Egzamin bez kursu?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin bez kursu?

Postprzez Silent » poniedziałek 01 listopada 2004, 21:15

Witam,
W lipcu ukończyłem 18 lat, lecz samochodem jeździć nauczyłem się już znacznie wcześniej, pierwszy raz w pełni samodzielnie jechałem w 13 roku życia, od tamtego czasu bardzo dużo ćwiczyłem na różnych 'opuszczonych' placykach manewrowych, uczyłem się jeździć z dużą prędkością na lotnisku, wchodzić w kontrolowane poślizgi itd. Oczywiście sam się tego nie nauczyłem, uczył mnie ojciec który jest z zawodu kierowcą i na prawku ma wszystkie kategorie.
Wydaje mi się że niepotrzebny jest mi juz kurs bo jazde mam opanowaną przynajmniej na poziomie dobrym, i w związku z tym mam pytanie: czy jest taka możliwość że mógłbym podejść do egzaminu, płacąc tylko za sam egzamin, nie marnując 3 miesięcy czasu na bezsensowne (z mojego punktu widzenia) ćwiczenia, no i oszczędzając przy tym sporą sumę pieniędzy.
Albo czy istnieje jakiś kurs skrócony na którm pozostawałoby udowodnić prowadzącemu kurs że mam opanowane umiejętności których uczy się na kursie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Avatar użytkownika
Silent
 
Posty: 584
Dołączył(a): poniedziałek 01 listopada 2004, 21:06
Lokalizacja: Olsztyn / Trevelmond

Postprzez to ja » poniedziałek 01 listopada 2004, 21:17

Aby móc zapisać się na egzamin musisz mieć przy sobie zaświadczenie o ukończeniu kursu.
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Silent » poniedziałek 01 listopada 2004, 21:38

No tak, ale to jest ogólnikowa teoria, a ja jestem ciekaw czy jest jakieś rozwiązanie dla mojego indywidualnego przypadku, a wiem że takich osób jak np. ja jest dużo więcej.
Avatar użytkownika
Silent
 
Posty: 584
Dołączył(a): poniedziałek 01 listopada 2004, 21:06
Lokalizacja: Olsztyn / Trevelmond

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 01 listopada 2004, 21:40

to ja napisał(a):Aby móc zapisać się na egzamin musisz mieć przy sobie zaświadczenie o ukończeniu kursu.
a jak go uzyskasz to juz Twoja sprawa :P ;)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez to ja » poniedziałek 01 listopada 2004, 21:51

Słuchaj, musisz mieć wystawione zaświadczenie z Ośrodka Szkolenia Kierowców. Tatuś Ci takowego nie wypisze, no chyba, że sam jest właścicielem jakiegoś OSK.

Jeżeli chodzi o moje własne zdanie, to wątpię, żebyś dostał zaświadczenie bez wyjeżdżenia przynajmniej części godzin i odbycia przeszkolenia teoretycznego.
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 01 listopada 2004, 22:04

Jesli Cie nie stac na prawko to poco chcesz je miec? Albo jak Cie stac na ominiecie szkolenia to poco Ci prawko jak mozesz jezdzic bez, na "mandaty" bedzie Cie stac :P :twisted:
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bialy » poniedziałek 01 listopada 2004, 23:14

musisz poszukac jakigos "lewego" osk ktore wystawi ci zaswiadczenie o ukonczeniu kursu, ale nie wydaja mi sie zeby dawali papiery na slepo byle komu, kilka(naście) godzin jazd musisz wyjeżdzic. Uczyłes sie jezdziac na palacach manewrowych i lotnisku a nie w miescie. Twoje umiejetnosci moga byc bardzo dobre, umiesz opanowac samochod ale nie umiesz "walczyc" w ruchu miejskim.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez Sławek_18 » wtorek 02 listopada 2004, 06:44

Niech tylko ella wroci, OJ bedzie miala co robic :D :D :twisted:
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Egzamin bez kursu?

Postprzez mostom » wtorek 02 listopada 2004, 08:48

Silent napisał(a):Wydaje mi się że niepotrzebny jest mi juz kurs bo jazde mam opanowaną przynajmniej na poziomie dobrym, i w związku z tym mam pytanie: czy jest taka możliwość że mógłbym podejść do egzaminu, płacąc tylko za sam egzamin, nie marnując 3 miesięcy czasu na bezsensowne (z mojego punktu widzenia) ćwiczenia, no i oszczędzając przy tym sporą sumę pieniędzy.

