* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest wt paź 21, 2014 23:05

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn lut 08, 2010 10:11 
Awatar użytkownika

Mam zapytanie. Jestem obecnie na stażu absolwenckim, który kończę właściwie za miesiąc. Jestem zainteresowana zrobieniem kursu instruktora kat. B dofinansowanego z urzędu pracy. W tym roku na początku września minie dokładnie 3 lata od zrobienia prawka. Moje pytanie wobec tego brzmi: czy ten kurs mogę rozpocząć kilka miesięcy wcześniej, czy te obowiązkowe 3 lata muszą się liczyć co do dnia? I czy na przykład będąc w trakcie kursu dostanę gdziekolwiek pracę, to będę musiała zwracać urzędowi kasę za ten kurs, czy to po prostu nie będzie miało znaczenia, bo kurs rozpocznę dajmy na to będąc jeszcze bezrobotną?

Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: pn lut 08, 2010 16:13 

na kurs instruktora nauki jazdy możesz zapisać się jeżeli posiadasz prawo jazdy conajmniej od trech lat... czyli zapiszesz się na kurs dzień po tym jak minie trzy lata NIE wcześniej

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lut 17, 2010 22:34 

Kurs możesz rozpocząć jak upłynie już okres trzech lat od otrzymania prawa jazdy. A jeśli chodzi o dofinansowanie z UP to w trakcie trwania szkolenia nie możesz podjąć innej pracy, bo mogą żądać zwrotu kasy i to jest pewne. Nieważne, że byłaś wcześniej bezrobotną. Poza tym musisz znaleźć ośrodek który Cię zatrudni gdy skończysz kurs i zdasz egzamin, takie są wymogi. W ten sposób chcą zwalczyć bezrobocie.

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lut 17, 2010 22:51 
Awatar użytkownika

Dokładnie. Sam ostatnio byłem w PUP zapytać o kilka rzeczy i zawsze odpowiedź brzmiała "jak będzie pan miał pracodawcę, który pana zatrudni". PUP żąda pracodawcy, pracodawca żąda papierka, a papierek żąda pieniędzy na jakiś tam kurs. Kółko się zamyka. Nie ma to jak pomoc dla obywatela.

rusel pisze:
realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.

Tytuł:
PostZamieszczono: śr lut 17, 2010 23:13 
Awatar użytkownika

Pracodawca może wystawić papierek dla PUP, że zatrudni człowieka gdy tylko ten zdobędzie wymagane uprawnienia. Na podstawie tego papierka PUP kieruje człowieka na dany kurs, a po jego ukończeniu zostaje jeszcze trochę papierkowej roboty i ma się daną pracę.

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 18, 2010 01:14 
Awatar użytkownika

A okiem pracodawcy. Przychodzi do niego gościu z ulicy i mówi "Witam. Szukam pracy. Bardzo chętnie bym u was popracował, ale nie mam żadnego doświadczenia i uprawnień do wykonywania tego zawodu. Wystaw mi pan papier, a ja pójdę na kurs."

Ciekawe, który pracodawca się na to zgodzi?

rusel pisze:
realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 18, 2010 07:43 
Awatar użytkownika

Na przykład zdesperowany :D. Jest też opcja, że w przypadku takich umów z urzędem ten jakoś dodatkowo finansuje pracownika przez pewien okres, więc pracodawca mniej na niego wyda. Trzeba by się przejść i zapytać. ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 18, 2010 08:18 

Pójść do OSK który prowadzi kursy instruktorskie oprócz normalnej działalnosci.Taki pracodawca ,,wychowuje,, sobie przyszłego instruktora i jeśli ma w planach w niedługim czasie kogoś zatrudnić jest szansa na pozytywne załatwienie sprawy.

Tytuł:
PostZamieszczono: czw lut 18, 2010 09:52 
Awatar użytkownika

Hmm, no ciekawe. Mojej kumpeli brat robił ostatnio kurs na instruktora właśnie z UP. Zdał go ze 3 tygodnie temu, ale jako instruktor na razie nie pracuje i z tego co kojarzę, to nie zgłaszał się u żadnego pracodawcy (OSK) przed rozpoczęciem kursu... :roll:

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.