Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Postprzez Lamz » piątek 26 lutego 2010, 00:49

Witam,

Zdałem niedawno prawo jazdy, ale niestety z powodu pracy w innym miejscu muszę "zlecić" :P odebranie dokumentu innej osobie :)
Według Pań ze starostwa w Częstochowie muszę mieć druk upoważnienia (po który muszę stawić się z dowodem w starostwie :D ) do odbioru prawa jazdy.
I teraz pobrałem jakiś wzór upoważnienia (podany na tym forum). Czy ten druk musi być jakoś potwierdzony notarialnie czy wystarczy jego wypełnienie (moje dane i dane osoby upoważnionej do odbioru prawa jazdy) ?
Znalazłem też pełnomocnictwo, ale czy ono jest konieczne (w tym wypadku musi być notariusz) ?

Jak wyglądała by procedura gdybym :
1. dał swój dowód osobisty (mam paszport jako drugi ważny dokument) osobie znajomej (zwaną drugą)
2. dał osobie drugiej upoważnienie do odbioru prawa jazdy (bez notariusza)
3. dał osobie kwotę do zapłacenia w kasie
Czy osoba ta posiadając wyżej wymieniony komplet dokumentów będzie w stanie odebrać prawo jazdy ?
Lamz
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 26 lutego 2010, 00:33

Postprzez Morfix » czwartek 04 marca 2010, 17:05

Jak najbardziej tak :)
24grudzień2009 - rozpoczęcie kursu
25luty2010 - pierwsza jazda (Pieszy na pasach)
04marzec2010 -druga jazda (Dwa razy źle skręciłem na drodze jednokierunkowej)
19marzec2010 -trzecia jazda (Przejechałem na czerwonym świetle :D)
17 maj 2010 - Zdałem !!!
Avatar użytkownika
Morfix
 
Posty: 49
Dołączył(a): poniedziałek 16 listopada 2009, 20:40

Re: Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Postprzez azi » wtorek 19 kwietnia 2011, 15:18

witam, odkopię trochę temat jednak to dosyć pilne.
Jutro wyjeżdżam na 4 dni, wracam w sobotę.
Egzamin zdałem 8.04 i w ten sam dzien zaplacilem, wczoraj na stronie
https://www.kierowca.pwpw.pl/
pojawila sie informacja "(4/18/11) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne." Wszyscy moi znajomi czekali 2-3dni od tej informacji do mozliwosci odbioru prawka. Ja dzisiaj zadzwonilem do wydzialu komunikacji, pomijając to że baba powiedziala ze na pewno nie bedzie prawka w tym tygodniu, spytalem czy jesli jednak by bylo moze je odebrac moja mama, bo tak jak mowie jutro wyjezdzam, a chcialbym miec prawko przed swietami. Babka przez telefon stwierdzila ze musze dac mamie upowaznienie wydane przez notariusza...
Czy to prawda? Czy moglbym prosic o linki do dokumentow jakie musi miec moja mama aby móc odebrać za mnie prawo jazdy? Czy bedzie jej potrzebny moj dowod osobisty? nie mam innego dokumentu (paszportu) a tak jak mowie wyjezdzam i moze mi sie dowod przydac.

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
azi
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 19 kwietnia 2011, 15:13

Re: Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Postprzez bobpl » wtorek 19 kwietnia 2011, 15:40

wystarczy miec pelnomocnictwo, druki powinny byc do wziecia w Twoim urzedzie miejskim. Wypisac prawidlowo - wtedy rodzic moze odebrac pj.
30.09.2010 - Data uzyskania uprawnień.
Obecnie: Lanos "Czerwona Rakieta" 1.4 z podtlenkiem LPG ;)
bobpl
 
Posty: 450
Dołączył(a): piątek 24 września 2010, 22:04
Lokalizacja: Łączno. ;)

Re: Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Postprzez azi » wtorek 19 kwietnia 2011, 16:05

który dokument z tej strony www.biznesforum.pl/pelnomocnictwa.php powinienem pobrać i wypełnić? Chodzi o to że do jutra już nie zdążę pójść do urzędu wziąć dokument.
azi
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 19 kwietnia 2011, 15:13

