* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest czw gru 18, 2014 05:03

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: prawko w zimie
PostZamieszczono: śr lis 17, 2004 19:04 
Awatar użytkownika

Witam, chcę rozpocząć kurs na prawo jazdy w listopadzie lub grudniu. Co sądzicie o robieniu kursu i zdawaniu 1 egzaminu w miesiącach zimowych? Czy warto poczekać do wiosny, kiedy to pogoda na pewno nie będzie przeszkadzać w szkoleniu i zdawaniu egzaminu? Może ktoś miał jakieś przykre doświadczenia z tym związane :wink: pozd.'

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 17, 2004 19:22 

Z jednej strony nauka w jakichkolwiek trudniejszych warunkach przynosi korzyści, bo kiedy się w takich warunkach nauczymy, to potem w normalnych będzie to jeszcze łatwiejsze. A na dodatek na średnio odśnieżonym placu gorzej widać linie (jeżeli w ogóle widać) i egzaminatorowi trochę trudniej się przyczepić (chociaż z drugiej strony może być i na odwrót - wtedy można trafić na takiego, co za wszelką cenę będzie chciał wmówić, że się na tę niewidoczną linię najechało).

Ale jednak ja bym nie chciał zimą ani robić kursu, ani zdawać egzaminu. Co prawda swój drugi zdawałem wczesną zimą, ale tylko dlatego, że nie było śniegu i nie zapowiadali go. W przeciwnym razie chyba poczekałbym do wiosny, chociaż nie wiem.

Nie chcę Cię do niczego namawiać - ja bym na Twoim miejscu poczekał, ale zdaję sobie sprawę z tego, że chęć jak najszybszego zdobycia prawka jest silniejsza. :D

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 17, 2004 19:36 
Awatar użytkownika

chyba najlepszym rozwiazaniem byloby zrobic kurs zima a zdawac na wiosne. wtedy opanujesz jazde w trudniejszych warunkach (i juz nie bedziesz zaskoczony tym ze na sniegu opony maja mniejsza przyczepnosc itd.) a egzamin bedziesz zdawac w lepszych warunkach niz zima.

Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 17, 2004 19:59 

Ja zaczynałam kurs końcem czerwca a egzamin zdałam w grudniu, więc na kursie miałam 2 w 1 :) Zimą mozna się nauczyć jak jeździć w gorszych warunkach, z 2 strony trzeba jeździć wolniej i wiele ostrozniej. Przykrych doświadczen nie mam, jak zdawałam był mrozik i padał snieg :)

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 17, 2004 20:51 
Moderator
Awatar użytkownika

Nikos, jak zaczniesz kurs w grudniu to na pewno skończysz go gdzieś w lutym. Jazda w takich warunkach to plus dla ciebie, bedziesz wiedział jak to jest jeździć w trudnych warunkach. Zanim poczekasz w kolejce na egzamin to już bedzie wiosna :D

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 17, 2004 22:19 
Awatar użytkownika

Do niedawna prawko wydawało się być odległą przyszłością, teraz gdy w końcu mogę zacząć się o nie starać, z wiadomych przyczyn chciałbym to zrobić jak naszybciej to możliwe. Nie bedę czekał do wiosny, to za długo. Jazda w trudnych warunkach będzie zapewne bardzo pouczająca i mam zamiar zdać przy 1 podejściu i już na wiosne dołączyć do szczęśliwego grona kierowcóe. A poza tym: "Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo" - i tego się bedę trzymał :)

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 17, 2004 22:26 
Awatar użytkownika

A ja zaczęłam kurs w styczniu (pierwsze jazdy koniec stycznia). Uważam, że to był dla mnie najlepszy moment. Jeździłam w różnych warunkach i dzięki temu nie będę się bała jeździć podczas najbliższej zimy.
Zrobiłam tak jak poleca Ci Miros - zaczęłam zdawać wiosną. Właściwie można powiedzieć, że wczesną wiosną - pierwsze podejście 5 marca. Było co prawda zimno, ale świeciło ładne słoneczko, więc warunki sprzyjające jeździe.

Uważam, że kurs zimą, a egzamin na wiosnę to najlepsze rozwiązanie - uczysz się w gorszych warunkach, a zdajesz już w nieco lepszych.

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 17, 2004 22:39 

Masz rację Nikos, nie ma co się bać zimy i czekać (chyba że tak akurat zejdzie, czasem trzeba troche poczekac na termin) ; jak sie nauczysz to i egzamin zima niestraszny. Powodzenia :)

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lis 18, 2004 01:03 
Awatar użytkownika

Ja mam egzamin właśnie zimą, jeszcze się jakoś tego nie boje że zima. Tylko zobaczymy co powiem jak śnieg spadnie. Myślę że nie będzie tak źle.

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lis 18, 2004 01:05 

ja jestem w podobnej sytuacji, chcialem kurs zaczac juz w pazdzierniku, ale mialem operacje reki i dopiero teraz moge probowac krecic kierownica, ale jeszcze musze chodzic na rehabilitacje, wiec pozostaje mi tylko kurs weekendowy i musze sie dowiedziec kiedy takowy startuje (w sumie fajna sprawa - 2 weekendy po 12 godzin + 6 godzin przy kompach w dowolne dni). mam nadzieje zdawac jak najszybciej zeby przed matura zdazyc :).

Tytuł: kurs zimowy
PostZamieszczono: czw lis 18, 2004 16:23 
Awatar użytkownika

Nie ma co się bać zimy, im trudniej tym zdobedziesz większe doświadczenie.Krócej oczekuje się na egzaminy w Wordzie,a i egzaminatorzy są łaskawsi.W osrodkach szkolenia luz a wiec i na jazdę czeka się krócej

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lis 18, 2004 16:36 

To może ja w życiu zbyt często lubię iść na łatwiznę. Nie wiem. :D W każdym razie pomimo że jak najbardziej zgadzam się z tym, że podczas zimowego kursu można się więcej nauczyć, nie chciałbym go wtedy jednak robić.

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lis 18, 2004 20:23 

Witam wszystkich.
Tak sie zlozylo, ze jest to moj pierszy post na tym forum ale czytam go juz od dosyc dawna :wink: . Jestem wlasnie w trakcie kursu i tak wypadnie ze chcac, nie chcac bede zdawal egzamin w zimie. Na poczatku ta perspektywa mnie przerazala, ale w miare jak mijaja kolejne godzinki w samochodzie zaczynam sie z tym oswajac. Musze to podkreslic, ze o moj optymizm jesli chodzi o zdanie egzaminu zawdzieczam instruktorowi, poniewaz na jednej z pierwszych jazd dal mi jasno do zrozumienia, po co jestem U NIEGO na kursie - On mnie uczy, zebym ZDAL egzamin a nie SPROBOWAC zdac egzamin! Uwaza, ze pozytywne nastawienie do egzaminu i opanowanie nerwow to polowa sukcesu. No i ja mu wierze - czytajac Wasze relacje z egzaminow mozna dojsc do wniosku ze na egzaminie najwiekszym wrogiem jest stres. Natomiast jesli chodzi o jazde w trudnych warunkach, to ja mam wybitne szczescie do... niepogody - jazda po zmierzchu w deszczu. Na ponad dwadziescia godzin przejechanych dotychczas tylko podczas dwoch nie padal deszcz. Nie twierdze, ze mam strasznego pecha, bo dobrze wiem, ze o tej porze roku moge trafic na jeszcze gorsze warunki (na kursie albo nie daj Boże na egzaminie :shock: ) ale mysle, ze to mi moze wyjsc tylko na dobre - lepiej uczyc sie w zlych warunkach a pozniej jezdzic przy pieknej pogodzie niz na odwrot :) .
Tyle mojej refleksji na temat kursu prawa jazdy w zimie :) . Co do dawania rad, to nie czuje sie kompetentny aby takowych udzielac. Mysle, ze kazdy powinien sam ocenic swoje mozliwosci pamietajac jednak, ze strach ma (tylko?) wielkie oczy :wink: (patrz: radosne posty po zdanym egzaminie - "nie bylo tak zle")

kursant optymista :D

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lis 18, 2004 23:47 

mnie specjalnie perspektywa jazdy po sniegu nie przeraza, urodzilem sie zima i uwazam ze to najfajniejsza pora roku - pieknie osniezone drzewa, budynki, nie ma zadnych insektow itp. a i mroz bardziej motywuje do dzialania niz upal - a co najwazniejsze mozna sobie na desce pojezdzic, a ze w tym sezonie z powodu kontuzji nie bede mial takiej mozliwosc :( , to chociaz sobie autkiem poszaleje :twisted: .

a tak wogole to zima jak bloto lezy na drogach to wszyscy jezdza wolniej i takie warunki na egzaminie sa raczej sprzyjajace :wink:

Tytuł:
PostZamieszczono: sob maja 27, 2006 18:43 

Polecam rozpoczęcie kursu w zimie :) Ale prawdziwa zima jest w Zakopanem ;) Odkryty asfalt jest tylko na kilku głównych drogach a reszta ulic biała ;) Mialem instruktora, który uwielbiał mi zaciągać hamulec ręczny na razkrętach :D Super się jeździło, tylko źle się parkowało bo były koleiny, lód i zaspy, ale egzamin zdawałm na wiosnę więc nie bylo problemu :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.