* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest pn paź 20, 2014 12:54

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr gru 16, 2009 13:25 

Zastanawiam się nad podjęciem pracy na nowym sprzęcie które ma na wyposażeniu tachograf cyfrowy. wiem jak i gdzie złożyć wniosek o wydanie karty kierowcy mam tylko taki problem bo nigdy nie obsługiwałem czegoś takiego, z tarczką to jest prosta sprawa wypisuje się otwiera kluczyk i wkłada, patrzymy czy tarczka jest od tego tacho i wkładamy po dobrej stronie. a jak jest z nowymi? kiedyś na kursie na przewóz rzeczy był taki film o tacho może macie link, albo chociaż jakieś słowne instrukcje?

Tytuł:
PostZamieszczono: czw gru 17, 2009 17:07 

Sam nie używam cyfrowego , więc nie chcę Ci namieszać, więc zacytuje :wink:

Cytuj:
Po włożeniu karty kierowcy do tachografu cyfrowego ten prezentuje ustawiony czas lokalny oraz czas UTC. Potem tachograf cyfrowy identyfikuje kierowcę i wyświetla jego nazwisko na wyświetlaczu. Następnie można zobaczyć, kiedy ostatni raz karta była wyjmowana. Kolejnym krokiem jest zapytanie tachografu cyfrowego o uzupełnienie danych poprzez wpisy manualne. Wpisy są konieczne, np. w przypadku rozpoczęcia pracy bez uprzedniego włożenia karty do tachografu. Następnie można podać, w jakim kraju rozpoczyna się zmiana. Po tych wszystkich operacjach tachograf przechodzi do standardowego ekranu.

Następnie za każdym razem jak robisz pauzę musisz się pilnować , by ją uruchomić , bodajże trzykrotne naciśnięcie pierwszego przycisku.Zawsze możesz jeszcze zapytać na CB jakbyś miał problem w trasie :P

Tytuł:
PostZamieszczono: czw gru 17, 2009 22:19 

no niby tak cb zawsze pomaga ale tak głupio zaczynać prace i się motać z taka podstawową rzeczą a na kursie był filmik myślałem że tu go znajdę bo ten filmik był zrobiony przez www.prawojazdy.pl

Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 20, 2009 21:13 
Awatar użytkownika

Obsługa tachografu cyfrowego jest bardzo prosta i sam dojdziesz do takiego wniosku jeśli po użytkujesz go z kilka razy. Na pierwszy rzut oka wydaje się to skomplikowane ale tam masz instrukcje na wyświetlaczu i podążasz klikając strzałkami i OK.

W Skandynawii obecnie masowo wymienia się tachografy na cyfrowe. W moim zakładzie pracy w tym miesiącu zamontowali takie urządzenia już w 50 ciężarówkach. Pozostało ok 150 i zrobią to do maja roku następnego.

Tytuł:
PostZamieszczono: wt gru 22, 2009 09:31 

tacho cyfrowe jest obowiązkowe w samochodach produkowanych od 2006r , więc skąd ten pośpiech w firmie , czyżby się przepisy zmieniły?

Tytuł:
PostZamieszczono: wt gru 22, 2009 18:43 
Awatar użytkownika

70% naszego taboru to pojazdy wyprodukowane powyżej 2006 roku. Po prostu starsze się oddaje a bierze się nowe - tak to się wszystko wszędzie kręci i ludzie dzięki temu mają pracę. W pozostałych dlatego że chcą ujednolicić tachografy. Tarcze są bardzo niewygodne i męczące. Firma dla każdemu z nas za darmo wyrobiła takie karty do tachografów.

Tytuł:
PostZamieszczono: ndz sty 17, 2010 14:26 

możecie mi wysłać link do wniosku o wydanie karty kierowcy w necie znalazłem kilka ale się trochę różnią jedne mają 3 inne 4 str i jest jeszcze kilka różnic a gdy złoże zły wniosek to nie będzie uznany i będę musiał odnowa składać a czas leci, i jeszcze jedno pytanie czy po nowym roku kwota za kartę nie wzrosła i jest to dalej 150zł + VAT ?

Tytuł:
PostZamieszczono: ndz sty 17, 2010 15:11 
Awatar użytkownika

http://www.tachograf.pwpw.pl/tach-cmsws/page/?F;157

rusel pisze:
realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.

Tytuł:
PostZamieszczono: ndz sty 17, 2010 16:07 

dzięki szkoda ze nie piszą tam że kwota się zmieniła ale może to znaczy że się nie zmieniła

Tytuł:
PostZamieszczono: ndz sty 17, 2010 16:11 
Awatar użytkownika

http://www.tachograf.pwpw.pl/tach-cmsws/page/?P;203

rusel pisze:
realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.

Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 25, 2010 08:25 

mam takie pytanie a mianowicie mój kod pocztowy w prawie jazdy jest inny niż obecnie w realu porostu się zmianie w dowodzie osobistym również jest stary kod czy to jakis problem nie wymieniłem jeszcze dokumentów mi to nie przeszkadzało ale teraz ITD może mieć jakieś ale gdy bym wymienił któryś z tych dokumentów?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.