* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest pt paź 24, 2014 14:20

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 10:11 

po I chciałem zapytać czym skutkuje jazda samochodem bez uprawnień?
jestem w trakcie zdawania prawo jazdy.. czy jeżeli kieruje pojazdem i jedzie ze mną osoba mająca uprawnienia, może ona mieć problemy przez to w czasie przypadkowej kontroli drogowej?

po II czy istnieje coś takiego, że mogę poruszać się samochodem z osobą która ma uprawnienia przez "dłuższy okres" i jedzie ze mną jako pasażer (ukończyłem kurs na prawo jazdy, czekam na egzamin praktyczny) ?
wiem, że w jakimś kraju jest coś takiego, że jeśli zapisze się na prawo jazdy to można kierować pojazdem ale tylko z osobą posiadającą uprawnienia przez "X" lat...

prosiłbym o info.. pozdrawiam :)

ps. wiem, że podobno jazda bez uprawnień to 500zł mandatu w czasie kontroli.. ale co jak ja prowadzę a siedzi obok mnie osoba posiadająca uprawnienia..? ;P

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 10:33 
Awatar użytkownika

1. 500 zł mandatu + koszty odholowania i parking policyjny jeżeli nie ma nikogo kto ma prawko i pokierowałby samochód + 300 zł mandatu dla właściciela, posiadacza lub użytkownika pojazdu za udostępnienie go osobie bez uprawnień (no, chyba że samochód ukradniesz 8) )

2. Nie, tylko z instruktorem i tylko w oznakowanym i przystosowanym do nauki jazdy samochodzie.
To o czym piszesz jest m.in. w Stanach.

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 10:42 

qwerty0 pisze:
1. 500 zł mandatu + koszty odholowania i parking policyjny jeżeli nie ma nikogo kto ma prawko i pokierowałby samochód + 300 zł mandatu dla właściciela, posiadacza lub użytkownika pojazdu za udostępnienie go osobie bez uprawnień (no, chyba że samochód ukradniesz 8) )

2. Nie, tylko z instruktorem i tylko w oznakowanym i przystosowanym do nauki jazdy samochodzie.
To o czym piszesz jest m.in. w Stanach.

ale co jeśli jadę z właścicielem pojazdu (posiada uprawnienia) i świadomie mi go udostępnił?

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 10:56 
Awatar użytkownika

Właściciel/posiadacz/użytkownik dostanie mandat 300 zł za udostępnienie samochodu osobie bez uprawnień.
Ty dostaniesz 500 zł za jazdę bez uprawnień.
W razie kolizji, choćby ktoś Ci wjechał w bagażnik, zawsze będzie Twoja wina.

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 10:59 

i jak dobrze mi wiadomo... to wtedy nie możesz przystąpić przez 2 lata do egzaminu...

ale mogę się mylić...

KAT B - 29.07.2009
KAT C - 04.08.2011

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 11:00 

qwerty0 pisze:
Właściciel/posiadacz/użytkownik dostanie mandat 300 zł za udostępnienie samochodu osobie bez uprawnień.
Ty dostaniesz 500 zł za jazdę bez uprawnień.

skąd masz takie informacje? :)
czyli jak rozumiem.. kieruję samochodem bez uprawnień, siedzi obok mnie właściciel pojazdu posiadający uprawnienia , przypadkowo zatrzymuje nas kontrola drogowa i ja dostaję 500zł mandatu a właściciel 300zł ?! chore.. ;/

Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 11:01 przez tomi-m, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 11:01 
Awatar użytkownika

Przy normalnej kontroli nie ma odroczenia prawka. Nie wiem jak w przypadku spowodowania kolizji czy wypadku (nie daj Boże z ofiarami)

EDIT:

tomi-m pisze:
skąd masz takie informacje? :)

Obrazek

tomi-m pisze:
czyli jak rozumiem.. kieruję samochodem bez uprawnień, siedzi obok mnie właściciel pojazdu posiadający uprawnienia , przypadkowo zatrzymuje nas kontrola drogowa i ja dostaję 1500zł mandatu a właściciel 300zł ?! chore.. ;/

Nie. Ty 500 zł, właściciel 300 zł.

Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 11:07 przez qwerty0, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł: :)
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 11:13 

ok dzięki za info. to wszystko co chciałem wiedzieć. temat do zamknięcia. :)
czyli mogą mi naskoczyć.. ;P jeżeli nie ma punktów karnych.. kara grzywny nie ma dla mnie znaczenia :) pozdrawiam ;D

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 11:45 

Lepiej poczekaj aż zdasz. Wystarczy stłuczka jakiś incydent na drodze, nie daj Boże wypadek i dostajesz odroczenie egzaminu. Jak przeżyłeś te 18 lat bez prawka to 2-3 miesiące dasz sobie radę ;]

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 11:54 

sisco pisze:
Lepiej poczekaj aż zdasz. Wystarczy stłuczka jakiś incydent na drodze, nie daj Boże wypadek i dostajesz odroczenie egzaminu. Jak przeżyłeś te 18 lat bez prawka to 2-3 miesiące dasz sobie radę ;]

nie chodzi mi tu o to żeby jeździć bez prawka.. ale po co mam płacić za dodatkowe godziny jazd, skoro mogę sobie jeździć bez uprawnień, też poćwiczyć, oswoić z sytuacjami na drodze.. skoro nie bd musiał ponosić kosztów takiej jazdy (wątpię, że akurat trafi mi się kontrola drogowa) musiałby być to niesamowity niefart.. :)

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 12:27 

qwerty0 pisze:

A skąd masz TAKIE informacje? To raz.

Dwa - wisi wielki topic w offtopicu na ten temat.

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 13:38 

Ale w razie kolizji lub wypadku może się skonczyć dużo gorzej niż tylko karami finansowymi.

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 14:34 

tomi-m pisze:
czyli jak rozumiem.. kieruję samochodem bez uprawnień, siedzi obok mnie właściciel pojazdu posiadający uprawnienia , przypadkowo zatrzymuje nas kontrola drogowa i ja dostaję 500zł mandatu a właściciel 300zł ?! chore.. ;/

Nie. Chore to jest raczej Twoje myślenie na zasadzie "mnie się przecież nic nie przydarzy". Pamiętaj że w "zwykłym" samochodzie nie ma dodatkowych pedałów dla pasażera-instruktora i "w razie czego" (zagapisz się, ktoś gwałtownie zahamuje albo ktoś/coś Ci wyskoczy na jezdnię) to możesz sobie jechać nawet z ojcem-rajdowcem mającym prawko od 40 lat, a on i tak nie za wiele Ci pomoże. Co najwyżej będzie mógł zaciągnąć ręczny czym najprawdopodobniej zerwie przyczepność i tylko pogorszy sprawę.
Jeżeli uważasz się za mistrza kierownicy (lub uważasz że "dobrze jeździsz") bo nigdy w czasie kursu nie zdarzyła Ci się krytyczna sytuacja, to grubo się mylisz, a skutki tej pomyłki niestety mogą odczuć także niewinni ludzie :roll:

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 15:29 

tomi-m pisze:
sisco pisze:

nie chodzi mi tu o to żeby jeździć bez prawka.. ale po co mam płacić za dodatkowe godziny jazd, skoro mogę sobie jeździć bez uprawnień, też poćwiczyć, oswoić z sytuacjami na drodze.. skoro nie bd musiał ponosić kosztów takiej jazdy (wątpię, że akurat trafi mi się kontrola drogowa) musiałby być to niesamowity niefart.. :)

hahaha jaki koles :D
nie bedziesz musial ponosic? Co z tego ze policja Cie nie chwyci jak moze ktos do Ciebie dowalic przyjada i tak dostaniesz mandat i odroczenia prawa jazdy :) w dodatku wtedy ubezpieczyciel nie wyplaci odszkodowania, powodzenia z takim mysleniem.

Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 21, 2009 15:32 

jeśli jestem po egzaminie i czekam na odbior dokumentu to podczas rutynowej kontroli dostaje mandat za nieposiadanie dokumentu przy sobie?

(8/31.09) Prawo jazdy do odbioru w urzedzie.

WORD TBG

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.