pytania egzamin dla egzaminatorów

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderator: ella

pytania egzamin dla egzaminatorów

Postprzez rafal5757 » piątek 08 maja 2009, 18:06

1. koordynator może wprowadzić zmiany

a.w tym samym dniu o danej godzinie
b.zmiany na 2-3 dni wcześniej
c.bieżące zmiany

2. Czy ośrodek egzaminowania może mieć trasę na kat B1:

a.tylko jedną trasę egzaminacyjną
b.trasa egzaminacyjną ma być wywieszona
c.egzaminowany powinien znać trasę egzaminacyjną

3. Pojazd szynowy ruszający z przystanku liniowego

a)jest włączającym się do ruchu powinien zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innym pojazdom
b)jest włączającym się do ruchu
c)nie jest włączającym się do ruchu

a na to pytanie to nie wiem czy ktoś zna prawidłową odp:)
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 158
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 21:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez remikoli » piątek 08 maja 2009, 19:00

pytanie 3 odp.C
Ostatnio zmieniony piątek 08 maja 2009, 19:01 przez remikoli, łącznie zmieniany 1 raz
remikoli
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek 26 lutego 2009, 23:35

Postprzez Borys_q » piątek 08 maja 2009, 19:00

3 AB było wiele razy
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3336
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 15:36
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez remikoli » piątek 08 maja 2009, 19:36

Skąd to przekonanie że AB?Wydaje mi się,że pojazd szynowy wyjeżdżający z pętli włączą się do ruchu ,a będąc na przystanku jest w ruchu drogowym.Mogę się mylić.
remikoli
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek 26 lutego 2009, 23:35

Postprzez cih » piątek 08 maja 2009, 20:00

1. A,B,C
2. B
3. A,B
cih
 
Posty: 88
Dołączył(a): wtorek 17 kwietnia 2007, 11:27
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez remikoli » piątek 08 maja 2009, 20:16

Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:
pojazdem szynowym - na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.
Nadal twierdzicie,że A i B są prawidłowe?
remikoli
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek 26 lutego 2009, 23:35

Postprzez Adacho » piątek 08 maja 2009, 21:01

Oczywiście że tak (A,B), ponieważ zatrzymanie pojazdu szynowego bądź autobusu na przystanku to zatrzymanie nie wynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego czyli jest włączaniem się do ruchu.
A oprócz tego wyjazd pojazdu szynowego z pętli jest również włączaniem się do ruchu.
Adacho
 
Posty: 47
Dołączył(a): niedziela 05 października 2008, 18:36

Postprzez Borys_q » piątek 08 maja 2009, 21:05

Remikoli przeczytaj 3 razy co zacytowałeś i sam sie przekonasz o co chodzi.....


ustawa mówi włączanie następuje(.....)po zatrzymaniu(....)ORAZ cała reszta, tramwaj jwst włączającym po zatrzymaniu ORAZ wyjeżdzając z pętli i cała reszta.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3336
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 15:36
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez piotrch » piątek 08 maja 2009, 22:08

zatrzymanie tramwaju na przystanku wynika z warunków ruchu drogowego. To znak przystanek każe się zatrzymać - on po to tam jest. Zatrzymanie nie wynikłe z warunków ruchu to np. zatrzymanie żeby kupić papierosy w kiosku; sprawdzić coś na mapie; napić się kawy z termosu itd... - czyli wynikające wyłącznie z woli prowadzącego pojazd. Nie można tu postawić znaku równości do zatrzymania na przystanku.
Według mnie remikoli ma rację.
W przeciwnym razie po zatrzymaniu przy znaku stop też włączali byście się do ruchu.
piotrch
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela 09 listopada 2008, 18:25
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Miedzi0 » piątek 08 maja 2009, 22:48

piotrch napisał(a):zatrzymanie tramwaju na przystanku wynika z warunków ruchu drogowego. To znak przystanek każe się zatrzymać - on po to tam jest. Zatrzymanie nie wynikłe z warunków ruchu to np. zatrzymanie żeby kupić papierosy w kiosku; sprawdzić coś na mapie; napić się kawy z termosu itd... - czyli wynikające wyłącznie z woli prowadzącego pojazd. Nie można tu postawić znaku równości do zatrzymania na przystanku.
Według mnie remikoli ma rację.
W przeciwnym razie po zatrzymaniu przy znaku stop też włączali byście się do ruchu.


Znak D17 (przystanek tramwajowy) jest znakiem informacyjnym i on niczego nie wymusza - pomijam przepis mowiacy o zakazie zatrzymania innych nieuprawnionych pojazdow. Nie wiem jak jest z tramwajami (pewnie podobnie, choc ograniczenie w postaci torow moze narzucic inne ekonomiczne rozwiazania ;) ), ale przeciez autobusy komunikacji miejskiej nie musza zatrzymywac sie na kazdym przystanku obok ktorego przejezdzaja. Wszystko zalezy od tego, jak dana linia zostala zaplanowana.

Natomiast znak B20 jest znakiem z grupy znakow zakazujacych, wiec nie mozna uzyc takiego porownania.
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 13:54

Postprzez Pajejek » piątek 08 maja 2009, 23:21

remikoli napisał(a):pytanie 3 odp.C

Nie ma takiej możliwości. Tramwaj ruszający z przystanku jest włączjącym się do ruchu pojazdem.
Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się nie wynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:

Zatem zatrzymanie tramwaju na przystanku nie wynika ani z warunków ani z przepisów ruchu. To, że musi się zatrzymać na przystanku to nie są warunki ruchu. Warunki ruchu to np. korek, wypadek, przejeżdżająca karetka. Ale na pewno nie zatrzymanie na przystanku. Proste pytanie - czy autobus ruszający z przystanku jest włączającym się do ruchu pojazdem? Oczywiście, że tak. Tramwaj (pojazd szynowy) traktujemy tak samo. Odpowiedż na to pytanie, więc nasuwa się samo - AB.
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.
Cyceron.
Avatar użytkownika
Pajejek
 
Posty: 516
Dołączył(a): niedziela 26 kwietnia 2009, 21:41
Lokalizacja: Łódź

Postprzez dami111 » sobota 09 maja 2009, 07:55

Na pewno A i B miałem na egzaminie i było dobrze...
dami111
 
Posty: 25
Dołączył(a): środa 03 września 2008, 14:47

Postprzez remikoli » sobota 09 maja 2009, 10:52

dami111 jesteś na 100% pewien,że odpowiedzi AB są prawidłowe przy tak sprecyzowanym pytaniu?Jakoś nie mogę sie przekonać do tych odpowiedzi.
remikoli
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek 26 lutego 2009, 23:35

Postprzez dami111 » sobota 09 maja 2009, 11:33

Pytanie brzmiało: tramwaj wyjezdzajacy z przystanku...(nie było liniowego)
dami111
 
Posty: 25
Dołączył(a): środa 03 września 2008, 14:47

tramwaj

Postprzez piotrch » sobota 09 maja 2009, 12:25

jakoś nie mogę się przekonać do tezy że tramwaj ruszający z przystanku włącza sie do ruchu i dalej myślę że remikoli ma rację. Nie można utożsamiać przepisów dla autobusów z tymi dla pojazdów szynowych. Pozatym jeżeli twierdzicie, że zatrzymanie na przystanku, to jakby z własnej chęci motorniczego i z tego wysnuwacie dalej wniosek o włączaniu się do ruchu to niedługo dojdziemy do paranoi. Otóż zgodnie z art.46pkt1 zatrzymanie i postój dozwolone sa tylko w miejscu i warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widocznydla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego LUB JEGO UTRUDNIENIA. Dalej są szczegółowe warunki jakie powinny być spełnione zgodnie z PoRD. Tramwaj technicznie nie może spełnić tych warunków, pozatym każdy przystanek powoduje ograniczenia w ruchu innych pojazdów kołowych. Czy idąc WASZYM tokiem rozumienia przepisów można by się pokusić o twierdzenie, ze skoro utrudnia ruch samochodom, stojąc na przystanku to popełnia wykroczenie drogowe polegające na nie stosowaniu się do ww art 46? . To już chyba zupełne przegięcie. Myślę że ktoś zrobił analizę art.17 bez większego zastanowienia. Przecież ustawodawca celowo wyodrębnił pojazd szynowy. Natomiast testy - no cóż, często są na zasadzie "co poeta miał na myśli"
piotrch
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela 09 listopada 2008, 18:25
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości