Co potrzebne do zapisania sie na kurs?????????

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Co potrzebne do zapisania sie na kurs?????????

Postprzez rager33 » sobota 13 czerwca 2009, 12:37

Mam takie pytanko mam zamiar za tydzien zapisac sie na kurs jakie dokumety beda mi potrzebne????? co ze soba zabrac ????
rager33
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 06 stycznia 2009, 21:51

Postprzez skittles » sobota 13 czerwca 2009, 12:39

Jeśli ukończyłaś 18 lat: dowód osobisty.

Jeśli nie ukończyłaś 18 lat: paszport oraz zgoda rodziców na odbycie kursu.
KATEGORIA B:
19.12.2008 - teoria (+)
14.04.2009 - praktyka (+)
Avatar użytkownika
skittles
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota 18 kwietnia 2009, 17:35
Lokalizacja: Piła

Postprzez sht » sobota 13 czerwca 2009, 12:45

Warto też mieć zdjęcie (u mnie chcieli zdjęcie przy zapisywaniu się) i ew. jakaś zaliczka za kurs ;).
sht
 
Posty: 101
Dołączył(a): czwartek 21 maja 2009, 14:57

Postprzez Rysiu_dg » sobota 13 czerwca 2009, 12:54

Paszport przy zapisie na kurs? Taki dokument jest potrzebny przy zapisie na egzamin.
U mnie potrzebują :
-jeśli nie masz ukończonych 18 lat zgoda rodziców
- 100 złotych zaliczki
- badania lekarskie, jeśli masz od swojego lekarza
Rysiu_dg
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2009, 21:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co potrzebne do zapisania sie na kurs?????????

Postprzez ella » sobota 13 czerwca 2009, 13:00

rager33 napisał(a):jakie dokumety beda mi potrzebne????? co ze soba zabrac ????

Najlepiej zadzwoń do szkoły do której chcesz chodzić. Bo się zaraz okaże, że każda szkoła ma inne wymagania. Jedna zdjęcie, druga obowiązkowo badania a trzecia tylko kasę.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gosiaq90 » sobota 13 czerwca 2009, 19:53

Dokładnie każda szkoła może mieć inne wymagania. U mnie najczęściej potrzebna jest tylko zaliczka i nic poza tym, bo nawet jeśli nie jesteś pełnoletni to zgode rodzice mogą Ci podpisać później :D Ale najlepiej jeśli już ywbrałeś OSK to zadzwoń lub odwiedz biuro i się dowiedz :D
Obrazek
Gosiaq90
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa 04 lutego 2009, 14:43

Postprzez mshtal » sobota 13 czerwca 2009, 21:57

po mojemu to jedyne co obowiązkowe to zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań...

reszta czyli kasa, zdjęcia itp., to już wewnętrzny regulamin ośrodka
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Postprzez Gosiaq90 » sobota 13 czerwca 2009, 23:20

mshtal napisał(a):po mojemu to jedyne co obowiązkowe to zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań...reszta czyli kasa, zdjęcia itp., to już wewnętrzny regulamin ośrodka
No i niestety nie masz racji. Niektóre OSK w czasie wykładów "ściągają" do siebie lekarza, który wykonuje badania na miejscu oczywiście odpłatnie. Ale nie trzeba miec zaświadczenia, żeby się zapisać na kurs, potrzebne jest ono dopiero później :D
Obrazek
Gosiaq90
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa 04 lutego 2009, 14:43

Postprzez ella » sobota 13 czerwca 2009, 23:27

No i niestety nie masz racji.

Ma rację ale tylko teoretycznie. Taki jest zapis w rozporządzeniu o szkoleniu...natomiast w praktyce wygląda to tak jak piszesz. Badania robione są w OSK.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mshtal » niedziela 14 czerwca 2009, 00:43

faktycznie, może być tak, że OSK ściągają lekarza i robią badania ale generalnie termin tych badań nie może być inny niż data rozpoczęcia kursu...
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Postprzez mshtal » niedziela 14 czerwca 2009, 00:51

Gosiaq90 napisał(a):Ale nie trzeba miec zaświadczenia, żeby się zapisać na kurs, potrzebne jest ono dopiero później :D


czyli należy z tego rozumieć, że wpisujesz osobę do ewidencji osób szkolonych nie posiadającej zaświadczenia o braku przeciwwskazań?

"§ 6. 1. Szkolenie podstawowe lub dodatkowe może rozpocząć osoba, która posiada:
1) wymagany przepisami ustawy wiek;
2) orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem;
3) pisemną zgodę rodziców lub opiekunów, jeżeli nie ukończyła 18 lat;"

"4. Ośrodek szkolenia kierowców prowadzony przez przedsiębiorcę przyjmując osobę na szkolenie podstawowe, dodatkowe lub uzupełniające:
1) sprawdza czy osoba spełnia warunki określone odpowiednio w ust. 1 lub 2;
2) wpisuje ją do książki ewidencji osób szkolonych, której wzór określa załącznik nr 1 do rozporządzenia;
3) przydziela jej instruktora prowadzącego;
4) wydaje jej kartę przeprowadzonych zajęć przed rozpoczęciem zajęć:
a) teoretycznych albo
b) praktycznych - jeżeli zakres szkolenia obejmuje wyłącznie zajęcia praktyczne."


czyli wniosek z tego, że nie stosujesz się do rozporządzenia...
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Postprzez Gosiaq90 » niedziela 14 czerwca 2009, 19:33

czyli należy z tego rozumieć, że wpisujesz osobę do ewidencji osób szkolonych nie posiadającej zaświadczenia o braku przeciwwskazań?



No wiesz ja osobiście nikogo nigdzie nie wpisuję. Po prostu stwierdzam fakt, bo rzeczywiście w większości OSK nie musisz mieć zaświadczenia od lekarza od razu przy zapisie. Wiem doskonale o wszystkich przepisach , które z resztą zaprezentowałeś ale spójrzmy na to realnie. Ile tak naprawdę jest szkół które wymagają przy zapisie tego zaświadczenia-niewiele. Nie chcę się kłócić ani nic w tym rodzaju. po prostu odpowiedziałam zgodnie z prawdą na pytanie zawarte w temacie. Pozdrawiam :D
Obrazek
Gosiaq90
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa 04 lutego 2009, 14:43

Postprzez qwer0 » niedziela 14 czerwca 2009, 19:55

hmmmm...
A jak dla mnie "rozpoczecie szkolenia",
a samo zapisanie sie (czyli w sumie tylko podanie danych, umowienie sie na pierwsza lekcje, czy dopasowania godzin) to 2 rozne rzeczy.
ale generalnie termin tych badań nie może być inny niż data rozpoczęcia kursu...

oczywsicie, ze termin badan moze byc inny - nie moge zrobic badan miesiac/tydzien/dzien przed, musi to byc dokladnie ten dzien?
Nie. Badania musza byc przed rozpoczeciem szkolenia - czyli przed data pierwszych zajec teoretycznych.
I nie widze nic zlego w przyjeciu zaliczki i zapisaniu osoby do notesu, a gdy przyniesie wymagane orzeczenie lekarskie, wpisac do ewidencji i zaczac szkolenie.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez mshtal » niedziela 14 czerwca 2009, 20:44

qwer0 napisał(a):hmmmm...
A jak dla mnie "rozpoczecie szkolenia",
a samo zapisanie sie (czyli w sumie tylko podanie danych, umowienie sie na pierwsza lekcje, czy dopasowania godzin) to 2 rozne rzeczy.


jeśli tak na to patrzysz to generalnie nie jest potrzebne absolutnie nic :D
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 51 gości