Re: Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Postprzez mk61 » wtorek 19 kwietnia 2011, 16:35

Nic takiego, żadne pełnomocnictwo. Wystarczy tak:
Upoważnienie
Ja, Jan Kowalski, legitymujący się Dowodem Osobistym o numerze XXXXXX, nr. PESEL 999999999 upoważniam Janinę Kowalską legitymującą się Dowodem Osobistym o numerze XXXXXX, nr. PESEL 999999998 do odbioru mojego dokumentu Prawa Jazdy.

Miasto, data, podpis.

Powinno wystarczyć. Ja w taki sposób załatwiam takie sprawy.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Postprzez azi » wtorek 19 kwietnia 2011, 19:30

wydrukowałem taką notkę z danymi zamieszkania , serią dowodu i peselem moim i mamy, w piątek pójdzie i zobaczymy czy wydadzą, dam znać ;)
dzięki za pomoc
azi
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 19 kwietnia 2011, 15:13

Re: Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Postprzez bobpl » wtorek 19 kwietnia 2011, 19:54

@mk61 - w przypadku zalatwiania jakichs spraw w UM bynajmniej u mnie wymagaja pelnomocnictwa. Chociazby do rejestracji auta ostatnio. Ja mam gotowe druki na komp, tylko date zmianiam zawsze :P
30.09.2010 - Data uzyskania uprawnień.
Obecnie: Lanos "Czerwona Rakieta" 1.4 z podtlenkiem LPG ;)
bobpl
 
Posty: 450
Dołączył(a): piątek 24 września 2010, 22:04
Lokalizacja: Łączno. ;)

Re: Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Postprzez mk61 » wtorek 19 kwietnia 2011, 21:02

Pełnomocnictwo jest to oddanie komuś swoich "przywilejów", czyli ktoś może robić co chce na Twoje "konto". Upoważnienie jest w związku ze zrobieniem jednej rzeczy, w tym wypadku samego odbioru dokumentu. Przynajmniej ja tak to sobie rozróżniam i we wszelkich sprawach urzędowych przekazuję upoważnienia. Do tej pory nie było żadnych niejasności.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Postprzez bobpl » wtorek 19 kwietnia 2011, 22:16

@up - pelnomocnictwo dokladnie dotyczy wyrazenia zgody na to aby ktos zalatwial w naszym imieniu dana sprawe lub reprezentował nas przed danym organem.
30.09.2010 - Data uzyskania uprawnień.
Obecnie: Lanos "Czerwona Rakieta" 1.4 z podtlenkiem LPG ;)
bobpl
 
Posty: 450
Dołączył(a): piątek 24 września 2010, 22:04
Lokalizacja: Łączno. ;)

Re: Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Postprzez IceX » czwartek 21 lipca 2011, 20:57

Jako że zdałem wczoraj prawo jazdy , będzie do odbioru za jakieś 2 tygodnie. Tyle że ja wyjeżdżam już w niedzielę i przez miesiąc mnie nie będzie.
W związku z tym chciałem zapytać , jak ma w końcu wyglądać to upoważnienie/pełnomocnictwo? Moja Mama by odebrała za mnie i mi przywiozła na miejsce.
Najlepiej gdyby mi to ktoś opisał od początku do końca bo już zgłupiałem po szukaniu tego w google...

Dziś np instruktor napisał mi żebym napisał ręcznie takie coś:
Upoważniam swoją mamę XYZ legitymującą się dowodem osobistym nr 12345 do odbioru prawa jazdy. XYZ. Oczywiście w odpowiedniej formie z nagłówkiem i datą.
IceX
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 21 lipca 2011, 20:32

Re: Odbiór prawa jazdy - nie osobiście

Postprzez ella » czwartek 21 lipca 2011, 21:04

IceX napisał(a):.
Najlepiej gdyby mi to ktoś opisał od początku do końca bo już zgłupiałem po szukaniu tego w google...

.

szósty post od góry
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości