* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest niedziela 14 lutego 2016, 00:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: piątek 12 marca 2010, 19:59 
Offline

Rejestracja: piątek 12 marca 2010, 19:56
Posty: 5
Posiadanie Kat. C do czego uprawnia, wkoncu bo po tych zmainach przepisów i dziwnym szkoleniu za 7.5 tys na przewoz rzeczy i osob nierozumiem nic....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: piątek 12 marca 2010, 20:21 
Offline

Rejestracja: sobota 27 lutego 2010, 21:48
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław
Temat wielokrotnie poruszany.

Przeanalizuj poniższy a dowiesz się czego potrzeba:
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16251

_________________
Tomasz

Prawo Jazdy: A B BE C CE
Instruktor: A B C


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: piątek 12 marca 2010, 22:28 
Offline

Rejestracja: piątek 12 marca 2010, 19:56
Posty: 5
ok a bez kursu co mi wolno majac samo C


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sobota 13 marca 2010, 11:30 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 września 2006, 22:01
Posty: 886
Prawo jazdy uprawnia Cię do kierowania pojazdem ciężarowym o DMC pow. 3,5 tony. Ale kierowanie pojazdem, a praca kierowcy to nie to samo.

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sobota 13 marca 2010, 11:41 
Offline

Rejestracja: piątek 12 marca 2010, 19:56
Posty: 5
no ok a czy moge prywatnie jechac np starem 266 albo jakims brdm itd...?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sobota 13 marca 2010, 13:04 
Offline

Rejestracja: wtorek 09 marca 2010, 20:58
Posty: 4
No tak, przecież ci odpowiedział już na to pytanie. Wysil się trochę i spróbuj poczytać ze zrozumieniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sobota 13 marca 2010, 14:33 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 kwietnia 2009, 05:22
Posty: 1044
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska
yogi6661 pisze:
no ok a czy moge prywatnie jechac np starem 266 albo jakims brdm itd...?

Tak.
Borys

_________________
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sobota 13 marca 2010, 15:33 
Offline

Rejestracja: piątek 12 marca 2010, 19:56
Posty: 5
a ktos zna ustawe przepis regulujacy to?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sobota 13 marca 2010, 15:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek 17 stycznia 2006, 19:02
Posty: 7456
Lokalizacja: Kraków
PRD pisze:
Art. 88. 2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:
(...)
5) kategorii C - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sobota 13 marca 2010, 16:48 
Offline

Rejestracja: piątek 12 marca 2010, 19:56
Posty: 5
ok czyli bez ograncizen masowych moge kierowac z tym ze prywatnie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sobota 13 marca 2010, 17:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek 17 stycznia 2006, 19:02
Posty: 7456
Lokalizacja: Kraków
Tak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sobota 13 marca 2010, 18:48 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 września 2006, 22:01
Posty: 886
Uściślając, bo widzę, że zarówno wyszukiwarka jak i google są Ci obce:

Cytuj:
Ustawa o transporcie drogowym określa jednak przypadki, kiedy kierowca nie musi mieć skończonej kwalifikacji wstępnej. Tak jest np., gdy kierowca porusza się pojazdem ciężarowym wykorzystywanym przez siły zbrojne, auto jest poddawane testom np. przez producenta samochodów. Podobnie jest, gdy przejazd odbywa się bez ładunku, np. w celu dokonania naprawy. Ustawa określa też, że nie trzeba mieć skończonej kwalifikacji wstępnej, jeżeli pojazd wykorzystywany jest na użytek osobisty lub gdy służy do przewozu urządzeń niezbędnych kierowcy do jego pracy. Jednak w tym drugim przypadku prowadzenie pojazdu nie może być podstawowym zajęciem kierowcy. Oznacza to, że jeżeli przedsiębiorca przewozi np. urządzenia potrzebne do usuwania drzew, gdyż jego firma świadczy takie usługi, to kierowca takiego pojazdu nie musi mieć kwalifikacji wstępnej. Jego głównym zajęciem jest wycinanie drzew.

Do tego dodałbym kierowców pojazdów wykorzystywanych do szkolenia i egzaminowania.

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group