złozyć oswiadczenie o utracie prawa jazdy
potem wniosek o wydanie wtórnika
dowód wpłaty :( niestety no i zdjecie
gostek
 
Posty: 158
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2005, 16:05

Postprzez Wirus » poniedziałek 17 października 2005, 17:35

dokładnie. Pierwsze co robisz to natychmiast zgłaszasz zaginięcie na policję, żeby nikt nie użył prawka do złych celów. A z tym pójściem do wydziału komunikacji to ja bym się wstrzymał ze 2 tygodnie, gdyż bardzo czesto się zdarza (szczególnie gdy zgubiłes cały portfel z prawkiem w środku), że złodziej/znalazca odsyła dokumenty w zwykłym liście. Mój kumpel wydał ponad 100zł za nowe dokumenty a po 2 tygodniach dostał listem stare, więc cierpliwość jest cnotą. Ale na policję to momentalnie.
"Jeślii myślisz, że zdążysz
Pomyśl, że nie zdążysz ;)"
Avatar użytkownika
Wirus
 
Posty: 41
Dołączył(a): niedziela 11 września 2005, 16:36
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 17 października 2005, 18:05

Ja tez zgubilem dowod rejestracyjny/oc i zglosilem policji po czym odczekalem z tydzien i jakis koles przyniosl mi dukumenty. Oczywiscie pozniej trzeba to odkrecic z policja.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez baszek » poniedziałek 17 października 2005, 18:19

Spox - już mam prawko - znalazła je sąsiadka :-)
baszek
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 28 sierpnia 2005, 14:44

Postprzez cappricio » poniedziałek 17 października 2005, 20:30

normalnie mi rece ze smiechu opadly.................... lol2 lol2 lol2 lol2 lol2 lol2.......
coz za beztroska lol2 :D:D:D:D:D
gratuluje spostrzegawczej sasiadki :D dobrze, ze prawko zimy nie doczekalo na zimnym korytarzu w bloku, bo jeszcze by popekac moglo......

lol2
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 17 października 2005, 21:12

A ja mam dziwne przeczucie, że Baszek wcale tego prawka nie zgubił, tylko chciał się dowiedzieć, co by było, gdyby zgubił. Albo chciał nas sprawdzić, czy wiemy. ;) :D

Cappricio, a z tą sąsiadką to co takiego śmiesznego? :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez cappricio » poniedziałek 17 października 2005, 21:30

no ja nie wieeeeeeeem :oops: bo to takie radosne i beztroskie :lol:
tutaj wszyscy od razu powaznie pomoc chca, a jemu sasiadka oddala :D:D:D
no tak radosnie po prostu :D
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cpbii » środa 19 marca 2008, 18:33

Jak się zgubi dokumenty tożsamości lub zostaną one skradzione (dowód osobisty, prawo jazdy, książeczkę wojskową, paszport,...) dla własnego bezpieczeństwa trzeba zawsze zgłosić ich utratę także w Banku - po to, żeby wprowadzili numery do międzybankowego Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.
System ogranicza możliwości ich późniejszego wykorzystania do celów przestępczych popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która dokumenty utraciła (np. wzięcie kredytu na nasze nazwisko...).
To pozwoli Państwu znacznie ograniczyć niektóre bardzo dokuczliwe konsekwencje utraty dokumentów.
Szczegóły są na stronie: http://www.dokumentyzastrzezone.pl.
cpbii
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 19 marca 2008, 18:28

Postprzez Picek » środa 19 marca 2008, 20:28

gostek napisał(a):...zgoidnie z prawem masz 30 dni na zawiadomienie o tym fakcie własiwego staroste czyli w wydziale komunikacji...

Nieprawda :!:

Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym:

Art. 98.
1. Osoba posiadająca uprawnienie do kierowania pojazdem jest obowiązana niezwłocznie zawiadomić starostę o utracie prawa jazdy, pozwolenia do kierowania tramwajem, o zniszczeniu tych dokumentów w stopniu powodującym ich nieczytelność, a także zmianie stanu faktycznego wymagającego zmiany danych w nich zawartych.

2. W sytuacji, o której mowa w ust. 1, starosta, na wniosek osoby uprawnionej, wydaje za opłatą wtórnik dokumentu pod warunkiem:

- złożenia, pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania, oświadczenia o utracie dokumentu;

- zwrotu zniszczonego dokumentu albo

- zwrotu dokumentu wymagającego zmiany danych.
instruktor kat.B, Gdańsk - elkaschool
Avatar użytkownika
Picek
 
Posty: 45
Dołączył(a): wtorek 04 kwietnia 2006, 20:27
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości