* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest śr lis 26, 2014 23:54

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr lut 24, 2010 22:43 

Witam Wszystkich,

juz 3 razy podchodzilam do egzaminu na prawo jazdy kat. B w Warszawie i niestety oblalam - 1 raz po godzinnej jezdzie po miescie wymusilam pierwszenstwo, a kolejne 2 razy oblalam na luku (co za wstyd!).
Mam juz dosyc tego egzaminu, stracilam nadzieje ze kiedykolwiek go zdam. Dlatego czytajac o zdawaniu prawa jazdy na Ukrainie zastanawiam sie, czy nie zdawac egzaminu w Egipcie - jade tam w kwietniu na urlop.
Po otrzymaniu egipskiego prawa jazdy w Polsce musialabym zdac egzamin teoretyczny (albo moze i nie, bo egzamin zdawalam w grudniu) i na tej podstawie otrzymalabym polskie prawko.
W necie znalazlam kilka informacji, jakie sa wymogi na zdanie prawa jazdy w Egipcie:

http://www.moiegypt.gov.eg/english/depa ... es/traffic
http://www.propertycommunity.com/forum/ ... egypt.html

Jesli slyszeliscie jak wyglada zdawanie prawka w Egipcie, teoria i praktyka, bede wdzieczna za Wasze opinie i wypowiedzi.

pozdrawiam,

PostZamieszczono: śr lut 24, 2010 22:51 

dorsko pisze:

Jesli slyszeliscie jak wyglada zdawanie prawka w Egipcie, teoria i praktyka, bede wdzieczna za Wasze opinie i wypowiedzi.

pozdrawiam,

Powinni to jakos uregulować z tymi prawami jazdy zagranicznymi, ja (myślę że nie tylko ja) bym nie chciał spotkać na drodze pseudokierowcy ktory nie potrafi nawet poprawnie łuku zrobić.

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lut 24, 2010 23:52 
Awatar użytkownika

Z jednej strony powinni uregulować.... chociaż z drugiej skoro ktoś gdzieś te uprawnienia dostał, a przepisy przecież się specjalnie nie różnią w poszczególnych państwach to nie wiem czemu prawko innego kraju nie miałoby być ważne w Polsce.

Bo osoby, które jadą na koniec świata, żeby zdać to jest margines.

Za to nieuznawanie zagranicznego prawka to byłby chaos, zamęt... strzał w stopę :P

Sytuacja analogowa, tylko na bardziej 'płynnym gruncie' :):
Polska nie uznaje patentów żeglarskich oprócz jedynych słusznych polskich wydawanych przez PZŻ- z reszta rózne teorie spiskowe na ten temat czytałem.... teoretycznie powinna, bo jakieś umowy ja do tego zmuszały, ale jakoś zostało to zapomniane i nigdy nie weszło w życie. Dodatkowo sprawa się komplikuje w wypadku państw typu Szwecja, UK, gdzie patent nie daje konkretnych uprawnień (bo są tam niepotrzebne). A potem wielkie zdziwienie, że nikt nie chce do nas przypływać jachtami. Ogólnie chora sytuacja. PZŻ się tłumaczy właśnie tym, że za granicą wymagania są za niskie i za łatwo takie uprawnienia zdobyć...

Z tym, że z prawem jazdy jest ten problem, że jazda samochodem to nie tylko turystyka i w ogóle inna skala to jest.

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 25, 2010 00:37 
Awatar użytkownika

http://www.youtube.com/watch?v=n5HDItTjFXY

rusel pisze:
realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 25, 2010 00:38 

lith pisze:
Z tym, że z prawem jazdy jest ten problem, że jazda samochodem to nie tylko turystyka i w ogóle inna skala to jest.

Patent zrobilem jak mialem 13 lat , wiec nie sadze zeby wymagania byly jakos szczegolnie wysokie ;) Róznica jest taka że jak patent dostane za przysłowiowe masło to najwyzej się utopię lub uszkodzę komus lodke, a jak ktos w egipcie zda prawo jazdy na wielbłądzie to oprocz tego że siebie to może zabic jeszcze kogos innego w ruchu drogowym w polsce

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 25, 2010 00:59 
Awatar użytkownika

Bareq pisze:
a jak ktos w egipcie zda prawo jazdy na wielbłądzie...

To będzie mógł dosiadać piękne dromadery, a nie jeździć samochodami. Nie ma to jak uważać inne narody za gorsze i zacofane.

Założycielce tematu polecam natomiast artykuł:

http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/29 ... l#pzw_1680

a w szczególności komentarz znajdujący się na samym dole.

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 25, 2010 01:22 
Awatar użytkownika

Bareq pisze:
lith pisze:

Patent zrobilem jak mialem 13 lat , wiec nie sadze zeby wymagania byly jakos szczegolnie wysokie ;) Róznica jest taka że jak patent dostane za przysłowiowe masło to najwyzej się utopię lub uszkodzę komus lodke, a jak ktos w egipcie zda prawo jazdy na wielbłądzie to oprocz tego że siebie to może zabic jeszcze kogos innego w ruchu drogowym w polsce

Pierwszy stopień może nie jest trudny. Ale raczej nikt nie będzie specjalnie w PL zdawał egzaminu, żeby zgodnie z przepisami własny jacht prowadzić na wakacjach, tym bardziej, że często np. ma morzu pierwszy stopień by mógł okazać się niewystarczający... a dalsze juz nie tak szybko i gładko można powbijać.
Poza tym na łódce tak samo mogę pociągnąć za soba spora grupkę ludzi, więc akurat tu nie wodze specjalnie różnicy.
Ale my nie o tym.
;]

Jakiekolwiek ograniczenia w uznawaniu prawa jazdy byłyby wg mnie złym posunięciem. Czemu prawo ma zakładać, że system szkolenia jest słuszny tylko w Polsce, a gdzie indziej się nie znają.

O ile jeszcze ograniczeń z jakis egzotycznych krajów może by nikt prawie nie zauważył to przy takiej Ukrainie już byłby spory problem.

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 25, 2010 08:24 

Bareq pisze:
Powinni to jakos uregulować z tymi prawami jazdy zagranicznymi, ja (myślę że nie tylko ja) bym nie chciał spotkać na drodze pseudokierowcy ktory nie potrafi nawet poprawnie łuku zrobić.

Luk, hmmmm, trzeba zdac sobie sprawe z tego, ze w nie wszystkich krajach europy ten luk jest wymagany. Idac ta drogo mozny by zadac sobie pytanie czy w reszcie / czesci krajow europy ludzie nie potrafia jezdzic ?

Szkolilem goscia z Egiptu, mial egipskie PJ, wiem jakie chlop mial dylematy z przestawieniem sie, w szkole w jakiej wtedy pracowalem przeszedl przez 5 – ciu szkolacych, to tak n amarginesie.

Tak jak pisalem w innym temacie aby modz zarejestrowac sie trzeby w niektorych krajach miec status rezydenta, nie iwm jak jest w Egipcie, w kazdym razie jedno co wiem, to PJ z pewnych krajow nie odpowiada PJ ( a raczej umiejetnosci ) krajow europejskich.

:wink:

PostZamieszczono: czw lut 25, 2010 09:43 

dorsko pisze:
Witam Wszystkich,

juz 3 razy podchodzilam do egzaminu na prawo jazdy kat. B w Warszawie i niestety oblalam - 1 raz po godzinnej jezdzie po miescie wymusilam pierwszenstwo, a kolejne 2 razy oblalam na luku (co za wstyd!).
Mam juz dosyc tego egzaminu, stracilam nadzieje ze kiedykolwiek go zdam.

Nie łam się. Niektórzy zdają za 10-tym. A i tak wyjdzie taniej niż wyjazd zagranicą. Może zrób egzamin na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów - jest łatwiej. I potem (albo przed) kup samochód z automatem.
Borys

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 25, 2010 13:09 
Awatar użytkownika

te sprawy sa uregulowane,
osoby ktore maja prawko wydane przez kraj bedacy strona konwencji wiedenskiej z 1968 roku po prostu wymieniaja dokument na krajowy, jezeli ktos ma prawko wydane przez kraj ktorego tylko wzor jest zgodny z ustaleniami konwencji zdaje tylko teorie i wymienia prawko na krajowe,, jezeli natomiast ktos ma uprawnienia wydane przez jakiegos atamana koczowego w glebokiej azji albo innego wodza winetu to zdaje teorie i praktyke :D

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.