Kiedyś można było eksternistycznie zdawać na prawo jazdy - czyli uczyłeś się we własnym zakresie i zdawałeś sam egzamin. Ale na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Kasia » wtorek 02 listopada 2004, 09:06

Ale nawet to "kiedyś" dotyczyło tylko szkolenia teoretycznego, jazdy i tak trzeba było odbyć u instruktora w OSK....
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Morton » wtorek 02 listopada 2004, 09:17

Ciekawe czy twoje umiejetnosci wystarcza ci do sprawnego i przepisowego poruszania sie w ruchu miejskim.
pozdrawiam
Morton
IRC: #prawojazdy (wroclaw.ircx.net.pl)
Morton
 
Posty: 81
Dołączył(a): środa 22 września 2004, 10:56
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez ella » wtorek 02 listopada 2004, 10:53

Twoje umiejetnosci mogą być bardzo dobre, umiesz opanowac samochod ale nie umiesz "walczyc" w ruchu miejskim.

Zgadzam sie z Białym. Żaden instruktor nie weźmie na siebie odpowiedzialności za twoje umiejętności i chyba nie podpisze ci zaświadczenia bez kursu. Swoim podpisem oświadcza, że jesteś przygotowany, a skąd on to może wiedzieć.
Po drugie to jest kasa dla instruktora, jeden kursant więcej :D
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Harry » wtorek 02 listopada 2004, 11:30

Mój instruktor miał takiego ucznia- praktycznie nic go nie musiał uczyć, chłopak wszystko potrafił- i plac i miasto oraz znał teorię, tak że nie jeździł całości godzin. I nie wyżywajcie się tak na chłopaku!!! Sami przecież pisaliście, że tak naprawdę kurs niczego nie uczy!!! :D Może on naprawdę dobrze jeździ?
Sławek_18- Twoje komentarze są poniżej pasa: kurs naprawdę sporo kosztuje, i te pieniądze można przeznaczyć na coś innego- widać, że nie zarabiasz.
Einmal ist keinmal :)

Prawo jazdy kat. B:-)
Harry
 
Posty: 150
Dołączył(a): czwartek 29 lipca 2004, 22:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » wtorek 02 listopada 2004, 13:03

wiesz silent mozesz tak mowic ze bardzo dobrze jezdzisz bo sie cos tam uczyles. niestety przed egzaminem musi zweryfikowac to instruktor, a moze sie okazac ze wcale tak dobrze nie radzisz sobie na drodze, gdzie porusza sie jeszcze w ch... innych samochodow i gdzie trzeba miec oczy dookola glowy. do tej pory jezdziles tylko po parkingach i lotnisku, ale czy znasz przepisy ruchu drogowego? czy potrafilbys przejechac przez zatloczone rondo? czy .....? jest mnostwo sytuacji ktore poznajesz wlasnie na kursie, podczas jazdy na miescie.

ja bym sie zapisac na kurs i pogadal z instruktorem. jak sie okaze ze jezdzisz dobrze i dajesz sobie rade to niech instruktor podpisze ci te reszte godzin i bedzie po klopocie.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Silent » wtorek 02 listopada 2004, 14:50

miros napisał(a):czy znasz przepisy ruchu drogowego? czy potrafilbys przejechac przez zatloczone rondo? czy .....? jest mnostwo sytuacji ktore poznajesz wlasnie na kursie, podczas jazdy na miescie.
Owszem znam, zdawałem już kolejno na karte rowerową i na motorowerową a tam jeśli chodzi o przepisy to trzeba znać przynajmniej te podstawy i zasady.
Co do jazdy w ruchu miejskim, zgodzę się że z wiadomych względów nie miałem okazji się wypróbować w takich warunkach.
Dzięki wszystkim za odpowiedź, a szczególnie tym którzy udzielili odpowiedzi konkretnej a nie mającej na celu szydzenie sobie ze mnie :)
Pozdrawiam serdecznie!
Avatar użytkownika
Silent
 
Posty: 584
Dołączył(a): poniedziałek 01 listopada 2004, 21:06
Lokalizacja: Olsztyn / Trevelmond

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości